РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Никой не оспорва природните дадености. Те са повече от прекрасни. Дошли англичаните от влажния климат тук - естествено че е рай. А с какво се занимават. От къде са им доходите , дали имат вкъщи изгорял компютър или телевизор от токов удар , дали мислят как ще си платят качественния ток , дали са се сблъсквали с българската корупционна машина и още много може да се говори. Те са тук на почивка. А вие като идете на почивка мислите ли за работа? А за проблеми? или се опитвате да ги оставите поне за седмица някъде в лудницата?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Лично аз ти вярвам, peter_pan, за всичко ти вярвам. Ти нямаше да пишеш така ако не ги виждаше нещата именно такива.

Но проблемът е, че аз не съм ти и твоите надежди и разочарования не могат да са и моите. Та затова аз сам смятам да отида и се убедя в сбъдването или разбиването на моите си надежди и да остана ако се сбъднат или да се върна подгонен от разрухата им. Толкова е простичко.

А иначе поклон и благодарности за желанието да ми спестиш някои мъки и разочарования! Макар и именно те да са солта на живота ми и да каляват характера ми. А и жизненият ми опит ще се обогати, както е станало и с твоят.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Linko написа:Лично аз ти вярвам, peter_pan, за всичко ти вярвам. Ти нямаше да пишеш така ако не ги виждаше нещата именно такива.

Но проблемът е, че аз не съм ти и твоите надежди и разочарования не могат да са и моите. Та затова аз сам смятам да отида и се убедя в сбъдването или разбиването на моите си надежди и да остана ако се сбъднат или да се върна подгонен от разрухата им. Толкова е простичко.

А иначе поклон и благодарности за желанието да ми спестиш някои мъки и разочарования! Макар и именно те да са солта на живота ми и да каляват характера ми. А и жизненият ми опит ще се обогати, както е станало и с твоят.
аз ти желая само успехи отвъд океана; канада може да предложи и такива; разбира се всичко което казвам си е мое мнение; желая успехи и на приятелите ми там които се борят с една друга машина, некорупционна, но също толкова безмилостна спрямо имигрантите защото между държавата канада, работодателите и синдикатите както е казвано тук много пъти има много различия и те са всички в ущърб на новодошлите.
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

peter_pan, може би си казал преди, но не ми се рови. С какво горе-долу се занимаваш? Монреал и Кебек не са цяла Канада - територията е малко по-голяма.

Между другото, на мен Монреал ми харесва, но си признавам, че не живея там, само съм бил турист.

И България също ми харесва, но и там не живея.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

speedy написа:peter_pan, може би си казал преди, но не ми се рови. С какво горе-долу се занимаваш? Монреал и Кебек не са цяла Канада - територията е малко по-голяма.

Между другото, на мен Монреал ми харесва, но си признавам, че не живея там, само съм бил турист.

И България също ми харесва, но и там не живея.
в Монреал работех последно в администрацията на една фирма за телекомуникации - call centre - сигурен съм че си чувал за call centres. В Монреал съм преподавал и английски на френскоговорящи имигранти - от израел, русия и ливан; съгласен съм, че това не е цяла канада, аз съм бил за кратко и в Отава. За останалата част на канада не мога да кажа много освен за Отава в Онтарио.
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

peter_pan написа:в Монреал работех последно в администрацията на една фирма за телекомуникации - call centre - сигурен съм че си чувал за call centres. В Монреал съм преподавал и английски на френскоговорящи имигранти - от израел, русия и ливан; съгласен съм, че това не е цяла канада, аз съм бил за кратко и в Отава. За останалата част на канада не мога да кажа много освен за Отава в Онтарио.
Питах в смисъл какъв тип ти е професията с която идваш от България. Щото call centre си е вид каторга. Влизал съм в доста от тях.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:33 am, променено общо 1 път.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Питах в смисъл какъв тип ти е професията с която идваш от България. Щото call centre си е вид каторга. Влизал съм в доста от тях.
Добре питаш speedy.:)
Парво искам да уточня че в тези калл центрове работят 17 -18 годиишните деца след училище на бг имигранти и други местно родени канадци.
За тази работа се изисква да говориш езика що годе добре за да те разбират от другата странна и да си сагласен да ти плащат по 8-10 на час.
Аз не занам каде в БГ се завършва за такава важна и отговорна професия.:)
Тези калл центрове работят на смени.
Питар Пан разбирам защо не ти е харесала Канада сега. Защо обаче реши че всички Бг имигранти ги чака работа в калл центара за 8- 10 долара на час на които има и данъци.?:)
Разбира се че на тиакива места колегите са с незавършено средно образование защото все още са ученици а шефа е с 11 калс и неможещ да пише правилно. На него обаче не му трябва да пише правилно а да говори по тел.и да гони 17 годишните тинайджъри да работят а не да си слушат Ipod - а.
Въпроса е ти какво правеше в този калл център?

