Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

Marginal39 moje i da e ujasen klimata v Montreal, no sam chuval che nqma tolkova maimuni a sasto taka i che e mnogo po krasivo, imam v predvid arhitekturata de. :D :beer:
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
jiojio07
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 10:04 pm
Местоположение: europa

hi

Мнение от jiojio07 »

Do Krali Marko : Ami otidi v Montreal i si re6ava6 klimati4nite i drugi :) problemi :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

А в БГ-то ще бетонорат и планините започнали са със страшна сила, иначе Канада е огромна държава, вземи и се разходи и ще разбереш какво имам в предвид...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Krali Marko написа:Lub0 ,Trudno mi e da sravnq BG prirodata s tazi tuk.Trudno, zastoto tuk osven ravnina i tuk tam nqkoe hulmche-koeto vednaga e krasteno planina, drugo nqma.
В БиСи има всичко - планини, море, езера, равнина. Такова разнообразие на едно място в България няма да видиш...
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

защото всеки има право на избор ...
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Napuskat ja shtot e ;Ebana darzava,sas mnogo e.....ot tretia sviat det mislit che tuk e kat vav Afrika.....Uvi! :cry:
kakвото потърсило,такова намерило
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

Vladi, chuval sam che v BC e mnogo po hubavo otkolkoto ostanalata chast na Canada, no saglasi se che malko mi e daleche za da doida na razhodka... :D :D :D, a i da ti kaja po snimkite i filmite koito sam gledal po nisto ne prevazhojda prirodata v BG.Ti hodil li si naprimer v Rila da vidish ezera, ili v Rodopite i Stara planina?A kato bonus tuk tam ima i po nqkoi i drug manastir ot vremeto kogato v Canada e imalo samo komari i eleni.Da ne govorim za Pirin, Dobrudja, Vitosha i t.n..Ne znam ti otkade si rodom, no az sam ot Sofia i mi beshe mnogo udobno da skocha na Vitosha samo 30 min i sam gore :D i kef ti ski kef ti razhodka :dance:
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Krali Markо, може и на Влади да му се е сторило далечко да ходи до разни планини в Бг-то...


Интересно филче за Бг-то от друга тема :)

http://www.image.bg/show.php?id=22
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Lub0 написа:Krali Markо, може и на Влади да му се е сторило далечко да ходи до разни планини в Бг-то...


Интересно филче за Бг-то от друга тема :)

http://www.image.bg/show.php?id=22
Da sym i az v krak s temata, reshish da postna nesto ot drug forum, prosto mila rodna kartinka, daje niama smisyl da hodia do bg na opresnitelni kursove :D

Съжалявам че пускам темата в този раздел, но ако някой знае ефектовни методи за откриване на краден автомобил нека дава идеи.

Значи случката е следната:
БМВ Х3 чисто ново на по малко от месец - купено на лизинг, от фирма изкарваща си честно и законно средствата, бе отмъкнато насилствено от шофьора му снощи на светофара на околовръстното и Бул. Цар Борис 3ти.
2ма въоръжени апаши са измъкнали човека от джипа и са отпрашили посока Владая. Шофьора е нямал време за никаква реакция и всички документи на автомобила и личните му са останали в якето му на съседната седалка.
Случая е регистриран веднага в МВР.
БМВто е застраховано в Армеец, но при самата застраховка компанията са препоръчали да не слагат GPS защото това щяло да смути електрониката по колата - а кажете ми това на какво го прилича.
И сега нямало как да го открият, ама ако имало GPS щяло да е по-лесно.
Много тъпа история хора, защото ако е на някой дето си върти далаверите с главорежи, наркотрафиканти и т.н. няма да му я пипнат колата, ама като е на честни хора и я налазиха веднага, мамка му Мислех, че са отминали тези времена в страната ни, но явно съм се заблудил.

i sledvat obiasnenia v drug posting kak se tyrsi otkradnata kola v bg

Моята приятелка ми разправи една история, в която крадат нова кола на близък на шефката й, шефката веднага се досетила чия работа е това, звъннала на един от Маргините и го помолила, да върне колата, че така и така ... И колата си е отново при собственика.
Мафията няма разнищване. Но след като застрахователите работят с тях, как да се свръши с тия истории.
Друга история: човек си купува нова кола, отива да я застрахова, пращат го в еди кой си ден да отиде еди къде си с колата, отива и точно в тоя момент колата изчезва, а само застрахователя е знаел за това, къде ще е колата в този момент.

e nema kak da stane, bg prez kriv makaron, no zastoto az taka reshavam :D
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Krali Marko написа:Vladi, chuval sam che v BC e mnogo po hubavo otkolkoto ostanalata chast na Canada, no saglasi se che malko mi e daleche za da doida na razhodka... :D :D :D, a i da ti kaja po snimkite i filmite koito sam gledal po nisto ne prevazhojda prirodata v BG.Ti hodil li si naprimer v Rila da vidish ezera, ili v Rodopite i Stara planina?A kato bonus tuk tam ima i po nqkoi i drug manastir ot vremeto kogato v Canada e imalo samo komari i eleni.Da ne govorim za Pirin, Dobrudja, Vitosha i t.n..Ne znam ti otkade si rodom, no az sam ot Sofia i mi beshe mnogo udobno da skocha na Vitosha samo 30 min i sam gore :D i kef ti ski kef ti razhodka :dance:
Hodil sam iz tsiala Bulgaria po-mnogo pati. I na ezerata na Rila i na Pirin i na Rodopite - nemoje da ima sravnenie. Niakoi neshta koito v BG ne mogat da ti se sluchat nikoga. (izviniavam se che sam dosta nekadaren fotograf no ideiata e iasna)

1. Da se kachish na visok vrah i da nabliudavash ot tam okeana, s mnogo ostrovi i poluostrovi.
http://vladimir.bodurov.com/gallery/Gallery.aspx?c=12
2. Da zapochnesh traila si v iarkjozelena pochti tropicheski izglejdashta gora i sled 2 chase da si na zasenjen vrah
http://vladimir.bodurov.com/gallery/Gallery.aspx?c=8
3. Da se razhojdash iz patekata zaedno s metsana i kato se varnesh v grada nikoi da ne se uchudi na tova
(sorry, ne si nosih fotoaparata)
4. Da noshtuvash na lednik
http://vladimir.bodurov.com/gallery/Gallery.aspx?c=13

Moga i oshte da izbroiavam ama haide stiga.

V BG vaobshte niama diva priroda. Na 20-30 km ot nai divoto miasto ima grad. tuka ima mesta (makar i da ne sam bil tam) kadeto tsifrata e 500 - 600
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Krali Marko написа:Da ne govorim za Pirin, Dobrudja, Vitosha i t.n..Ne znam ti otkade si rodom, no az sam ot Sofia i mi beshe mnogo udobno da skocha na Vitosha samo 30 min i sam gore :D i kef ti ski kef ti razhodka :dance:
Tuk ot severnite chasti na Van se stiga do pistite za 15-20 minuti. Vitosha e hubavo miasto no osven ako niamash predvid iujnia sklon, to poradi geografskoto si polojenie e tochno tam kadeto se sabira vsichkia smog na Sofia i nikoga ne se razduhva. V Sofia sam jivial 6 godini i bez da iskam da obidia nikoi, no sred golemite gradove v koito sam bil toi e nai-kofti: mrasen, neureden, shumen, s glutnitsi bezdomni kucheta navsiakade i shofiori glavorezi.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

В Софето е много гаден въздуха ...
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

който си има коса си има и гребенче.като искаш да караш кола за 100К ще си платиш 1000к застраховка и ти дреме на щепсъла.така поне е по нормалните страни,а мафия и мафии има на всякъде.но не намирам връзка кво общо имат българите които напускат канада с БМВта за по 100-200к.Тошко като има пари да си купи кола в Ка. за 100к и го е шобе да я кара в Бг. има право да си стои тук ,но сиромасите българи които нямат тази възможност и се връщат в Бг. им дреме на шапката ,най много да им откраднат цървулите. :wink:
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

:beer:
Na kriv emigrant,Kanada mu vinovna.I zatvariaite prozorcite,che vlizat mnogo muhi.
chinois

Мнение от chinois »

Това дето напскат Канада е нищо.
Въпросът е : "Къде отиват?" :lol:
Заключено