Експозицията на Уорхол в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Експозицията на Уорхол в Торонто

Мнение от Lub0 »

Като си говорим за култура, ходихте ли да видите експозицията на Уорхол в Торонто?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ти на т'ва култура ли му казваш?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Поп арт-а си е част от Северно Американската култура...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

аз не го броя
ако искам да гледам супени консерви - има ги и в магазина :-)

а тоя на всичко отгоре е и тъп превзет педал :)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

i kade e expoziciata, che to seloto e golemo :? :oops:
Аватар
Pate Jaki
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 10:22 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Pate Jaki »

В АГО-то е:
http://www.ago.net

Ще я има чак до началото на октомви, та засега го оставям като вариант за по-хладни дни.

За Уорхол като чуя и все се сещам за превъплъщението на актьора във филма "Доорс" :-)
mariodoi
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 3:47 pm
Местоположение: Toronto,ON

Мнение от mariodoi »

леле Колио,колко си зле...
Аз още не съм ходила,но е в плана :lol: ...Нищо че "консервените кутии" съм ги гледала вече на експо в Атина..Warhol ще си остане едно от наи-големите имена в изкуството...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

въпрос на вкус - казало кучето и се облизало под опашката

аз просто изявих мнението си че според мен това не е нито култура, нито изкуство
аз по принуда ходих да гледам изложбата на оня "кристо" дето опакова столове и мостове и каньони и без малко да се скарам зле с тези с които бях отишъл след като се изказах че аз мога по добре да опаковам там една табуретка дето я бяха изложили :-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Любо и Мариодои (не се знае к'во дои) - само да не сте се обидили.
ако наистина намирате красота в "луд на шарено се радва" рисунките на Уорхол, то ви признавам че работите на по визша вълна от мен и само мога да ви се радвам.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

любопитното е, че е от словашки произход :wink:
Silverwater56
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 6:39 am

Мнение от Silverwater56 »

Ами то май не е много трудно да сме на по-"визша" вълна от твоята, като се има предвид, че на Български се пише със С. Не мога да разбера защо подобни ганьовци смятат, че трябва да си натрисат некомпетентното мнение по който и да е въпрос и така гордо да експонират безграничното си невежество...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Silverwater56 написа:Не мога да разбера защо подобни ганьовци смятат, че трябва да си натрисат некомпетентното мнение по който и да е въпрос и така гордо да експонират безграничното си невежество...
...защото това е форум и всеки е свободен да изразява и защитава мнението си. именно за това не ти се сърдя, още повече че за мен Ганьо не е негативен характер а някой който не е купил западния менталитет със все подковите и ако види изпражнение ще го нарече такова.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

хехе, този път съм на мнението на Кольо Балкански :lol: :lol:
Туй точно поп-арт ама изобщо не ми е по вкуса, въпреки че признавам припознаването му като изкуство :wink: :metro:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Определено има големи попадения, особенно в сериграфиите, едно нещо не трябва да е сложно за да е интересно, напротив повечето гениални неща са прости... Иначе от споменатото течение, за мен Н1 е Рой Лихтенщайн, но неговите творби трябва да се видят на живо, защото снимките обикновенно не излизат сполучливо...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

тоя не го знам ама ако е един дето е подредил едни пластмаси в музея на чикаго срещу университета ми тоя е още по хахав а тея дето пък са и му сложили работите в музей са съвсем изперкали

аз имам един критерий за изкуство - нещо което не мога да направя аз самия или никога няма да ми хрумне да го правя.

в този ред на мисли, създателите на камък-домашен любимец и на чия пет незнам с к'во са по различни от поп-арта, да не говорим че създателя на опаковката на кемпбъл'с супата е трябвало да го съди
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено