Телефон в Канада - евтина алтернатива на Бел

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Телефон в Канада - евтина алтернатива на Бел

Мнение от optics »

След като толкова се изприказва за Бел и след като съм ги зарязал отдавна, нека да кажа за една по-добра алтернатива, а именно - интернет телефон. Предварително се извинявам на знаещите, но сърча не откри подобни обяснения, а има хора които може да не знаят. Особено ако са нови.

** Какво представлява:
Получавате от доставчика рутер който се включва към вашият домашен интернет, а телефонният ви апарат от своя страна се включва в рутера. Набирате и говорите по обичайния начин. НЕ Е НЕОБХОДИМО да има включен компютър за да ви работи телефонът.

** Какво препоръчвам:
Идеята набира все повече последователи (разбирай доставчици) но цените далеч не са уеднаквени. Предлаганите екстри са в по-голяма степен уеднаквени. Аз препоръчвам Vonage защото не е махленска фирма а гигант който оперира в Щатите и Канада. По-долу ще добавя подробности.

**Технически данни: Необходимата честотна лента за нормален разговор е 90 килобита/с. Това се вписва във всички не-дайъл-ъп интернет планове предлагани в Канада. Някои хора имат първо телефон, после по него интернет. Аз мисля че по-хитро е обратното - първо интернет и после телефон през интернета. Споменатите 90кбпс може да ги намаляте ако сметнете за нужно (не виждам защо, освен ако нета ви е силно ограничен по трафик и говорите като разпрани по цял ден).

**Недостатъци: Ако тока или интернета спрат - спира и телефона. Това се случи веднъж за 4 месеца и след 10 минути всичко беше отново на линия.

**Предимства:
  • * хората са културни и помагат при проблеми (пробвано)
    * забравяте за простаците от Бел
    * Плащате 20 долара на месец срещу което получавате:
    -- безплатен рутер, с 4 ЛАН порта (тоест от него може да изкарате жици към 4 компютъра)
    -- говорите с други клиенти колкото си искате независимо къде са
    -- говорите лонг-дистанс до 500 минути на месец (на кой му трябват повече ?). Има и други планове, но на нас минималният ни е свръх-достатъчен.
    -- телефонен секретар (рутера мига с жълта лампичка като имате съобщения)
    -- Caller ID (Идиотите от Бел искат за това и за другите екстри по 5 долара за всяка, ако не се лъжа)
    -- Информация за разговорите - кога с кого, колко.
    -- Ако да речем лятоска заминете за България (или където и да е), слагате рутера и телефона в куфара, като пристигнете, закачате рутера към интернет и си говорите по телефона все едно че сте си в Канада, съответно приемате позвънявания на канадския си номер, все едно че сте си в Канада.
    -- В Щатите, Канада и няколко (развити) Европейски страни има локални номера на Vonage, които могат да се използват от ваши приятели за да ви звънят на цената на градски разговор (т.е. за Северна Америка - нулева цена).
** На последно място в списъка, но не маловажно :) -- ако решите да се включите и първо ми се обадите аз да ви препоръчам, тогава ще получите още един безплатен месец бонус плюс този който дават на всички нови. Аз ще получа чак когато направите 3 месеца като абонат. След 5 месеца опит, мога с най-чиста съвест да го препоръчам и ако никой не ми се обади за бонус, няма да се откажа я. :)
Ако пък някой се обади - добре дошло и за мен и за новия абонат.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

И един друг недостатък.

Рутера(модел IP 8100-2/8100-3) трябва всеки ден да му спираме тока за 1-2 мин. иначе сигнала към телефона става шумен и по-шумен.... и накрая нищо не се чува освен един шум :-)

Тръгнах да му търя Update на Firmware, ама няма.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Телефон в Канада - евтина алтернатива на Бел

Мнение от speedy »

И още едно допълнение - Vonage се очаква да закъса яко. Съдыт в щатите е на път да им забрани да набират нови клиенти, ако не са го направили вече. Verizon спечели едно патентно дело срещу тях, а Sprint се готви за същото.

Така че гледайте и за други фирми.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Може би затова наблягат на Канада :)
Хе, че като им забрани съдът, няма да плачем я.

