Най-после и аз минах успешно на 27.04 след два отказа!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Най-после и аз минах успешно на 27.04 след два отказа!!!

Мнение от mirkaa »

Е най-после и аз да си отдъхна и да се похваля с успешно интервю!!!
Според мен, определено изхода е предрешен, и интервюто е почти проформа. Аз бях супер притеснена, не само заради всички препятствия, които ми бяха сервирани, но и от очаквания за негативен край, поради годините прекарани в Щатите.

Мосюто е много готин, но както каза някой, не е дядо Коледа. Ако е решил, че не ставаш, няма да ти се размине. Мен примерно можеше спокойно да ме върне за френски. Въпреки, че си мислех че съм се подготвила много добре, много трудно го разбирах, доста бързо говори, а аз едвам вързах 5 свестни думи на френски. Накрая и на него му писна и ми каза, абе я ми го обясни на английски.

През повечето време сравнява документи. Стана ми странно, че не иска документите по ред, а беше доста голяма бъркотия на бюрото му с моя файл. При това положение аз не знаех какво да му давам, и не разбирах той дали го иска, и така нататък. Примерно, изобщо не погледна актове за раждане или брачно и разводно... Обаче много се впечатли от папки с мои работи, които бях донесла, така че това беше в плюс. Дори си взе нещо за преснемане.

На края аз така и не разбрах дали ме е одобрил или не, като нещата според мен клоняха към плюса :) Казаха ми да изляза и да изчакам. Като излязох навън, се сетих, че дори не ми поиска финансовите писма и референции. Тогава си помислих, че не ме е одобрил и ще ме върне. Та малко ми увисна носа :) Но излезе преводачката и каза, ами ние май забравихме банковите референции, та ги разписах във фоайето и и ги дадох. След 10ина минути ме извикаха пак вътре и мосюто ми даде сертификатите и един куп други документи за Квебек.

Аз нямах декларация от бащата на детето ми, и мосюто каза, че не трябва да ми дава сертификатите, но прави изключение !!!??? Но пък трябва да му пратя въпросната декларация в най-скоро време във Виена.

И не знам още кой друг провокатор писа тук, че искали съгласие на бивш съпруг/а, ако нямате дете, това НЕ Е вярно - никой не ми иска такова нещо.

А за френски изобщо не видях да отбелязва нещо. Аз бях писала 9/7 и да не говорим че де факто бяха не повече от 5. На излизане ми дръпна и на мен реч да уча френски, но аз му се ухилих и му казах на английски, че непременно ще го науча.

Много се радвам, че можах да напиша тоя постинг. Благодаря страшно много на всички добронамерени и отзвивчиви хора в тоя форум!!! А сега отивам да пия.... много.... :lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
third generation immigrant :)
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

ЧЕСТИТОООО,дано и ние останалите които сме с по един отказ да имаме твоя късмет.ПОЗДРАВИ
калпазанка
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от калпазанка »

:partytime: :partysmiley: Ха честито и от нас :lol: И ние бяхме решили да пиеме много, но така или иначе не можахме да се напием :P Мажо ми беше решил, че да паднем и да бием пак ще се напием :lol: :partytime:
Трябва да си малко луд, за да не полудееш съвсем!!!
KVAZAR
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 8:43 am
Местоположение: BG-PETRICH

Мнение от KVAZAR »

:D :beer: :beer: :beer: Честито , наздраве и успех . Много се радвам за теб !
----------------------------
DSC-05.10.05
интервю-13.04.06- успешно
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Честито ,mirkaa! :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Notia
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 9:58 am
Местоположение: Варна-Calgary

hey 4estiti :)

Мнение от Notia »

4estitoooooo :) :beer: :partytime: :beer2: :dogrun: :redghost: i davai da se napivame dokato sme tyk, 4e ina4e trqbva da idva6 v Calgary da 4erpi6 :) :) :)
... от време на време ми е интересно да играя :)
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

chestito i ot mene. vaznoto e da si uporit v tozi zivot, vapreki che nikoga ne se znae dali e za hubavo ili losho. kasmet za napred
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Честито Mirkaa и наздраве! :drink:
Съжалявам, че не успяхме да се засечем, ние бяхме преди теб.
Желаем ти успех!
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

mirkaa, честито!!!
Уф :) , най-после си отдъхнах, че видиш ли Ivy league съществува :wink: и колежите са акредитирани :lol:
Щото бях започнала да се съмнявам в края на миналата година :rotfl: :rotfl::rotfl:
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Поздрави за успешното интервю! :partysmiley:
Също така искам да поздравя и " калпазанка" от Плевен за успеха на интервюто. Кога мислите да идвате в Канада и в кой град? Само така и успех за напред!!! :partytime: :partytime: :partytime: :partytime:
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Cool

Мнение от rorcho »

Hi mirkaa !!!

4estito , pojelavam leko i meko zavarshvane na ostanalata chast na procedurata !

Bi li mi kazala kakva specialnost imash !?!

Be happy :D
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

БРАВО

Мнение от Mani »

Нека бъдеш все така упорита и настойчива.Поздрави и до скоро в Монтреал
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Браво :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Браво! Ето на това се вика постоянство! Няма как да не са го оценили. Честито Мирка, много се радвам за теб :D
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Честит сертификат и от нас ,Мира!Два дена преди теб Юлиянски също мина успешно интервю.Време е да се напием от радост,пък и аз скоро заминавам,Антон и Мария -също :beer2:До скоро........ :lol:
Заключено