Statistica za imigrantite v Canada ot Evropa

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

monny написа:в парка на една пейка имаше табелка "по случай 50 години от емиграцията на сем....... в канада от холандия " за съжаление нямаше телефон да ги видя кои са тези горди идиоти

много интересно е кои идват от германия то от чехия и от унгария няма
каквато и да е тази статистика е пълна глупост


През изминалата година около 150.000 германци са напуснали страната, а неофициално се говори от рода на 500.000, понеже много от тях не се отрегистрират.
Дори сега са на мода телевизионни предавания, коити проследяват такива емигрантски семейства от решението им до устройването в съответната страна. Досега гледах за 4-5 семейства, които се заселиха в Канада. Повечето заминаха за Едмонтон и Калгари, а 1 в Квебек. На всички много им хареса там, най-вече спокойствието, по малката бюрокрация, многото пространство, бьрзото намиране на работа и добрата покупателна способност.Дори някои от тях споделиха, че Канада е надхвърлила очакванията им!

А във сряда показаха и едно семейство канадци(доста богати бяха) който се заселили недалеч от Мюнхен, жената я задьлжили да изкара 630 часа немски защото такива са законите.Не им хареса изобщо в немско, и след 4 месеца решили да се местят към Люксембург.


Та колкото и да не ви се вярва Германия лежи на стара слава. Както тук казват, плъховете напускат потъващият кораб!
Ако правиш само това което вече можеш, ще останеш завинаги това което си!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

майтапа на страна, в първото село извън Люксембург пред почти всяка къща се вее американското знаме, има и доста канадци, но те си работят за техни компании тук, едва ли са емигранти.Лично познавам едно семейство американци, категорично решили да останат тук да живеят докато могат, но не е лесно да вземат документи за постояно пребиваващи/гражданство тук доколкото знам не дават/.Ама тук си е един малък остров с високи заплати и сравнително бели хора, макар че от населението 45% не са люксембургци, а емигранти.
За Германия не знам какво да кажа, аз вече като чуя заплати под 1500Е и си мисля че хората са на социялни помощи, но в някои места това са много пари.
Той целия свят се сгомнясва ние за Европа и Канада ще си пишем :wink:
Силистра, отдавне не се беше появявал :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

totev написа:Той целия свят се сгомнясва ние за Европа и Канада ще си пишем :wink:
ми да, я погледенете кокошката на тотев, не случайно се е самоубила :P :rotfl:

тотев, я кажи, тази от Херцогството ли е или Канадска :beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

Ами аз наскоро посетих херцогството, ама не съм изобщо впечатлен, като едно голямо заспало село е. Виж кроасаните в хотела бяха най хубавото нещо за което си спомням, ама Страсбург е друга работа. Един много уреден и красив град,жалко че се говори на фр. иначе с удоволствие бих живял там. Като ми остане време ще кача снимки да сравните и се убедите.

П.с. Тотев, жив съм и много се учудвам че все още някой си спомня за мен тук във форума. :beer: Иначе привет на всички стари форумници!
Ако правиш само това което вече можеш, ще останеш завинаги това което си!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Silistra написа:
monny написа:в парка на една пейка имаше табелка "по случай 50 години от емиграцията на сем....... в канада от холандия " за съжаление нямаше телефон да ги видя кои са тези горди идиоти

много интересно е кои идват от германия то от чехия и от унгария няма
каквато и да е тази статистика е пълна глупост


През изминалата година около 150.000 германци са напуснали страната, а неофициално се говори от рода на 500.000, понеже много от тях не се отрегистрират.
Дори сега са на мода телевизионни предавания, коити проследяват такива емигрантски семейства от решението им до устройването в съответната страна. Досега гледах за 4-5 семейства, които се заселиха в Канада. Повечето заминаха за Едмонтон и Калгари, а 1 в Квебек. На всички много им хареса там, най-вече спокойствието, по малката бюрокрация, многото пространство, бьрзото намиране на работа и добрата покупателна способност.Дори някои от тях споделиха, че Канада е надхвърлила очакванията им!

А във сряда показаха и едно семейство канадци(доста богати бяха) който се заселили недалеч от Мюнхен, жената я задьлжили да изкара 630 часа немски защото такива са законите.Не им хареса изобщо в немско, и след 4 месеца решили да се местят към Люксембург.


Та колкото и да не ви се вярва Германия лежи на стара слава. Както тук казват, плъховете напускат потъващият кораб!

В Холандия положението е абсолютно същото. Около 110 000 официално са напуснали страната за 2005, а за 2006 година се очаква да са около 150 000 ...Същите телевизионни предавания следят някои семейства как са се устроили в други държави. Холандците са очаровани от големите пространства на Канада и от ниските цени на недв. имоти. Казват, че усещането в Канада е все едно са се върнали в Холандия преди 40 години.., когато е нямало такъв стрес и хората са били учтиви и усмихнати.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

кокошката не е тукашна, иначе ако този неприятен инцидент се беше случил във Войводството, щеше да пише по вестниците и RTL щеше да предава на живо погребалната церемония.Плюс това правителството щеше да стартира програма за набиране на психолози, за да успокоят другите останали хвъркати :D
Силистра, напълно съм съгласен с теб, тук е умряла работа, става само за семейства с 4 деца и тишина и спокоиствие, къде ще ни слагаш в "А" група при Страсбург :wink: ама засега сме тук и се старая да ми харесва иначе ако почна да мрънкам ще стане една....и да добавя под секрет-много хубави жени виждам тук 8) не само кроасаните са хубави, пък и цигарите, алкохола и бензина тук са най-евтини
...мразя мастика без айрян...
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Silistra написа:Ами аз наскоро посетих херцогството, ама не съм изобщо впечатлен, като едно голямо заспало село е. Виж кроасаните в хотела бяха най хубавото нещо за което си спомням, ама Страсбург е друга работа. Един много уреден и красив град,жалко че се говори на фр. иначе с удоволствие бих живял там. Като ми остане време ще кача снимки да сравните и се убедите.

П.с. Тотев, жив съм и много се учудвам че все още някой си спомня за мен тук във форума. :beer: Иначе привет на всички стари форумници!
не е лошо да посетиш торонто да видиш какво се казва село
много бързо ще се убедиш че немските селца са по-хубави от торонто да не говорим за немските градове
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

monny, ти колко години си живял в Германия?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Monny e praw, Toronto e lajniana dupka w srawnenie s golemite evropejski i hamerikanski gradowe (Boston, Chicago). Bil sym Germania 1 godina i mnogo pyti za po 10-na dena.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Lubo, Veliko ti otgovori
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

monny написа:Lubo, Veliko ti otgovori
аз му отговорих и в другата тема, :lol: :lol: :lol:

Къде си бил в ГФР-то: Аз съм от Хале-Лаипциг Саксоните. Ей ква евтина бира има, 30 цента кутията.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

това че хиляди германци са напуснали германия не означава че са дошли в канада, може да са пенсионери отишли в испания, българия :D и т.н.
има ли поне една разумна причина един нормален германец да напусне красивата си чиста и подредена страна и да отиде в друга с ужасяващ климат, отвратително грозни улици къщи и магазини и отгоре на всичко да не му признаят дипломата и да им учи и да им плаща
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ти кой питаш? Германците ли? Тук натурални германци пишат ли? :roll:
Какво сте развълнували всичките за движението на немският народ из светът :shock:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено