Телефон в Канада - евтина алтернатива на Бел

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

И наистина един офтопик :lol: http://ec.europa.eu/news/science/070314_1_bg.htm

http://ec.europa.eu/information_society ... dex_en.htm

Максимума за входящи обаждания ще е 24 а на изходящи в роуминг 48 ойроцента.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

batkoto написа::) Абе Вонидж си вони малко. Ако искате интернет телефония си купете първо Воип-раутър с изходи за телефон който не е заключен към някоя фирма. Вонидж в това отношение не е добър избор. На Сипура и Линксис са към 50-60 канадски гъски -- после сменяте провайдърите защото има вече намбър портабилити. Воипа на Аканак започва от 8 гъски на месец + екстри.

Както някои са пояснили няма 100% надеждност и е добре да имате или мобилни телефони допълнително или това да е втора линия.
добре обяснено, само поправка че аканак не дават портабилити ;(
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

sasho71 написа:az не мога да разбера какво сте се стиснали за 10$ толкова, та портове се отварят и затварят, та рестартират и не знам какво си... Белл може да са дървета, ама са си класика, за 30 кинта си имаш сигурен телефон, унлимитед в ареата, без никакви смущения/скърцания/прекъсвания...
Ако успееш да ми прекараш домашен телефон в Калгари на БЕЛ имаш от мен една много яка почерпка!!! Саше първо проверявай и после давай съвети, щото обратното хич не е креативно:-).
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

pepino написа:
sasho71 написа:az не мога да разбера какво сте се стиснали за 10$ толкова, та портове се отварят и затварят, та рестартират и не знам какво си... Белл може да са дървета, ама са си класика, за 30 кинта си имаш сигурен телефон, унлимитед в ареата, без никакви смущения/скърцания/прекъсвания...
Ако успееш да ми прекараш домашен телефон в Калгари на БЕЛ имаш от мен една много яка почерпка!!! Саше първо проверявай и после давай съвети, щото обратното хич не е креативно:-).
нещо не мога да схвана? искаш да кажеш, че Бел го няма в Калгари :shock: Или ако го има , то е с връзки като БТК едно време :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Bell не само са дървета но може да се намерят много хора, в това число и аз, които са си имали скандали с тях и са останали в една или друга степен опарени. Ако вече си им свикнал и не ти се правят допълнителни упражнения, окей, но хора които сега идват, да се обръщат към Бел е направо безумие. Били класика - това не е никакъв аргумент.
Между другото, нито съм отварял портове нито някакви други галимации както казва Сашо по-горе. Просто си включих телефона в рутера и туй то. Абсолютно никога не е имало случай на "смущения/скърцания/прекъсвания". Просто няма такова нещо.

Но си давам сметка че това не е 100% функция на VoIP провайдера, а доста си зависи и от Интернет провайдера. Доста хора не го схващат това и в резултат може да се получат по-големи похвали за по-кофти Voip провайдер и повече оплаквания за по-добър (отколкото ако бяха сравнени при равни условия).

Изображение

За да не разводнявам с допълнително мнение: по-надолу Speedy казва че цената отговаряла на качеството. :)
Повтарям нямам намерение да агитирам стари абонати. То приятелите не агитирам та случайни хора ли :D
Всичко е относително. За някого 10 долара са нищо. За някого разликата в качество между 99.9% и 99.5% е голяма разлика. Други просто имат калпав интернет, а искат да си говорят с кристален звук през него.
Човек не трябва да се влюбва в марки а да си гледа интереса. Хубаво е, че се дадоха и други алтернативи.
Последно промяна от optics на Вто Май 22, 2007 11:51 am, променено общо 2 пъти.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Фактите са, че VoIP телефоните зависят от много неща и вероятността да имаш проблеми е по-голяма. Цените са по-ниски. Стандартния аналогов телефон е на практика най-надеждния вариант и е по-скъп. Бел става за домашен телефон в по-голямата част от Онтарио и Квебек. За другите места си има други местни компании.

Аз мога да си спестя по-около 10 долара на месец ако сменя Бел с Роджърс или дори повече ако сменя с друг VoIP, но засега цената в повечето случаи отговаря на качеството, та си държа стария телефон.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

speedy написа: Аз мога да си спестя по-около 10 долара на месец ако сменя Бел с Роджърс или дори повече ако сменя с друг VoIP, но засега цената в повечето случаи отговаря на качеството, та си държа стария телефон.
и аз това исках да кажа, трябва да се спазва принципа във футбола- "когато една система/тактика" работи, не бива да се правят смени :) Е има и изключения де, като Ариго Саки.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор