statia za imigraciata v grad Kvebek

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Stoni

Мнение от Stoni »

Всяки КОМУ-МУХАЛУС,бил той от БГ,Мексико или от Китай би било добре да се приближава до светлината от лампите,толкова колкото,че да не му е студено или да не се опържи.За тази цел се изисква глава не само за да си носи шапката или да я сваля на партийния секретар или хвърля по митингите.А тези функции на горната се проявяват,когато тя самата контролира процесите наследила от прабабаси и изкривили се през последните 50-на години изискващи се днес за ходене по високото въже на живота,за когото не са допринесли почти нищо.
АНАДЪМО? :beer:
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

dobri4uk написа:Znam 4e njakoi hora 6te zloradstvat po na4in vijdate li Dobri4kia deto hvale6e Quebec sega se promeni , no puk ne vijdam ni6to srmano 4ovek da si promeni mnenieto sled 2,5 godini jivot v Quebec i 2godini i 3 meseza rabota bez da e spiral .
Ne misli za zloradstvata taka mogat da misliat elementarnite hora. Niama ni6to lo6o 4ovek da promeni stanovi6teto si po daden vupros o6te pove4e 4e tova e resyltat ot natrypania opit. O6te po-dostoino e kogato si go priznae pybli4no.
Moiat opit e po4ti identi4en na tvoia. Pulen psihologi4eski tormoz i izolirane "po kebekarski" i v dvete qebekarski firmi kudeto rabotih. O6te pove4e 4e biah edinstvena 4yjdenka
Eto i edno primer4e ot ejednevieto mi za da razbere6 4e navsiakude v tova tupo selo e taka (makar 4e si misleh 4e sum gi nadjiviala tezi ne6ta pak ot vreme na vreme me drazniat)
Malko predislovie...Rabotim dve kolejki edna i su6ta rabota, kato az sum ot niakolko mesetza vuv tazi firma a kebekarkata e ot sedmitza i polovina i e na vuzrasta na maika mi. Vsu6tnost vuzrastta niama zna4enie no kogato stava dyma za komputri tazi vuzrast hora sa mnogo na VIE s tiah. Na neia i e trydno da proveriava po6tata na firmata kakto i da izprati e-mail. Za tezi propyski moite 6efove sa napulno naiastno (intrestno dali takuv kompromis 6tiaha da napraviat i za men kato me nazna4avaha)...Triabva da spomena su6to 4e az pravia obu4enieto na moiata kolejka za6toto tia niama nikakuv opit s takuv vid firma...
I taka ...
Idva v4era 6efa i vodi edin turgovski predstavitel na edin ot golemite ni dostav4itzi. Zapo4va da obiasniava kak tozi 4ovek "6tial da ni instalira edin logiciel i da ni pokaje kak da pravim poru4kite po internet..." Suotvetno znaeiki kolko razbira 6efut mi ot komputri (na nego my e prosteno toi e boss) mi svetva 4e 6te vlizame v stranitzata na firmata i 6te poru4vame. Taka i stana trugnahme da suzdavame profil na firmata ni za da poly4im mot de passe i predstavitelia pita kajete edno ime na 4ovek koito 6te pravi poru4kite. Suotvetno az se obru6tam kum 6efa i kazvam 4e e nai-dobre da pi6em imeto na 6efa... Sled 3-4 sekyndi mul4alivo kolebanie 6efut mi kazva "Ami pi6ete imeto na ... kolejkata kebekarka..." Pitam sega az drygari..ako tova ne e psihologi4eski tormoz i diskriminatzia kakvo moje da e drygo... No nai drazne6teto ne e tova 4e ne e kazal moeto ime, neee hi4 ne mi dreme, po skoro e tova 4e kogato 6te triabva da se napravi poru4ka 4rez internet niama dori i da pitat kolejkata mi dali moje da go napravi a direktno 6te narediat na men... i togava da im kaja po kebekarski li " nali kolejkata 6te6e da pravi poru4kite po Internet???"
Takiva sly4ki sa ejednevie v tozi grad i 4ovek i ot kamuk da e poniakoga my pisva...az ne znaia do koga 6te izdurja...
O6te vednuj bih iskala da pomolia horata koito ne sa jiveli v tozi grad da ne izkazvat mnenie za jivota tyk za6toto samo oburkvat novodo6lite. Kolkoto do sre6tite v Bg s kmetskite hora ot ville de qc samo 6te dobavia ne6to koeto nie bulgarite nai-bobre znaem 4e NE VSIAKA REKLAMA E ISTINSKA KOLKOTO I DA E DOBRA DA E TIA... Ymnite hora 6te go razberat...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
sergo66
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 8:18 am

Мнение от sergo66 »

maria29 написа:....az ne znaia do koga 6te izdurja... ...
Ами аз те съветвам най-много до 1 юли или докогато ти е наема. Тръгвай с всички нас, така ще освободим квартири за новите клиенти на кишкина :lol: :lol: :lol:
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

filipne написа:2/ Ami mesteneto ot edno miasto na drugo si e polovin imigracia , ako ne i ciala. Svarzano e s dosta sredstva i vreme. Da ne govorim che dokato ne otesh na edno miasto n i ne vidish s ochite si , ne mojesh da si siguren che tam ne e sashtoto.
благодаря за мнението ти,
все пак трябва да имаме реален поглед върху ситуацията с която се сблъскват идващите. тази психологическа нагласа е много важна, защото е като очакванията в брака: лелеяни надежси, че видиш ли като сме вече заедно и всичко ще бъде ей, леле,......., ама мине ден два, и очакванията се разминават с действителното състояние на нещата, нали? сутрин не сме толкова красиви и забавни и тогава настъпва срив в противоречието между очаквано и получено.
и бомбата е със запален фитил.
а някой да е слушал неща от рода: "семейството е нещо много хубаво, о, децата са истински дар от Бога и тн.
кой е реален, кой е обективен, и двете страни по-малко.
но хора преживели срив в семейството са настроени по-песимистично, даже се стига до отрицание,
а този, който поради много субективни фактори има успешна, добра връзка той не мисли толкова негативно.
и не на последно място: имигранта е дошъл не за да интегрира себе си толкова, а да стане това с децата му.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

имигранта е дошъл не за да интегрира себе си толкова, а да стане това с децата му.
:shock: :shock: :shock:

Как позна? Ти май още не си дошъл, а вече бързаш да интегрираш децата си?
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

maria29 написа:...
maria ot citirania ot teb sluchai razbiram, che si se pocuvstvala prenebregnata.No ne vijdam tormoz.Tova sa beli kahuri.Ne si go slagai mnogo na surceto i se moli da ne te stigne istinski tormoz, na kakavto sa sposobni tuk.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

JOY написа:
имигранта е дошъл не за да интегрира себе си толкова, а да стане това с децата му.
:shock: :shock: :shock:

Как позна? Ти май още не си дошъл, а вече бързаш да интегрираш децата си?
ами не от теб, а от други минали по пътя с интегрирането. нали? ти не си единствена на този свят.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

bbb написа:
maria29 написа:...
maria ot citirania ot teb sluchai razbiram, che si se pocuvstvala prenebregnata.No ne vijdam tormoz.Tova sa beli kahuri.Ne si go slagai mnogo na surceto i se moli da ne te stigne istinski tormoz, na kakavto sa sposobni tuk.
bbb, ne si go slagam vuob6te na surtzeto...Problemut e 4e tova ne e edinstven sly4ai a ejednevie. Kakto i nasadenoto 4yvstvo 4e vse ti si vinoven za ne6to... Poso4ih tozi primer za6toto be6e ot skoro. Ostanalite ne gi pomnia za6toto kakto ti kazah ni6to ne si slagam na surtzeto... :beer:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Fladimir
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 11:00 am
Обратна връзка:

Мнение от Fladimir »

Имам едно въпросче. Е като има човек право да живее и работи в Квебек няма ли прадо да работи на други места в Канада? Ако да че кои ви спира да се преместите и да търсите по добри места за живот.
Ако не ....................
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Имам едно въпросче. Е като има човек право да живее и работи в Квебек няма ли прадо да работи на други места в Канада? Ако да че кои ви спира да се преместите и да търсите по добри места за живот.
ладимир, филипне на страница 2 е дал отговор на този въпрос.
Заключено