За негативизма и още нещо...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

хаха, хълбой като го настъпят по опашката и пяна почва да му илиза. :lol: Леко, бе човек, ще се задавиш! :lol:
Let it go...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

hullboy написа:
Хъл като е голям финансист ще ни намери данни от Федералния и Провинциалния бюджет аджиба колко пари наистина отиват за социал в Квебек и колко за КОФИ.
То кражбата на кола, разбиването и обир на къщата са малки пера от престъпността, и това са най малките главоболя на полицията защото има застраховки против тях но това не значи че вие сте щастливи като ви се случи на вас.
Много от нас сме тук точно заради такива неща в БГ.
Малки или голями това са негативни неща и е по добре да ги няма и да се отстраняват.

Тези които взимат 60 К в администрацията знаят 2 езика идеално, ходили са на училище за което са платили 50 000 плюс лихви и са ми далеч по симпатични от социаладжии и кофиджии.
Да не говорим че плащат данъци за разлика от кофиджиите които само получават на готово.:)
В Канада, за разлика от България, можеш да получиш добра работа въз основа на признато висше образование и това е много хубаво. Това, което казва Хълбой е напълно вярно. Ако не друго тези хора са подходящи за работата, която вършат, могат да работят на 2-та езика и си плащат данъците за да могат социалъджиите да си живеят живота и да бачкат на поточната линия във фабриките на черно.
точно така мисля по въпроса:)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

за да могат социалъджиите да си живеят живота и да бачкат на поточната линия във фабриките на черно.
Малко се измести фокуса!Никой не обича лентяите но всички,които защитават "социала" в тази тема имаха предвид,че е добре да се ползва докато се поокопитиш.Хълбой,стига ми говори за смешния си бизнес,че ставам все по-ляв.Да живее Квебек,да живеят високите данъци за високите доходи!Все пак работниците се блъскат по 8 часа на ден,че ти да си пишеш във форума с вдигнати крака на бюрото!Целият ти протест е затова,че ти бъркат в джоба с данъците.Слава богу Канада не е България и там данъци се плащат!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Все пак работниците се блъскат по 8 часа на ден,че ти да си пишеш във форума с вдигнати крака на бюрото!
Блъскат се защото има логична причина.

Не знаят език, нямат други професионални качества, не са ходили на палтен университет или колеж където да ги научат на нещо а на кофи в което те са плучавали 420 $, нямат нужните контакти защото те в кофито не се създават.

Е това в цената която трябва да платят сега и никой не им е виновен.
Много хора си седят с краката на бюрото и си пищат в интернет но за да го правят са свършили доста други неща преди това.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Абе няма ли някой да врътне тука ключа, че направо откачам като чета постинги от сорта колко са низши хората, дето работят във фабрики и колко са висши тея, дето работят на бюро. :twisted: хълбой, ако ти си мерило за образованост и качественост след излизане от университет, трябва да ги забранят всички до един със закон. Добре, че не е така и ти си просто мярка за олигофрения, а не за вишист или бизнесмен. :smhair1:
Let it go...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Много хора си седят с краката на бюрото и си пищат в интернет но за да го правят са свършили доста други неща преди това
Навремето имаше един лаф,който ми е много противен-"Учи мама да не работиш".Аз не мога да си представя,че мога да си седя на бюрото без да правя нищо.Безделието ми е адски протвно!Не знам как е в Канада но тук,където съм аз някои майстори (плочки,боядисване,водни инсталации.....),които са учили занаята си с течение на времето взимат доста повече пари от да кажем някои програмисти.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Да сервитьорките единдтвено са достойни за пример.:)
Какъв ти е проблема нали си заключи форума в който сама си пишеш, редактираш, триеш.:)
Последно промяна от hullboy на Пет Юли 13, 2007 2:28 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

В глобален мащаб проблемът ми са идиотите, чийто виден представител си ти. :twisted: И дали някога ще проумееш, че да си сервитьор/работник/водопроводчик/монтьор/чистач/ мияч и т.н. си е един напълно достоен начин да си изкарваш прите и да си живееш живота, след като те устройва? :twisted:
Let it go...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Моя проблем са използвачите, не направилите нищо, не знаещите езици, не ходили на училище в Канада които искат да получават равно на тези които могат, знаят, хдоили са на училище.:)

Виден прдставител на първите си ти.:)
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

hullboy написа:Точно така. Последните изследваня показват че тефлона не е полезен за здравто на човека. При употребата на уреди с тефлон се отделят малки парченца които се смесват с храната и те тровят.
В момента най скъпите тигани не са тефлонови ама за тази информация се иска четене на други места а не отключване и заключване форуми и киснене в тях за да дебнем кой какво написал.
Яяяя, стана ми интересно кои са тези най-скъпи тигани, не тефлонови, които визираш. Питам щото имам едни 5 тигана дето струват $499 без таксите, та дали можеш да дадеш една снимчица на цитираните от теб най-скъпи тигани, да видя дали са като мойте. :wink:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Канада които искат да получават равно на тези които могат, знаят, хдоили са на училище.
Има хора,които "могат",и които "знаят" и без да са ходили на училище,и са постигнали много.Какво е това много обаче?Някой се радва на фирмата,която е създал от нищото и изпитва удоволствие от това,което прави.Друг се чувства комплексиран от това,че другите карат яхти,поршета..... и драпа да стигне това ниво.Аз лично такъв човек го съжалявам,пък нека е постигнал много във финансово измерение.На същата плоскост са и тези,които ги мързи и цял живот си карат на социал,аз лично не бих искал да съм на тяхно място.И държа да подчертая,че не деля приятелите си на висшисти,отбрани хора,работници и социалджии.Приятелите ти са ти просто приятели.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

hullboy написа:Моя проблем са използвачите, не направилите нищо, не знаещите езици, не ходили на училище в Канада които искат да получават равно на тези които могат, знаят, хдоили са на училище.:)

Виден прдставител на първите си ти.:)
Най-вероятно щото са ходили на училище като му е било времето, а не на дърти години. За разлика от горецитирания.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Ivet написа:Абе няма ли някой да врътне тука ключа, че направо откачам като чета постинги от сорта колко са низши хората, дето работят във фабрики и колко са висши тея, дето работят на бюро. :twisted: хълбой, ако ти си мерило за образованост и качественост след излизане от университет, трябва да ги забранят всички до един със закон. Добре, че не е така и ти си просто мярка за олигофрения, а не за вишист или бизнесмен. :smhair1:
Моля, моля ! Хълбой е ходил само на колеж в Канада ! Не на Университет !
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Много го е яд хълбой, че има хора, дето изкарват повече пари от него, без това да им е цел и без да учат колеж в Канада. Яд го е и че не е намазал от кофито, а си е плащал. Е ми, така е - някои са по-умни от теб, идват си с подходящите дипломи, целят се в подхобящите длъжности, използват умно ситуацията и даденостите и така..... :lol: Други пък пак са по-умни от теб, учат си и си плащат и пак си постигат целите, само дето не бият тъпана колко са велики, просто правят каквото трябва. Сори, пич, не си постигнал нищо изключително в тоя живот, освен, че си станал нарицателно, което също си е успех, ама с обратен знаменател. :lol: Което определено не е пример за подражание.

filipne, поправям се - трябва да забранят колежите, ако той им е представителна извадка! :lol:
Let it go...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Ей те това обръщение те прави боклук.
Let it go...
Заключено