Продавам канадски долари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от Ivet »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Ivet


Tsjaloto tvardenie e gresno che Pazarnata stoinost se smjata samo s nalichnite aktsii, za tova govorja az.

Nalichni ili beznalchni e samo formata v kojato sa.
Tova njama otnosenie kam Pazarna kapitalizatsia.

Hullboy
Бе кво ми пука? :lol: Да не продавам предприятие? А и нали уточних току-що проблема и вече няма такъв! Бягай да спиш! Един часа е! :D
Let it go...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Ivet.

Blagodarja za namiraneto na objasnenieto na BG ezik za Pazarna Kapitalizatsia.
Пазарна капитализация
Стойността на акциите на публична компания в определен момент. Изчислява се чрез броя издадени акции умножени по текущата им пазарна цена.
Sravni go sega s tova

Poumpi napisa:
пазарна капитализация значи стойността на дадено предприятие, която се изчислява като се умножат наличните акции по тяхната моментна стойност
Imat li nesto obsto tezi dve tvardenja.

Tochno taka v garderoba v skafa, v djoba sa nalichnite.

Kakvo ste pravim s beznalichnite? Ste gi smjatame li ili njama za da poluchim Pazarnata kapitalizatsia?

Hullboy
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от Ivet »

hullboy написа:....

Kakvo ste pravim s beznalichnite? Ste gi smjatame li ili njama za da poluchim Pazarnata kapitalizatsia?

Hullboy
Виж сега... Ти пак не разбра! Ако има някаква пазарна капитализация на кебапчета ми се обади. И ако има опастност наличностите да не са достатъчни и да се вдигне цената на бялото вино в елсибиото, пак ми се обади! Да си изтегля арареспи-то и да се позапася! :P Ама с некакви безналични незнамсикакво въобще не ме знимавай! Всъщност, в момента дистанционното на телевизора ми стана безналично. :shock: Това да не е зарзно? Не ми се играе на "тука има, тука нема!" :lol: И спри да обиждаш хората, щот е гадно! Е дано сега си ме разбрал. Ако не си - пак ще ти го обясня! :rotfl: И що още не спиш? Вече е 2 часа! :lol:
Let it go...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Ivet написа:
финансов речник написа:Пазарна капитализация
Стойността на акциите на публична компания в определен момент. Изчислява се чрез броя издадени акции умножени по текущата им пазарна цена.
Хъли, видя ли че обяснението са само две изречения.Това да пишеш страници глупости, цитираш нещо което е вярно, но просто е за друга "лекция".Не си само ти финансовия спец тук, а дори и да беше и Пумпи и Ивет намериха това което им трябва за минути в нета , и то какво се оказа.ОООО ужас, цял един ред, а ТОЙ написа 2 страници за това, направи ни всички каруцари, защото ТОЙ знае и е учил и може....
Не живея в Северна Португалия, така както Кольо не живее в Северно Мексико/лафа съм го взел от него/...живея на едно приятно място....със много истински финансови спецове.I.
...мразя мастика без айрян...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canada

Мнение от pumpy »

hullboy написа:
Пазарна капитализация
Стойността на акциите на публична компания в определен момент. Изчислява се чрез броя издадени акции умножени по текущата им пазарна цена.
Sravni go sega s tova
пазарна капитализация значи стойността на дадено предприятие, която се изчислява като се умножат наличните акции по тяхната моментна стойност
Imat li nesto obsto tezi dve tvardenja.
бях сигурен, като си подбирах думите какво ще последва и твоето елементарно чейнджачийско разсъжение не ме излъга....
налични съм използвал в смисъл на съществуващи, а не в тесния му финансов аспект,
моментна цена значи тази в момента и тя е пазарна, когато пазара е отворен :wink: , а в събота и неделя имат ли цена акциите или нямат ? и нима пазарната цена не е такава в даден момент, например : сутринта, вчера, при отварянето на борсата или при нейното затваряне ?

и най-важното - пропуснал си това, на което беше ударението в темата ми и си се вторачил както винаги в маловажното, в това маркирано "между другото". хайде сега изпиши още една две страници и като си дойда вечерта от работа ще разпусна с тях - много е полезно 15 минути смях преди лягане :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

totev написа:Не си само ти финансовия спец тук, а дори и да беше и Пумпи и Ивет намериха това което им трябва за минути в нета
моля, моля, нищо не съм търсил в нета, просто се опитах да предположа такова сложно нещо като пазарна капитализация, но бях категорично сразен от баш усмихващия се по приемите в посолствата
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

вярно е Пумпи, извинявай ти се досети по пътя на логиката, а Ивет намери точната дефиниция, което не означава че не е можела да се досети какво означава преди това.Има толкова по-сложни неща, представям си какви трактати ще четем ако задълбаем по-надълбоко, но е безмислено, много трафик, малко полза....
...мразя мастика без айрян...
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Аз пък не чета на латиница ! :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Ot vsichko napisano se ubedih v tova koeto podozirah che horata ne mogat da objasnjat termina "pazarna kapitalizatsia" i ne znajat kakvo oznachava.

Iskat da kazat edno no to stava drugo ( glupavo i smeshno ) zastoto ne razbirat.

Razlikata mezdu nalichni ( sega stanaha sastestvuvasti ) i izdadeni aktsii ( pravilnia termin ) e ot zemjata do nebeto.

Vse edno az da kaza che rakia se pravi kato slozim malko pjasak i var v rakiata.

Pjasak i var ima kato striotelni mareriali no dali e vjarno tvardenieto che taka se pravi rakia

Taka stava kato vseki si "predpolaga" nesto koeto spered nego e logichno.

Tezi pak koito tarsjat nesto v internet se obarkvat, tova koeto namirat v internet njama nikakva stoinost zastoto predi tova sa podvedeni ot njakoi koito e " predpolozil" gresno.
Tsjloto tarsene v internet ( za nalichni aktsii stava nenuzno zastoto to njama otnosenie kam Pazarna Kapitalizatsia )

10 pati bese po dobre tezi koito tarsjat nesto parvo da tarsjat Pazarna Kapitalizatsia a ne nalichni aktsii.

Kam Totev

To mai tarseneto v internet ne otne 2 minuti za da razberat horata kakvo e Pazarna Kapitalizatsia a dosta poveche kato predi tova tarsiha nenuzno nalichni aktsii.

Njakoi ( kato Poumpy ) vaobste ne tarsiha no objasniha logichno na drugite kakvo oznachva, v kraina smetka " predpolozenieto " izleze glupavo i gresno.

Za tova Hullboy e vnimatelen s izbora na finansovi termini zastoto ochakvase tova da stene i to stana.

Poumpy moze da bades mnogo blagodaren na Totev koito te vkara v tazi situatsia s termina Pazarna Kapitalzatsia.

Hullboy
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Нееееееееееееееееее! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Залях се с кафето! :lol:
Търсенето ми отне две минути и ПОЛОВИНА, вярно! Отсега нататък ако на някой му трябва точна формулировка на някоя сложна финансова операция, подобна на капитализацията да се обръща към мен, ще се постарая да съкратя времето на търсене под две минути! Ама ако може да е за нещо по-съществено от а по бе, че с дреболии не ми се занимава много! :lol:
Лек ден на всички, времето е прекрасно, петък е, още малко остана от лятото.... :lol:
Let it go...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Poumpy koito napisa:
бях сигурен, като си подбирах думите
Tova e izkazvane s podbrani dumi, ne si predstavjam kakvo stese da kazes ako ne gi bese podbiral dumite.

Nikoga ne sam se samnijaval che Totev ste stigne do tova zakluchenie.

Totev napisa:
Не си само ти финансовия спец тук
Radvam se che ima oste. S udovolstvie bih komentiral s thaj i drugi temi, s oste po goljamo udovolstvie bih pravil biznes s tjah, stiga da ima kakvo da predlozat.

Hullboy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canada

Мнение от pumpy »

hullboy написа:s oste po goljamo udovolstvie bih pravil biznes s tjah, stiga da ima kakvo da predlozat.Hullboy
о тук има ли достойни да правят бизнес с теб ?
аз единствено мога да се радвам, че неми се очертава никакъв бизнес с многословни и дребнави, но винаги прави същества....
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Заглавието на темата не е "Изпит оп финансови термини", а "Продавам канадски долари"! ... Катинар!
Заключено