Statistica za imigrantite v Canada ot Evropa

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

monny написа:
Lub0 написа:Английският е съвременният език. Аз лично дискриминация не съм видял в Канада за толкова години тук. Ти за децата ми не бери грижа, ами кажи ти на твоите какво ще оставиш пица деливъри бизнеса ли?


:lol: :lol: :lol:
де го чукаш, де се пука
това не е от канадския климат
Az pyk lichno w Germania diskriminacia kym men syshto ne sym widial. Dazhe si imam i priateli nemci, s koito si gostuwame prez godina-dwe.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Silistra, какво се хабиш да им обясняваш, те най-добре знаят, без дори да живеят там...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

monny написа:барака под наем за 500 може да се намери само около полярния кръг, в торонто са по 1500, а къщи в канада почти няма :beer:
що говорите толкова глупости наизуст само не мога да начудя! :shock: освен ако не успееш да ме убедиш, че живея около полярния крьг :roll: можеш да си избираш - апартаменти, таунхаус, хаус...
Ето ти справка...
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

eто ти още, да се просветлиш малко :lol: е, вярно, че не е в торонто, ама и полярния краг не го виждам от прозореца, вервай ми 8) http://www.places4rent.com/finder.asp?LOCID=981
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

kakvo ni probutvash za $ 600 basement v regima saskatchewant
kato te navali snega kak chte izlezesh ot tazi dupka
i koi normalen germanec jivee v mazeto na darvena baraka v germania
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Да взема да питам германката дето ни е съседка, защо е толкова глупава, че не се махне от тази ледена гробница Канада.

Аз съм останал с впечатление, че на нея и харесват и двете страни, въпреки че и двете си имат кусури. Обаче тя има навика да гледа позитивно на нещата...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

monny написа:kakvo ni probutvash za $ 600 basement v regima saskatchewant
kato te navali snega kak chte izlezesh ot tazi dupka
i koi normalen germanec jivee v mazeto na darvena baraka v germania
Дефинирай сега понятието "нормален германец" и кажи ти какво общо би могъл да имаш с него ако живееш в Германия :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Кримон, прочети темата и ше откриеш дефиницията :lol:

Първо правило: Никога не е бил в Канада и няма да бъде.

Второ правили: Погледни едно......

Сега някой да даде дефиниция за нормален българин.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

... откъдето достигам до извода, че в Германия няма беизмънти /или както там им викат на немски език - я помогнете, германофилите :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

bbb написа:
VorGrigorov написа:
filipne написа:
Lub0 написа: Аз лично дискриминация не съм видял в Канада за толкова години тук.
Ааа, такива неща У Канада нЕма ! Е па нЕма ! :lol:

Това, че някой не е способен или не иска да види нещо съвсем не значи че го няма !
Това, че на някой не му се вярва, че от едно професионално ниво нагоре Канадците не ги интересува дали си жълт, зелен или син, ни най малко не променя фактите. :beer:

.
A shto triabva da se gleda samo opredeleno nivo? :roll:
Ako niamashe diskriminacia,bi triabvalo da niama na nikoe ot nivata .Ili moje bi e vreme pak za merene na nivata vuv foruma. :lol: :lol: :lol:
Не живеем в приказките, а в Канада.

За какво е време - не знам, това което знам е че откакто сме в Канада с жената никой не ни е дискриминирал затова че сме Българи.

:beer:
Последно промяна от VorGrigorov на Пет Сеп 22, 2006 4:31 pm, променено общо 1 път.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

... между другото, запознати ли сте със старата българска традиция да се вдига къща на 2-3 ката /а.к.а. етажи/ - за всяко дете по етаж, а родителите и старите хора да живеят в мазето /а.к.а. бейзмънт (англ.) или сусол (фр.)/ :rotaeye: И доколкото си спомням българската действителност /неградска/ традицията се спазва безотказно. И мазетата са си понякога доста по-вкопани отколкото бейзмънтите, които съм виждала тук. :beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

monny написа:kakvo ni probutvash za $ 600 basement v regima saskatchewant
kato te navali snega kak chte izlezesh ot tazi dupka
i koi normalen germanec jivee v mazeto na darvena baraka v germania
от всичките обяви един basement за 600$ ли намери да цитираш тук??? много повархностно четеш или по-скоро много избирателно :wink: не е хубаво така, задалбочи се малко и пак ми кажи само basements ли сам ти пратила, щото аз много добре знам какжо сам пратила и какжо се предлага тук! айде отвори си малко очите и не се прави на толкова знаещ :cajsi:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

monny написа:kakvo ni probutvash za $ 600 basement v regima saskatchewant
kato te navali snega kak chte izlezesh ot tazi dupka
i koi normalen germanec jivee v mazeto na darvena baraka v germania
знаеш ли, понеже много ме подразни високомерното ти отношение, си направих труда отново да прегледам всички обяви, които ти изпратих... :o и познай какво - basement за 600$ няма в тези обяви изобщо :shock: , затова пук има апартаменти в центара за по 500$... много мразя лажци... та затова :twisted:
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

monny написа:kakvo ni probutvash za $ 600 basement v regima saskatchewant
kato te navali snega kak chte izlezesh ot tazi dupka
i koi normalen germanec jivee v mazeto na darvena baraka v germania


За разлика от ненормалните българи, нормалните германци като емигрират не гледат дали ще живеят в здрава масивна тухлена къща на Н етажа с 2-3 декара двор и 2-3 гаража. Нито пък толкова се интересуват, че имало тук таме дупки по пътищата, улиците били малко мръсни или ,че в населеното място където живеят видиш ли нямало архитектура, музеи и паметници на културата и бира за 30 цента. Тези неща семейство не хранят.

Много по важно за тях е да се чувстват сигурни, че ще могат да издържат семейството си, евентуални възможности за кариера, по-спокоен живот.

Всичко друго е ала-бала за тях и не му придават голямо значение, приемат го като неотделна част от страната в която живеят а не търсят постоянно под вола теле като 95% от българите.
Ако правиш само това което вече можеш, ще останеш завинаги това което си!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Силистра :beer: :beer: :beer: абсолютно точно и на място.
...мразя мастика без айрян...
Заключено