Нашия рутер е моторола с 4 изхода за компютри, но вече манй не го дават за без пари :(
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

вижте при тези http://www.acanac.com/ аз засега ползвам интернета и сам много доволна.От 1-ви юли ще си взема и телефон и ще имам телефон и интернет за 30$ на месец.
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Здравейте!!! Аз ползвам дигитален телефон от СIA http://www.cia.com/ за 9.95+5$ наем за модема. Имам обаче технически проблем, който те не могат да го разрешат и ще помоля някой който е навътре в нещата да сподели мнение. Проблема е следния - Войс модема е м/у кабелния модем и компютъра и когато използвам торентите забива и трябва да го рестартирам за да имам телефон и интернет. Имам и хъб, така че след прочитане на ръководството на войс модема, разбрах че мога да го поставя след хъба на отделен порт и да го разделя от интернета, обаче тогава не тръгна телефона, и тези от CIA ми казаха че при техните настройки на мрежата не може да работи така. И сега е ред на въпроса: Коя програма да използвам за торентите и мога ли да я настроя така, че да не ми забива войс модема ( Motorola VT 1005S )?Мерси!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

pepino написа:Здравейте!!! Аз ползвам дигитален телефон от СIA http://www.cia.com/ за 9.95+5$ наем за модема. Имам обаче технически проблем, който те не могат да го разрешат и ще помоля някой който е навътре в нещата да сподели мнение. Проблема е следния - Войс модема е м/у кабелния модем и компютъра и когато използвам торентите забива и трябва да го рестартирам за да имам телефон и интернет. Имам и хъб, така че след прочитане на ръководството на войс модема, разбрах че мога да го поставя след хъба на отделен порт и да го разделя от интернета, обаче тогава не тръгна телефона, и тези от CIA ми казаха че при техните настройки на мрежата не може да работи така. И сега е ред на въпроса: Коя програма да използвам за торентите и мога ли да я настроя така, че да не ми забива войс модема ( Motorola VT 1005S )?Мерси!
отвори портовете за войс или сложи войс модема в ДМЗто.
войса при повечето системи иска реално ИП и затова нямаш успех за хъба.
пробвай и със stun сървери

трябва яко да се чете. пробвай войс форуми - voxilla i drugi
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

az не мога да разбера какво сте се стиснали за 10$ толкова, та портове се отварят и затварят, та рестартират и не знам какво си... Белл може да са дървета, ама са си класика, за 30 кинта си имаш сигурен телефон, унлимитед в ареата, без никакви смущения/скърцания/прекъсвания...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

sasho71 написа:az не мога да разбера какво сте се стиснали за 10$ толкова, та портове се отварят и затварят, та рестартират и не знам какво си... Белл може да са дървета, ама са си класика, за 30 кинта си имаш сигурен телефон, унлимитед в ареата, без никакви смущения/скърцания/прекъсвания...
То и Планетата я даваха по сателита - сугурна телевизия ;)
С ВОЙП може да докараш телефона да ти струва с всички екстри + ЗДРАВО говорене с БГ + номер в БГ до около 20$ - несхто което е немислимо с Бел дори и 300% повече ;)
Сашка тия неща те са ти ясни и по-добре питай как стават, а не да даваш акъл кое какво е ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

:) Абе Вонидж си вони малко. Ако искате интернет телефония си купете първо Воип-раутър с изходи за телефон който не е заключен към някоя фирма. Вонидж в това отношение не е добър избор. На Сипура и Линксис са към 50-60 канадски гъски -- после сменяте провайдърите защото има вече намбър портабилити. Воипа на Аканак започва от 8 гъски на месец + екстри.

Както някои са пояснили няма 100% надеждност и е добре да имате или мобилни телефони допълнително или това да е втора линия.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Нито аканак нито цру-то :) предлагат услуги в наше село.

Бате, а какво точно ти вони ?

Рутера (с 4 етернет изхода) ми го дадоха без пари.
Нещо не виждам къде е файдата да ида при други, че да си го купя отделно :)
Е, да за който иска да дава само $10 вместо $20 може и да има смисъл, но както казах при нас тия горните ги няма.
За надеждността да чукнем на дърво, досега не е имало за какво. Нито имаме мобилни.
:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Определено бъдещето е на ВОИП, но още доста време ще има да го чакаме...
Лично аз не бих си сменил стационарният телефон за ВОИП, за лонг дистанс е идиално, но до там...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Lub0 написа: Лично аз не бих си сменил стационарният телефон за ВОИП, за лонг дистанс е идиално, но до там...
ако можеше и с мобилни телефони да е под 20 стинки минутата , цена нямаше да има
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

sasho71 написа:
Lub0 написа: Лично аз не бих си сменил стационарният телефон за ВОИП, за лонг дистанс е идиално, но до там...
ако можеше и с мобилни телефони да е под 20 стинки минутата , цена нямаше да има
Тъй ще стане накрая. Сигурно мобилните телефони ще се носят пъхнати в ухото и ще имат включени неограничени минути срещу квази-никаква месечна такса.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Направо импланти :) Ще чуваме гласове постоянно :) Може лудите да са по-напреднали технологично от масата :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор