диплома за висше образoвание

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Баба Яга
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 1:04 pm
Местоположение: BG

Мнение от Баба Яга »

По повод въпроса на azsamlud. По мое време можеше да поискаш да ти издадат дипломата експресно до 10 дни (като си платиш, естествено определената такса), след като си положил всички изпити. Пробвай този вариант, не мисли за други начини - изискванията към подаваните документи са регламентирани, всяка лична интерпретация извън този регламент е "ако мине".
Be STRONG!
Аватар
Баба Яга
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 1:04 pm
Местоположение: BG

Мнение от Баба Яга »

Към nevergiveup. Напълно подкрепям написаното от Linko по повод задочното образование и трудовия стаж - аз съм точно такъв пример. Важно е да убедиш интервюиращия, че в БГ е нормално да учиш и да работиш, като внимаваш с припокриването на времето. А ако си в добри отношения с работодателя си, поискай си служебна бележка, че си завършил обучението си с негово съгласие, ненарушавайки трудово-правните отношения и ползвайки правото си, според КТ на доп. платен отпуск за обучение. Това е, каквото ти можеш да свършиш, от тук нататък остава да се надяваш интервюиращия да не се окаже някоя "спечена" бабка.
Be STRONG!
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

Наистина това ще бъде проблем, но мисля ,че при добро представяне на документите и при положение ,че може да съм работил на 12 часови смени за по 3 дена в седмицата и това да го представя като един вид учебен платен стаж, може и да се получи!
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

Наистина това ще бъде проблем, но мисля ,че при добро представяне на документите и при положение ,че може да съм работил на 12 часови смени за по 3 дена в седмицата и това да го представя като един вид учебен платен стаж, може и да се получи!Пак и да ми го признаят за стаж не по специалноста живи и здрави!
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

Ех ,по ваше време е имало хора спазващи правила , сега не мога да ги накарам да ми нанесат една оценка за 2 мин., пък някои да ми направи експресно дипломата.Това е решение, което съм мислил и пробвал. Няма как да се случи. Значи си чакам дипломата. За стажа ще се измили нещо. Освен от трудова книжка, може ли да се представи стаж с бележка от НОИ и евентуално служебна бележка от работодател или ще е най-добре и трите?
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Отиваш директно при Ректора и го питаш какъв е варианта дипломата ти да се издаде за максимум 10 дена защото си имаш основателни причини, ако ти каже че няма вариант му казваш че идваш с адвокат, и ще се съдите и ще ги осъдиш за всеки забавен ден. Кажи му че ще се обадиш и по телевизиите, вдигни малко шум.
И мен така ме въртяха и ми се обади ректора лично и за една седмица беше готова.
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

С две думи трябва да се явиш с диплома. Имах същия проблем /държавен на 1.09, интервю на 28.11/. И аз бях работил докато учех /по специалността, разбира се/. До ректора се докопах чрез личния му шофьор, защото всички други - от секретарката му, до преподавателите - го "укриваха".
Важно - подготви си адски добре разказа на френски за периода на едновременното учене и работене, защото мен ме питаха с подробности до брой часове на ден. Просто трябва да го "пееш". И не се учудвай ако ти задавт едни и същи въпроси два пъти. Ректора го натискай до дупка, защото точно така ще те натискат на интервюто, ако отидеш без да си си написал "домашното".
Иначе успех и здрави нерви.
Дано след 12 месеца можеш да пратиш по една картичка с кратък текст от Канада на всички, който така услужливо са те разигравали.
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

Благодаря Ви amko i toro40, определено тия работи ще ги свърша. Ако някои все пак има някои съвети и опит с трудовият стаж, моля да ги сподели, че май това ще ми е големият проблем! 10x
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Имаме и съвети и опити. Само да вметна - в Канада на повечето студенти им се налага да работят. Така че това да убеждаваш някой, че си работил докато си учил отпада. Нашият личен опит - много просто - мъжът ми учеше и работеше по същата тази специалност (въпрос на желание и на късмет, например). Дипломира се и отиде да работи за една мноооого голяма компания и именно защото вече беше успял да натрупа стаж по специалността си и знаеше какво се иска от него.
Така че стига сте се тръшкали за това какво и е заглавието на дипломата и какво бих му казал на интервюиращия! На всеки нормален човек му е ясно, че не е лесно да се намери читава работа, да не говорим за такава по специалността...Започвам да се ядосвам.
То все едно филолог да стане журналист, вместо учител, и да започне да си скубе косите какъв смъртен грях е извършил!
Я да си повярвате малко! :beer:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Razbira se, che ste mu przinajat staz po specialnosta dokato e uchil...
V Canada tova e neshto normalno i mnogo hora(zavisi ot specialnosta razbira se) zapochvat da uchat sled kato sa "popadnali" ili rabotili v opredelenata sfera.
Pro polozenie, che uspee da dokaze s pismo ot Univbersiteta, che e zavarashil i si e vzel darzavnite izpiti trjabva da opita da podade dokumenti.Diplomata moze da pokaze i na intervu.
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

Не подценявай нещата със стажа по специалността. Не слушай разни лели, а само следното: преди и на самото интервю стаж, извън този по специалността НЕ признават. Ще го кажа пак: НЕ признават. И пет /5/ пари не дават каква е ситуацията в БГ и колко трудно се намира работа по специалността.
Иначе успех и внимателно си подготвяй репликте за житието и битието.
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Tova, che uchish po specialnosta, ne znachi ,che ne rabotish po neja i ne ti se vodi staz.
V mnogo ot sluchaite, akademichno obrazovanie se iziskva, za da mozesh da zaemash opredelen post, no tova ne znachi, che predi tova ne mozesh da rabotish po sashtata tazi specialnost po nisko v ierarhijata.
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Re: диплома за висше образувание

Мнение от ronni »

azsamlud написа:Здравейте съфорумци, някои да знае дали е възможно да се изпрати академична справка вместо диплома за висше образувание в документите за Виена?
Благодаря Ви
zawisi kakaw e wida na prilozenieto ti kam diplomata
po otdawna zawarsilite njamat
появисе кредора
та по отдавна заварсилите нямат отбеляазан броя часове по дисциплините в приложението - тогава се превезда акад. справка и самата диплома
за тези к имат хорариума се превежда самата диплома и акад й справка
успех
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

мже да си извадиш уверение че си се дипломирал и така няма да се наложи да чакаш за дипломата докато ти се издаде
а на интервюто ще обясниш че в бг се бавят с напечатването на самите дипломи
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

amko написа:Не подценявай нещата със стажа по специалността. Не слушай разни лели, а само следното: преди и на самото интервю стаж, извън този по специалността НЕ признават. Ще го кажа пак: НЕ признават. И пет /5/ пари не дават каква е ситуацията в БГ и колко трудно се намира работа по специалността.
Иначе успех и внимателно си подготвяй репликте за житието и битието.
Не знам кой да слуша и кой не, ама на мен как пък всичко ми признаха и не ме питаха хич защо едно пише в дипломата, пък друго в трудовата книжка...Тц, тц, тц...Служителката явно е била некомпетентна!
Само помня, че преди интервюто спрях да чета този форум, щото ми беше дошло до гуша да ме психират излишно! Ама това беше отдавна, сега сигурно е много по-страшно! :shock:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено