Ima li sait za vtora raka avtomobili v Calgary

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Ima li sait za vtora raka avtomobili v Calgary

Мнение от hankroum »

Ima li takav sait kadeto sobstvenicite si davat obiavite za avtomobilite v grad Calgary ili po vesnicite e...?
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Иване мерси за саита.
1 въпрос - в Канада имат ли навик като в Бг да попревъртат километража преди да продадат колата?
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Малко ме съмнява да ти кажа, особено като гледаш кола на 1 година - 30 000км или съответно на 4 години 100 000км, така че - по-реално от това - здраве му кажи :)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Или кола 2006-та година - 18 000 км... та така :lol:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

4е засто да те съмнява- въпроса опира до пари -ако номера минава засто да е го правят?

Има ли наказания от закона например ако ти продадат с превъртян км?

Питам това с км стот кат знам какви са разтоянията из канадско и попрегледах саита дето Иван го е дал и има бая коли на години пак на сравнително малко км.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

то в калгари не са ли само такива колите бе вожде:
Изображение
NO PAIN NO GAIN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Jeeves написа:Малко ме съмнява да ти кажа, особено като гледаш кола на 1 година - 30 000км или съответно на 4 години 100 000км, така че - по-реално от това - здраве му кажи :)
Аз съм виждал обява за Тойота Корола 2003 на 180000км (пича сигурно е пътувал от Хамилтън до Торонто всеки ден за работа) - така чееее :wink: Сещаш се - като видиш някъде подобна Тойота Корола 2003 на 80000км отде си сигурен че не са врътнали километража да "изрежат" излишните 100000км :D Публична тайна е че автодилърите (по-малките особено) са големи мошеници така че да - връткат километражи, продават "salvaged" коли без да го споменават, дилъри продават коли представяйки се за частни лица и т.н.
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bp_de написа:Иване мерси за саита.
1 въпрос - в Канада имат ли навик като в Бг да попревъртат километража преди да продадат колата?
Хич не съм компетентен с колите втора употреба. Теория на общия лаф:
Възможно е кола фа е на 5 години и да е на 20000км. Зависи кой я е карал и откъде и докъде.
Това което сепрактикува е колата да се закара на "твои" механик които да ти каже в какво състояние е.
Мошенниците не са Български патент.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Ами затова съществува Carfax. Зависи все пак какво купуваш - ако е някой 15 годишен таралясник пука ти на шапката какви са реалните километри, ако e по-нова е добра идея да го вземеш.
По въпроса за превъртането - специално в ВС това не е толкова лесно, защото първите години (докато колата е в гаранция) сервиза се грижи да няма такива измами, след това - ежегодно се минава AirCare и има записи за километража. Освен това е подсъдимо (така поне казват местните).
Да не говорим, че кола на 300 000 е в по-добро състояние от такава на "120 000" в БГ.[/url]
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ясно -от споделените мнения и следкато потърсих из мрежата- излиза в обстия слу4аи 4е превъртането на км е сравнително рядко.

просто исках да предобия представа относно нагласата на продава4а в тая насока.
bezmerna
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 5:51 pm
Местоположение: Calgary

site za koli

Мнение от bezmerna »

usedcalgary.com
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Тук наистина по се намират запазени коли на достъпни цени.

http://www.buysell.com/root/browse/26/5 ... ivans.aspx

Ако проверяваш всеки ден и веднага звъниш можеш да си купиш нещо изгодно.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

miteto написа:...
Аз съм виждал обява за Тойота Корола 2003 на 180000км (пича сигурно е пътувал от Хамилтън до Торонто всеки ден за работа) - така чееее :wink: Сещаш се - като видиш някъде подобна Тойота Корола 2003 на 80000км отде си сигурен че не са врътнали километража да "изрежат" излишните 100000км :D Публична тайна е че автодилърите (по-малките особено) са големи мошеници така че да - връткат километражи, продават "salvaged" коли без да го споменават, дилъри продават коли представяйки се за частни лица и т.н.
Lesno moje da se proweri (ako ne e goliama dalawerata po prewartaneto) waw otorizirania serviz, w koito e obslujwana kolata.

Tam ti kazwat na kolko kilometra, na koja data sa prawili ne6to.

Oswen ako i te ne sa w igrata ... koeto za goliam otoriziran serwiz niama da se slu4i w goliama 4ast ot slu4aite.

Mojata be6e na 3 godini - na 32000 km.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Заключено