Електронни билети на летище София

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Електронни билети на летище София

Мнение от VorGrigorov »

Решили сме с жената да купим билетите на наши близки, които ще ни идват на гости от тук (Травелосити ни дава поне с 200 канадски под най-ниската цена, която те намериха в София).

Въпроса ми е - как се процедира на летище София с електронните билети (а и след това), ще летят с Луфтханза. Близките ми са новаци - англииския им не е върха, не са пътували много, а и не са от най-оправните и се притесняват...

Всякакви подробности са добре дошли.

Предварително благодаря!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами аз тази година като си ходих до Бългрия бях с електронен билет. Точно с Луфтханза летях. На летището (в София) просто подаваш разпечатката и това е, а те съответното ти дават бордовите карти и за двата полета (вторият при мен беше презокеанския). На следващаото летище вече си гледаш на коя врата трябва да отидеш и това е.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ние купихме от тук електронен билет на родителите и в София са отишли в деня на пътуването, на гишето на авиокомпанията, с която ще пътуват и им дават на място бордните карти /и за отиване, и за връщане/. Само с имената им става, но може и да им факснеш от тук електронното потвърждение за разплащането с авиокомпанията. С бордните карти се пътува спокойно и с прекачване, нищо друго не е необходимо. Ако има нещо друго, което да помогна - питай.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Благодаря, дами! :beer:

Радвам се да 4уя, 4е и в София са се цивилизовали! (Обадих се на Летището да питам как стоят нещата и момата на телефона възкликна "Ама ние само с електронни работим ве4е!")
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

кратко уточнение
това , дали една дестинация се обслужва чрез ел.билети не зависи от географското положение на летището , а от това дали авиокомпанията е направила дестинацията електронна .
има места из европа , които не са такива по определени причини - разходи , резервационна система използвана от повечето турагенти,споразумение между националната авиокомпания и тези , които имат право да летят дотам , споразумение между различните превозвачи , които споделят един полет и т.н.
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
tenev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 8:05 am
Местоположение: BURGAS

за ел.билети

Мнение от tenev »

Ами аз тази година като си ходих до Бългрия бях с електронен билет. Точно с Луфтханза летях. На летището (в София) просто подаваш разпечатката и това е, а те съответното ти дават бордовите карти и за двата полета (вторият при мен беше презокеанския). На следващаото летище вече си гледаш на коя врата трябва да отидеш и това е.

_________________
Всичко е точно така и аз скоро пътувах!go ahead !
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

:D Без да споря с никого тук защото има хора които разбират повече от мен от ИАТА, но е трудно да се нарече електронен нещо което изпечатваш вспоследствие сам и носиш все пак на хартия със себе си. Поне това забелязвам за 90% от хората които са си купили такъв. Е, не изпечатано 4 листа лъскава хартия с червено индиго все пак е на хартия която печаташ сам.

Така че може да мислите за електронните билети като доста подробна резервация която важи между компаниите, а цената на да го имате в хартиен носител е прехвърлена на вас.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Електронен билет ще рече да се явиш с паспорта (и нищо друго) за чекиране на багажа. Това е.

Не че и аз не си разпечатах мейла с подробностите, но беше само за мое успокоение, никой не гледа разпечатаните хартии :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор