За негативизма и още нещо...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
rockcrew
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 11:05 am

За негативизма и още нещо...

Мнение от rockcrew »

...
Последно промяна от rockcrew на Вто Юли 10, 2007 4:41 am, променено общо 1 път.
angel_k
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 25, 2006 10:36 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: За негативизма и още нещо...

Мнение от angel_k »

rockcrew написа:Здравейте съфорумници,

....

И седя и се дивя - Що за хора могат да се впуснат в такива низки коментари и словоизлеяния??? Що за Култура, О извинете за мръсната дума - Култура, изглежда че тя има вече друг оттенък!!!

И защо този форум се използва, все повече за гневни словесни битки, реклама, анти-реклама и др. подобни... а не за това за което е създаден...
...!
Здравей,
не се дразни излишно .
Явно успелите не им остава време да хвалят и благодарят затова са повече негативните мнения на неуспелите.
Кво друго им остава на хорицата , даскала им е виновен кой друг?!
Трябва да си забравил , че в BG все някой друг ни е виновен и от край време е така :evil:
Важното е Ти да си отдал дължимата благодарност на учителя ти и когато се връщаш в BG му се обаждай.
Ха със здраве.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

:beer: :beer: :beer:
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Евалааа! ИМАЛО И ХОРА ОПТИМИСТИ винаги се радвам да прочета свежа тема.ВеаселО ЛЯтоооооо!!!! :beer: :beer: :beer:
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Никой на сила не Ви кара да учите френски, а най-малко Ви натиква в "лапите челични" на преподавателите. Всеки си прави избора сам!
Как да си направим избора ако не чуем различни мнения и различни гледни точки.И не мога да разбера тези "свещени крави" какво ги защитавате толкова.При толкова реномирани институции,които преподават френски,мине се не мине един месец и се появява тема "колко сме благодарни на ......".Е стига вече,нито документ за владеене на език могат да ти дадат,нито контрол им упражнява някой.Между другото дават ли ви квитанция за платената сума(по закон са длъжни)?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Хулбой чете и не вярва на очите си какви хора са се запътили към Канада.
Ти като си успяла ЛУЛУ да не мислиш, че си много умна?? Very Happy Много добре знаем, как си изкарала интервюто, препоръките ти и .н И много добре знаем пак от въпросната госпожа по френски как си ходила на психоаналитици..та какво ме интересува твоята история или на рони,как имала сертиф. за владеене на езика-delf и т.н и не можела дума да обели и като отишла при нея и хоп проговорила.Абе хора я се опомнете.Вие изкарахте Френския център или ИЧС свърталище на некъдърни учителки и най-вече губене на време. Или историята на аментал и т.н?? Аз си плащам пари за частен урок по френски, да науча нещо...а тя половин час ме занимава какво са писали във форума, кой и как е преуспял в Канада, аз да не плащам, за да и слушам простотиите за теб или за някои други ученици и знаеш ли тази госпожа има навика да коментира учениците си, да ги обсъжда...не мисля, че това е правилно. И нека който всеки отиде при нея сам да се убеди!
Нека да поправя по горе писалите.
Как може да благодарите на хора които са ви научили език колкото да минете интервюто и са ви взели парите? - друг е въпроса ако Вие това сте искали. Само да минете интервюто.:)
Не разбрахте ли че с 3 месеца ходене на уроци та били те и частни език не се научава?
През тези 3 месеца се оказва че половината време е минало в клюки за други ученинци.:)

Ако тези учители мислеха за вашето добро щяха да ви кажат честно следното:
С този език освен да минете интервюто за друго не ставате.
Резултатите с вашето мранкане ги виждаме после във форума като дойдете тук в Канада даже вече се почва да се мрънка от Бг още ( вижда се другата тема " Френски " )

Това е все едно учителя ви по плуване да ви научи да плувате 10 метра да ви каже: Вече сте ммного добри и вие да скочите в океана от кораба а до брега да остават 10 километра.:)

Балгодари ли се на такъв учител който те праща към нещо в което със сигурност ще се провалиш.:)
Lulu
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 1:13 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Lulu »

Hullboy, не възнамерявах да пиша по този въпрос повече, но явно има нужда да разсея някои неточности:

1. Препоръчала съм Ани Грозева, защото съм била доволна от нея. И тъй като говоря и други езици, имам представа от добър метод за преподаване. Това е причината да я препоръчам. Разбира се, не на всеки може да му допадне. :)
Ако си прочел мненията ми добре, си щял да видиш, че никъде не казвам, че изучаването на езика приключва с интервюто. А че език се учи с години! Освен това, когато си с частен учител - ти определяш темпото. И ако искаш по-бързо да напреднеш, си даваш повече зор и става по-бързо. Съкращаваш сроковете.


2. И защото в изказването си явно визираш това писание
"Ти като си успяла ЛУЛУ да не мислиш, че си много умна?? Very Happy Много добре знаем, как си изкарала интервюто, препоръките ти и .н", искам да те попитам, ти имаш ли идея как може да се въздейства на Интервюиращия? И какви препоръки биха били взети под внимание от Канадските власти, защото това наистина ще помогне на много хора, на които им предстои интервю?
Несериозно е да се вярва на подобни писания.

3. Още искам да ти обърна внимание, че дори човек да говори Перфектен Френски и Английски, ако човекът не си го умее, той пак няма да се реализира. Много са факторите...
rockcrew
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 11:05 am

Абре - Убре :)

Мнение от rockcrew »

...
Последно промяна от rockcrew на Вто Юли 10, 2007 4:43 am, променено общо 1 път.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

А за International Flavors and Fragrances - IFF, Споко Брато, повечко смях помагал казват Чуй гласа в теб, той е различен!
Чуването на гласове определено е признак на шизофрения!С френския все още сме на "Вие" но го уча във френския институт при една готина французойка,която го говори и обяснява като да и е роден език.След време се надявам да мога да преведа стихотворението,което си поместил.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Лулу избрал съм този цитат случайно защото е кратък но много колоритен.:)
Разказва за това какви били учителките в ИЧС и Френския център и как частната учителка клюкари учениците вместо да си преподава уроците.

Нито знам коя е учителката Ани, нито съм в БГ, нито мисля да ходя на уроци по френски при нея.
Чак сега виждам че има потребител с име Лулу и не съм чел твоите писаня внимателно, нито пък имам нещо лично против теб.:)

Не се съмнявам обаче че или нивото на преподаване е слабо или учениците искат единственно да стигнат до Канада ( разбирай да вземем интервюто някак си ) пък после ще се оправяме по някакъв начин в Канада.
Да де но както виждаме и четем във форума май не се оправяме добре в Канада на по късен етап.:)
Lulu
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 1:13 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Lulu »

:) Съгласна! :beer:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Аз мисля,че научаването на френски колкото за интервюто е добра стратегия.На място езика се учи много по-лесно.Пък и разговорния език много често се разминава с книжовния.Но да ходиш на частни уроци без система на обучение,без определен учебник само за да можеш да отговаряш на въпросите на интервюиращия е доста рисковано ако не попаднеш на добър учител.А пък и ако си от тези,на които по-трудно им се удават езиците....
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

За съжаление френския не може да се налее в главата с фуния.
Колкото и добър да е един учител той не може да направи нищо без съответното усилие от ученика. Нa всеки час с учител трябва да се отделят поне още 2 самостоятелно или с половинката в къщи.
А за тези които са решили да се установят в Квебек - учете френски не само за да минете интервюто. Колкото по-добре знаете и двата езика толкова по-лесно ще ви е тук. Ако искате добра работа трябва да се продадете, пък те канадците нямат намерение да научат български. Без език ви очакват пици, публисак и поточни линии за 7-8 $ на час.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

към Hullboy,IFF и др.

добре де а поне за малко да ви хрумна че има хора който биха желали да живеят на място различно от социалния рай Монреал или прованс К(в)ебек като цяло?

:lol:

а да и още нещо: не говорим за наизустяване на въпроси и отговори-някакси ми се струва доста необоснована тази стратегия :wink:

или с две думи какъв е проблема ако човек УЧИ (не наизустява) един език но после(разбирай след интервю) не планира да го употребява във всекидневието си ?
:wink: :)

На нас българите една от многото ни черти и особености е пълната липса на толерантност от страна на Нане към избора на Вуте за съдържанието на неговата супа :D

......и както каза автора на темата
усмихвайте се повече :beer:
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Re: Абре - Убре :)

Мнение от kapitanovn »

rockcrew написа: Не мисля да правя, литературна дисекция на писаното по-горе от мен...но май наистина тук се навъртат доста тесногърди хорица, ей таквиз едни мънички, ню-ню, petit, с мънички душички, преминали от Тъмната Страна.... или както би казал Йода - "Powerful the dark side is!" /За незапознатите Йода е химически елемент. Неговият атомен номер е 53/.

Май не четете между редовете или просто отново от пусто в празно :)

Който иска да се сърди, който иска да се радва, поета ще заключи:

Споменаването на живите същества напомня, че такстът не е нещо съществуващо само за себе си - той винаги е текст за някого. Ако е манипулиран, той е манипулиран не от себе си, а от някого; ако манипулира, той не манипулира себе си, а някого. А защо манипулаторът манипулира текста: съзнателно ли го пави или по невнимание...:) Въпросите са много, оговорите също, но най-вероятно той е един: Манипулаторът действа сънателно, защото ако не извърши някаква манипулация върху знците, няма да конструира нищо с тях, което да е годно ЗА СМИСЛЕНА УПОТРЕБА...
Хора не сквернете текста :)

Пообъркахте се а? Споко до 7ми клас е така!

Опаааа и тук май се затруднихме...лошо! Мене документ ми ни требе, а и контрола нека остане за Контролните органи-зми ... Нали разбирам какво пише по-горе...;)

:)

:lol: Ами не rockcrew, не се затруднихме!
Може би (нямам база за сравнение) някои го разбираме френскот и по-добре от теб :wink: . Знае ли човек??? Едно обаче е сигурно: не си позволяваме подигравки към останалите. Относно осквервяването на текста честно да ти кажа в твоето писание не виждам нищо друго. Просто е злонамерена и безсмилена демонстрация на... на нещо!?! :shock:
Заключено