Минимална сума при влизане в Британска Колумбия

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Минимална сума при влизане в Британска Колумбия

Мнение от bucca »

Здравейте,

Колко е минималната сума, която трябва да се декларира при влизане във Ванкувър примерно.
В сайта има някакви суми от порядъка на 12 600 канадски долара за двама, но знам, че за различните провинции сумите са различни.

Мерси предварително
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ако влизаш от Албърта - нищо не трябва да показваш.. :wave:

А сериозно - има само разлики между федерална Канада и Кебек.
Тая тема доста е дъфкана из форума.

Иначе си носете всичките пари и още толкова, взети на заем, ако идвате от БГ.
Embrace your climate change!
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Идваме от България. Ако носим по-малко пари отколкото те изискват дали ще има някакъв проблем? Принципно дали е възможно да влезем с част от сумата и да носим извлечение от БЪЛГАРСКА банка, че имаме останалата част от сумата по сметка и когато си открием смекта в канадска банка, ще ни преведат парите?
Моля, споделете!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Здравейте от Ванкувър.Ние минахме ванкувърската митница на летището точно преди 6 месеца,въпреки че бяхме по квебекската процедура.Проблеми в това отношение нямахме никакви.Само ни попитаха дали Ванкувър е градът ,където ще се установим,ние казахме"ДА" :D,питаха с каква сума влизаме(декларирахме малко под минимума за федерална Канада),нищо не са проверявали,брояли,нито са ни питали имаме ли други средства,къде и т.н.Всичко мина бързо и лесно.Останаха ни само притесненията :D .Това е от нас.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

bucca написа:Идваме от България. Ако носим по-малко пари отколкото те изискват дали ще има някакъв проблем? Принципно дали е възможно да влезем с част от сумата и да носим извлечение от БЪЛГАРСКА банка, че имаме останалата част от сумата по сметка и когато си открием смекта в канадска банка, ще ни преведат парите?
Моля, споделете!
Носете си колкото искате, просто не декларирайте повече от 2 - 3 хиляди.

Няма да ви върнат :")

А извлечения тях не ги вълнуват мисля - тяхният въпрос беше : колко пари имате на разположение (аз разбирам - сега) за да се установите в Канада.

Смело напред и учете езици, че да не пишете негативни неща за Канада после :lol: :beer:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Mark написа:...не декларирайте повече от 2 - 3 хиляди...
това защо?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

zaia написа:
Mark написа:...не декларирайте повече от 2 - 3 хиляди...
това защо?
Предполагам за да може да минат на социал ако стане нужда, но във Федерална канада не стаа. 2 хиляди или 12 хиляди, първите 6 месеца ядец. И после май не се взима толкова лесно, но както и да е, аз не бих препоръчал да декларирате само 2 хилки. Казвайте с колко си идвате, не се правете на тарикати и дори и да сте с по-малко от минимума, няма да ви върнат.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

На нас ни искаха да покажем парите и даже ги броиха и описаха до цент , преди това ти дават и едно упътване в което пише , че ако те хванат с повече от декларираното ще те ударят по тиквата с някой закон. Ако ще чакате социалчето , по-добре сменете полета за Монреал .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

a и не разбирате ли че по тоя начин лъжете само себе си, тъй като тез 2-3000$ няма да ви стигнат до никъде. Те хората правилно са преценили че трябват много повече, а пъ и на митничаря много му дреме дефакто с колко пари си :lol:
Реалната опасност да дойдеш с малко пари е да "увиснеш" на социял, който ако е извън Кебек е някаква супер дребна сума с която и леб няма да може да си купиш :lol: Другата реална опасност е да пуснеш тема "Ние вдигаме байряка 2" или "Вдигаме гълъбите 2" :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Ние декларирахме толкова, колкото имахме. Служителката ни обясни (едва ли не ни се извини), че питат. За статистиката било - да знаят колко пари влизат в Канада, а не да ни следят нас. Сега ако лъже, ок, но това ни каза на нас. Ние бяхме с пътнически чекове и тя искаше да ги погледне. Не ги е броила един по един, ние й казахме колко са и на каква стойност.
Това е нашият опит..
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

zaia написа:Ние декларирахме толкова, колкото имахме. Служителката ни обясни (едва ли не ни се извини), че питат. За статистиката било - да знаят колко пари влизат в Канада, а не да ни следят нас. Сега ако лъже, ок, но това ни каза на нас. Ние бяхме с пътнически чекове и тя искаше да ги погледне. Не ги е броила един по един, ние й казахме колко са и на каква стойност.
Това е нашият опит..
тия служителки немат навика да се извиняват за нищо - мен затова че съм от БГ преди да влезем в ЕС ме накараха единствен да си отворя лаптопа на летище Мтл за проверка за наркотици; Като ги питах защо да го отварям, ми казаха - ще го отворите да или не?
въобще канадския митничарски служител е много далече от нормално европейско обслужване; след влизането в ЕС, нема проблеми, особено из Европата, показваш си личната карта и си минаваш; тия с канадските паспорти се редат на опашки, не ние.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

За какви наркотици приказваш бре, проверяват за бомби.
Ние с Канадските и Бг паспортите си ходиме по целият свят без да се редим на опашки и да имаме проблеми :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

peter_pan написа:въобще канадския митничарски служител е много далече от нормално европейско обслужване; след влизането в ЕС, нема проблеми, особено из Европата, показваш си личната карта и си минаваш; тия с канадските паспорти се редат на опашки, не ние.
Показваш личната карта, минаваш и отиваш в някой парк в Лондон да спиш на палатка или в дълбоката провинция в Шибънсбъро-Клецингтън да береш краставици и да спиш в обора с кравите :twisted:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

miteto :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:тия служителки немат навика да се извиняват за нищо - мен затова че съм от БГ преди да влезем в ЕС ме накараха единствен да си отворя лаптопа на летище Мтл за проверка за наркотици; Като ги питах защо да го отварям, ми казаха - ще го отворите да или не?
въобще канадския митничарски служител е много далече от нормално европейско обслужване; след влизането в ЕС, нема проблеми, особено из Европата, показваш си личната карта и си минаваш; тия с канадските паспорти се редат на опашки, не ние.
Панчев, полагаш нечовешки усилия за да откраднеш титлата на Хълца като всепризнат форумен шут. Давай смело, ние ще ти ръкопляскаме. ;) :lol: :rotfl:
Публикувай отговор