диплома за висше образoвание

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

диплома за висше образoвание

Мнение от azsamlud »

Здравейте съфорумци, някои да знае дали е възможно да се изпрати академична справка вместо диплома за висше образoвание в документите за Виена?
Благодаря Ви
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

Не - трябва да се прати копие от дипломата + списъка на изучаваните предмети -заверени нотариално и преведени на един от двата официални езика.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: диплома за висше образувание

Мнение от goliama mechka »

azsamlud написа:висше образувание
сори за смеха,ама образУванията са други :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: и все пак-ако някой се изкаже,че не е важно как се пише,ами какво се пише,да ви кажа как мисля аз-много е важно дали се пише правилно, за мен това е първото нещо,по което съдя даден човек,правописа ме убива тотално.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

Не лоша конструктивна критика. Няма да обръщам внимание на смеха ти :lol: Това ми е ясно за дипломата ,но въпроса ми е дали някой не е минал на първо време с акад. справка и после да си е прикачил дипломата?
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

Какво означава минал?- Нямаш ли диплома - не ти дават точки за образование.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Re: диплома за висше образувание

Мнение от nikito »

goliama mechka написа:
azsamlud написа:висше образувание
да ви кажа как мисля аз-много е важно дали се пише правилно, за мен това е първото нещо,по което съдя даден човек.
мецано, съгласен съм с теб.
макар, че винаги стават неволни грешки, за съжаление.

иначе без диплома даже в БГ само по академична справка не те назначават на пълна заплата (в сектор образование), както ако имаш диплома.
липсата й говори, че не си минал държавните изпити, нали?
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

Не липсата й говори, че съм минал държавният си изпит и за съжаление ще се наложи да чакам половин година за да ми издадат дипломата, а за това време с късмет може спокойно да съм минал и интервю-то :wink: ! Сега предполагам всички ще са наясно защо задавам отговори на пръв поглед!!

А кака мецана може би е по-добре да стане учител/ка по български език и литература. Тук не сме се събрали да обсъждаме способностите и да пише и критикува, а да обменяме идеи и опит!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

ти си минал държавен изпит, но имаш ли стаж по специалността си?
това е много важен въпрос.
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

имам стаж за пълният комплект точки.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

стаж по дипломата, която ще получиш или стаж по друга специалност?не отговаряй с едно изречение, а дай повече инфо.
azsamlud
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:37 am

Мнение от azsamlud »

При положение ,че завършвам маркетинг мисля, че търговски помощник е напълно в резон с специалноста ми. Всичко останало мисля, че е въпрос на добра организация!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

azsamlud написа: Всичко останало мисля, че е въпрос на добра организация!
ami наслука,
само как ще обясниш учене и работа по специалността едновременно?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Подобно твърдение: "Работя по специалността, за която ми предстои да взема диплома." е просто абсурдно.
Нито образованието ще ти признаят, нито стажа като стаж по специалността.

Изчакай поне дипломата да си вземеш. Ако сегашния стаж може да го представиш като платен учебен стаж, то може и да ти го признаят за стаж по специалността. В общия случай ще ти го признаят като трудов стаж, но не и по специалността.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
nevergiveup
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 3:33 am

Мнение от nevergiveup »

Здравейте! Искам да попитам ще признаят ли задочно обучение завършило с диплома за висше образование и стаж в същото време, който е продължил през целия период на задочното обучение?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Случаи като твоя има много, nevergiveup. Признават го този стаж.
Дори има случаи на признаване на трудов стаж, който съвпада с периода на редовното обучение. Всичко зависи от начина на представяне на фактическите обстоятелста при подаване на документите и от убедителността на кандидата по време на интервюто впоследствие.

Просто трябва да се представят нещата така, че да няма припокриване на учебното и работното време в която и да е част от денонощието, седмицата или месеца.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено