Statistica za imigrantite v Canada ot Evropa

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Statistica za imigrantite v Canada ot Evropa

Мнение от vladi »

Neznam dali veche tazi statistike e publikuvana vav foruma, no namen mi se stori dosta interesna:
http://www.cic.gc.ca/english/pub/facts2 ... nt/16.html

Parvo klasatsiata na stranite za 2005

1 United Kingdom 5,865
2 France 5,430
3 Romania 4,964
4 Russia 3,607
5 Germany 2,635
6 Ukraine 2,317
7 Turkey 2,060
8 Bulgaria 1,685
9 Albania 1,207
10 Poland 1,206
11 Netherlands 929
12 Yugoslavia (former) 272
13 Bosnia-Herzegovina 215

Pred nas sa UK, France i Germany. Netherlands e dosta napred sashto.

Drugoto interesno neshto e che moje da se vidi broia na Bulgarite doshli ot 1996 do 2005, a imenno:

11733
Stoni

Мнение от Stoni »

Ха сега го раздели на нещо........... :D
Ама смятай без малцинства 8)
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

в парка на една пейка имаше табелка "по случай 50 години от емиграцията на сем....... в канада от холандия " за съжаление нямаше телефон да ги видя кои са тези горди идиоти

много интересно е кои идват от германия то от чехия и от унгария няма
каквато и да е тази статистика е пълна глупост
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

monny написа:...каквато и да е тази статистика е пълна глупост
Е такова животно нема! Както се казваше в един виц :lol: :lol: :lol:

Просто голяма част от българите в Канада живеят с някакви фантастични представи за западна Европа. А иначе това е официалната статистика на канадските имиграционни.

Аз лично познавам двама души от Германия, един от Холандия и доста англичани. В Британска Колумбия има много англичани, мисля че основния поток англичани идва тук - отначало нищо не им разбирах на чудатия език ама вече им свикнах :D
Последно промяна от vladi на Съб Сеп 16, 2006 1:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

чувал съм и за една люксембурка емигрирала в Канада, явно да се опълчи на канадските емигранти тук :D преди няколко дни видях втора кола с кебекски номер, на задното стъкло/а не е разрешено/, пу развалиха реда и дисциплината :D
...мразя мастика без айрян...
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

от това което съм видял от западна европа и канада мога само да заключа че канада продъжава да бъде КОЛОНИЯ на европа

и аз видях една английска смотла дето я уволнили в англия и решила да се пробва тук, но искаше да се връща
:beer:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

monny написа:от това което съм видял от западна европа и канада мога само да заключа че канада продъжава да бъде КОЛОНИЯ на европа

и аз видях една английска смотла дето я уволнили в англия и решила да се пробва тук, но искаше да се връща
:beer:
То само с гледане не става.....
Аз пък познавам немалко хора от "Западна Европа", които живеят в Канада по една или друга причина и са доволни от избора си. И категорично не става въпрос за "смотли и смотльовци". Между тях са съпругът ми (никога не е бил уволняван :wink: и е с отлично образование и професионална реализация), шефът ми (който е със световна известност); много от приятелите ми.
А, да не забравя, че моите канадски познати не казват "чекън". Явно зависи от средата, в която човек се движи. :wink:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Az poznavam 2-3 pechki s frenski passport but so what... Te tezi ot Stolipinovo i te sa s BG passporti ama az tiah za bulgari ne gi broia.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Съседът ми е от Манчестър/UK и е IT Poject Manager.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Stoni написа:Ха сега го раздели на нещо........... :D
Ама смятай без малцинства 8)
:D e i kakvo, ako edin anglichanin emigrira, v sqstoto vreme idvat 2,5 bg-ta, koeto pokazva che hich ne sa malko imigrirastite anglichani :wink:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

beckythomas9 написа:
monny написа:от това което съм видял от западна европа и канада мога само да заключа че канада продъжава да бъде КОЛОНИЯ на европа

и аз видях една английска смотла дето я уволнили в англия и решила да се пробва тук, но искаше да се връща
:beer:
То само с гледане не става.....
Аз пък познавам немалко хора от "Западна Европа", които живеят в Канада по една или друга причина и са доволни от избора си. И категорично не става въпрос за "смотли и смотльовци". Между тях са съпругът ми (никога не е бил уволняван :wink: и е с отлично образование и професионална реализация), шефът ми (който е със световна известност); много от приятелите ми.
А, да не забравя, че моите канадски познати не казват "чекън". Явно зависи от средата, в която човек се движи. :wink:
съжалявам за мъжа ти :D :wink: но англичани са ходили да живеят из колониите и през миналия век явно и там си има авантюристи но това не прави канада по-малко колония :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Ако 5800 британци ви изглеждат като миграционна вълна към Канада, вижте колко са дошли в България:
Според разпространен в края на миналия месец доклад на българското правителство за миграционната обстановка у нас над 1150 британци са получили статут на продължително пребиваване през 2005 г., или два пъти повече в сравнение с предходната година.
Просто хората са с една идея по-космополтни от нас и това, къде ще живеят не се базира на изкривените ни представи за "родина" и пр.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

monny написа:
съжалявам за мъжа ти :D :wink: но англичани са ходили да живеят из колониите и през миналия век явно и там си има авантюристи но това не прави канада по-малко колония :beer:

Хич не го съжалявай; after all, той е женен за българка :haplio: . Иначе за това :beer: правилно си се ориентирал. :beer2:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

powecheto "anglichani" sa chalmi ili pakita deto idwat da razrabotwat planowe za nowi iztreblenia na bednia hristianski swiat.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

monny написа:мога само да заключа че канада продъжава да бъде КОЛОНИЯ на европа
Мнения всякакви има. Друг би казал че Европе е колония на южния ни съсед. Икономически и политически щатите превъзхождат Европа, а Канада е придатък на Щатите, а не на Европа ама хайде да не я зачекваме тая тема...

Това което ми направи впечетление е че имигрантите от Англия (например колегата ми) чакат за PR карта доста повече отколкото аз чаках. По официални данни над 30 месеца средно http://www.cic.gc.ca/english/department ... d-fed.html Моят колега чака от две години и още е с работна виза.

И аз това му викам - нали Канада ви е колония как може така да ви мотаят. Но за тях няма поблажка. Ако на това му викаш колония... :lol: Символично може и да сме колония ама реално не се усеща.
Заключено