Магистратура и доокторат в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Aide sega kolega, ti za Stoiancho ti Chakarov i naslednitsi chuval li si? ;-) I za Ivan Ivanov i za subekta zaselil se na poslednia etaj na BFto? Oshte predi 2 godini imaha RT PCR, a sega bili si bili kupili Funigan LTQ plius nano Daionex...NI sme chak tolkoz nazad!

Ia kajete niakoi znae li sas sigurnost dali NSERC post doc stipendiite sa neoblagaemi, che da vzema da zaradvam detsata (pri nas niama nishto ofitsialno, dnes govorih s finansovite plahove).

Sas zdrave!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

survivor написа:Зависи от програмата колко са курсовете. В моята имаше 8 курса (4 задължителни и 4 по избор) и ми бях дали един допълнителен курс от бакалавърската програма, та ми станаха 9 :shock: В интерес на истината не съм чувала някой друг да е имал толкова много курсове в магистърска програма (не говоря за тези от бакалавърската които могат да ти дадат допълнително), ама знам ли, може и да чуя някой ден.
същият случай в наше село
само че бакалавърския изпит си го приравних към един от бг диплома, че не ми се занимаваше
значи системата беше 4 + 4 + 1 + 1 семинар дю синтез + стаж + дипломна работа
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

а аз имах 3 допълнителни. Моя дружка от Нигерия пък има 4 допълнителни... познавам и едно момиче със 6.
Alina
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

BabaPena написа:Aide sega kolega, ti za Stoiancho ti Chakarov i naslednitsi chuval li si? ;-) I za Ivan Ivanov i za subekta zaselil se na !
e па как да не съм чувал:D Той Стоян от наука така и не се ожени и не се и обръсна, а другия явно е научил тез неща от краткия си престой в Торонто Унивърсити и Ню Брънсвик :D
Инак за третия субект не знам кой е, ама чух в ИМБ е имало некакви изпълнения с уволнявки и тем подобни
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа: мдаммм, ти виждала ли си такава в БГ, т.е. аз съм виждал, ама никой не можеше да бачка на таквоз чудо-уред, щото проблема не е само да ти докарат HPLC-to, ами и да има хора които да знаят как да бачкат на него :) Да не говорим, че кат кажеш примерно PCR и те гледат кат гръмнати, демек туй е много сложно и ти си голяма работа :D
Нямам представа; нашата скромна катердричка имаше HPLC още в средата на 90-те години; имаше и достатъчно консумативи за няколко работи (а не за редовна употреба), имаше и няколко знаещи екземпляра, обаче до сериозна употреба на апарата така и не се стигна. Аз вече бях наполовина "изнесена" и само следях отдалеч какво става.... Аз си мислех за "истинските" хора на науката от БАН примерно. Предположих, че там има прилична техника и се ползва съвременна методология. Аз науката я учих извън България.
Заключено