Защо не искали да идват канадците в Бг.?
От това коети си написал умрях да се смея. Ето само част.
- не знаели добре англииски
- не знаели добре БГ език
- не разбирали от качествен живот.:)

Това ще го коментирам след малко че сега имам работа
Последно промяна от hullboy на Вто Юни 05, 2007 12:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

hullboy написа:
Питах в смисъл какъв тип ти е професията с която идваш от България. Щото call centre си е вид каторга. Влизал съм в доста от тях.
Парво искам да уточня че в тези калл центрове работят 17 -18 годиишните деца след училище на бг имигрантите.
За тази работа се изисква да говориш езика що годе добре за да те разбират от другата странна и да си сагласен да ти плащат по 8-10 на час.
Аз не занам каде в БГ се завършва за такава важна и отговорна професия.:)
Тези калл центрове работят на смени.
Питар Пан разбирам защо не ти е харесала Канада сега. Защо обаче реши че всички Бг имигранти ги чака работа в калл центара за 8- 10 долара на час на които има и данъци.?:)
Разбира се че на тиакива места колегите са с незавършено основно образование защото са все още ученици а шефа е с 11 калс и неможещ да пише правилно. На него обаче не му трябва да пише правилно а да говори по тел.и да гони 17 годишните тинайджъри да работят.
Въпроса е ти какво правиш в този калл център?

Защо не искали да идват канадците в Бг.?
От това коети си написал умрях да се смея. Ето само част.
- не знаели добре англииски
- не знаели добре БГ език
- не разбирали от качествен живот.:)

Това ще го коментирам след малко че сега имам работа
Не си в час за кол центровете. Има доста народ с бакалавърски и магистърски степени от Канадски университети. И познай какво : огромната част от тях са имигранти. Лично аз местен с университетска диплома не съм виждал да работи в кол център. Защо ли е така ?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Филипне написа:
Има доста народ с бакалавърски и магистърски степени от Канадски университети. И познай какво : огромната част от тях са имигранти.
Те сигурно тези имигранти с магистърски степени са мазохисти и не могат да смятат.
Много им е гот да имат 100 000 $ студентски заем на който тече лихва и да работят за 8 - 10 на час вместо да си заминат за БГ или Индиа и да се наслаждават на природата и на живота там.:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Моля, не четете постингите на Питър Пан като Дяволът Евангелието. Човекът ясно е написал, че е работил в Администрацията на Call център, а не като телефонен продавач/рекламен агент.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

hullboy написа:Филипне написа:
Има доста народ с бакалавърски и магистърски степени от Канадски университети. И познай какво : огромната част от тях са имигранти.
Те сигурно тези имигранти с магистърски степени са мазохисти и не могат да смятат.
Много им е гот да имат 100 000 $ студентски заем на който тече лихва и да работят за 8 - 10 на час вместо да си заминат за БГ или Индиа и да се наслаждават на природата и на живота там.:)
Не, не са мазохисти. Те просто вЕрват, че тука има много големи възможности за развитие :lol: :lol: :lol:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:33 am, променено общо 1 път.
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

Мнение от nt »

Ей успях да прочета тия 8 странци по темата :) Чудно! Не, че е първа ама е напипала нерва тази тема.

Поздравявам питър пан за неговате позиция. Мисля, че всичко казано до тук е много полезно за мен. Аз отивам, очаквам трудности, очаквам бачкане, очаквам да пробивам от 0-та. Знам какво искам, знам и за какво се боря. Чакам си поканите за виза и се ядосвам когато си губя времето и не си доусъвършенствам езика. Ровя се и търся източници на информация (като тази тема например). Искам да чуя всякакви гледни точки.
Защо кавам всичко това? Ами препоръчвам го на mishel. Няма да цитирам но съм съгласен с тези които казаха, че трябва да знаеш какво искаш.МНООГО е важно. Имиграцията не е като да си топнеш крачето в морето и "ОХ, студено няма да вляза". Това си супер важна стъпка и си преценете КАКВО искате, КАКВО сте готови да пожертвате за да го постигнете, КОЛКО силно го искате. Иначе може да ви остане една банкрутиращо скъпа и разочароваща екскурзия до Канада и обратно.
Ще ми се Мишел, да те пострестна докато е време. Ако си (сте) наясно със себе си мисля, че всичко ще е ОК.

Има ли някой, който да не се е притеснявал от такава промяна?
Аз се притеснявам, но не стоя и не не чупя пръсти "Ама какво ще стане, дали ще успея...", а гледам да се подготвя най-добре, пък каквото сабя покаже.
Помисли си добре и си реши твърдо!

Благодаря на всички, които са там и са отделили време да си кажат мнението, беше много полезно за мен :). Специални благодарности на piter_pan, че поддържаше живеца и покрай това чух много доводи!

bgcanada.com мачка баце! якоооо!!! ;)
Успех на Мишел.
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Каква тема, какъв бисер! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Не е лошо да се проу4ва общественото мнение във форум за имиграция, но... не забравяйте, 4е пове4ето "доволни" и "успели" в Канада хора не си правят труда да пишат тук... за сметка на това "мрънка4и, нямащи ни дете, ни коте, нито добра работа" - колкото искаш.

Не 4е и те нямат право на мнение, но имайте едно на ум!

Ли4ното ми мнение е, 4е 4овек (и жена му :wink: ) който е отли4но информиран, има ясни цели, говори езиците свободно и няма серьозни психи4ески отклонения, ще е доволен от живота си в Канада, дори ако един ден реши да се върне в бг или да живее някъде другаде...

:beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Публикувай отговор