Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

c200 написа:Ето джокер, за фактологични и други грешки не отговарям, не съм адвокат, няма и да ставам :)
Понеже става дума за Кебек, не забравяйте че пак сме наопаки на цяла Канада :).
Системата тук е civil law (освен федералните закони де), има си Barreau du Quebec http://www.barreau.qc.ca/ (нещо като мафия :) ), което е определило от кои университети в Кебек може да произлезе местен адвокат.
Като се кандидатства във въпросните университети (UQAM, UdeM, McGill и т.н.), се минава първо през Ecole du Barreau http://www.ecoledubarreau.qc.ca/ , което срещу едни примерно 1000$ оценява чуждата диплома и решава какви и колко кредити ще признае на кандидата, т.е. какви още изпити трябва да изкара в горните университети.
После естествено следва изпит пред Ecole du Barreau, срещу едни други пари.
Чак за стотици хиляди долари не става въпрос, кое колко струва лесно може да се провери с няколко срещи в Екола на Барото и в университетите.

P.S. Изглежда има и други франкофони дето са винаги контра
Луизиана тоже е civil law
Май всички франкофони са контра на другите :)
Pravilno Quebec e civil law, verno, 4e te si imat sobstveni pravila.
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

Когато аз ходих до Барото в Монреал-юли 2005 ми казаха, че нямат споразумение между колегиите на провинция Кебек и другите провинции, тоест ако стана адвокат в Кебек ще съм такъв само там. За мен това беше важно и за това попитах. Но ми казаха, че работят по въпроса. :) Евалюешън през колегията струва 1200$ само за процедурата, отделно са изпитите, които те посочат, че са нужни. Учи се около 2 години, като не можаха да ми кажат точно в моя казус, защото нямали диплома от БГ. Има изпит писмен и говорим френски. Дават документи за попълване. За полагане на бар екзамс е необходима диплома за бакалавар. Понеже споменах, че съм се насочила кам магистратура, ми казаха, че такава диплома служи за окачане на стената. За сравнение брат ми записва мастър в Калифорния, след Бг диплома и после ще се яви на изпитите в Бар. Според мен пътя е 1-университета, поне ще имате диплома, която важи не само за Кебек. Отидете на място в МакГил и ще ви обяснят любезно опциите. Посетете сайта на университетите. Много полезен ми беше този на университета в Отава, като информация за реализацията на завършилите. И както са казали колегите съфорумници 1 или 2 години в повече нямат голямо значение. Но трябва да се мисли, особенно ако не сте сами-семейство, деца...инвестицията е голяма не само в парично изражение. Успех!
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

LaRue недей да ми се зъбиш, с питане до ..Квебек се стига. Пък и да не забравяме, че не търся точна информация (точната си я дават по каналния ред) а съвет и слух от някой препатил. Информацията, която получих от тук само за един ден ми помогна да си организирам моето време, а ти ????
На другите много благодаря.
Изображение
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Мнение от LaRue »

Petrova_bs написа:Питам дали има смисъл въобще, ако някой го е правил да сподели въобще признават ли някой предмет от нашите или изцяло наново се започва обучението. Интересувам се, за да знам дали да подготвям необходимите документи, които се изискват (а те не с амалко), но ако ще е за един изпит, просто се обезсмисля цялото бягане тук. Благодаря предварително.
Също ще съм много благодарна ако някой с юридическо образование сподели дали си е намерил работа в бранша, пък било тя и секретарска (деловодителска).
LaRue написа:
Petrova_bs написа:Което не променя молбата ми към минали вече тази процедура да се включат с някое мнение :)
Има БГ юристи които са учили в Канада (всичко от начало) и имат собствена кантора тук. :idea:
Не съм получил съгласие от тях за да ти дам техни координати :oops:
Ти, нали не си мислиш, че е сериозно те стоят във форума за да дават безплатни косултации? :wink:
Успех!!!
Petrova_bs написа:LaRue недей да ми се зъбиш, с питане до ..Квебек се стига. Пък и да не забравяме, че не търся точна информация (точната си я дават по каналния ред) а съвет и слух от някой препатил. Информацията, която получих от тук само за един ден ми помогна да си организирам моето време, а ти ????
На другите много благодаря.
Petrova_bs, къде видя зъбене? 8)
Някой хора много се притесняват като им се каже истината, но аз повтарям, че има бг юристи в Канада ( в България не са завършили БСУ, нито правния факултет в Монтана ), но те не си губят времето с висене по форумите.
Аман от недоклатени юристки които с питане до ..Квебек ще стигнат вместо да седнат и да си отворят сайтовете на съответните институции и университети.
Успех в организацията на времето за стигането до Квебек ( дано то да е по-успешно от кариерата ти на БГ юрист).
В Канада всичко е възможно. :metro:
LaRue
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
merakliika
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 5:37 pm
Местоположение: montreal

поmисли...

Мнение от merakliika »

Ако някои виетнаmски адвокат доиде да работи в Бьлгария дори да е добьр кога би успял :lol: :lol: :lol:
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Re: поmисли...

Мнение от Leni »

merakliika написа:Ако някои виетнаmски адвокат доиде да работи в Бьлгария дори да е добьр кога би успял :lol: :lol: :lol:
Ти виетнамка ли се чувстваш в Канада.....да ти имам захлупеното самочувствие :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Мнение от Koko »

Petrova_bs написа:Питам дали има смисъл въобще, ако някой го е правил да сподели въобще признават ли някой предмет от нашите или изцяло наново се започва обучението. Интересувам се, за да знам дали да подготвям необходимите документи, които се изискват (а те не с амалко), но ако ще е за един изпит, просто се обезсмисля цялото бягане тук. Благодаря предварително.
Също ще съм много благодарна ако някой с юридическо образование сподели дали си е намерил работа в бранша, пък било тя и секретарска (деловодителска).
http://www.bgcanada.com/oldforum3/viewtopic.php?t=698
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

LaRue пред редовно клатената ти особа, чинно свеждам глава :lol:
Както и пред факта, колко успели познати имаш и си ни отделил безценното си време да ни уведомиш за това. За висенето по форумите, присмял се щърбел на хърбел. За коментара ти ще питам: Просто от злоба, комплекс на тема професионална реализация или ти е проявление на болестта, от която страдаш?
Сега по същество, "аман от недорасляци" като теб.
Изображение
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

moni написа:
c200 написа:Ето джокер, за фактологични и други грешки не отговарям, не съм адвокат, няма и да ставам :)
Понеже става дума за Кебек, не забравяйте че пак сме наопаки на цяла Канада :).
Системата тук е civil law (освен федералните закони де), има си Barreau du Quebec http://www.barreau.qc.ca/ (нещо като мафия :) ), което е определило от кои университети в Кебек може да произлезе местен адвокат.
Като се кандидатства във въпросните университети (UQAM, UdeM, McGill и т.н.), се минава първо през Ecole du Barreau http://www.ecoledubarreau.qc.ca/ , което срещу едни примерно 1000$ оценява чуждата диплома и решава какви и колко кредити ще признае на кандидата, т.е. какви още изпити трябва да изкара в горните университети.
После естествено следва изпит пред Ecole du Barreau, срещу едни други пари.
Чак за стотици хиляди долари не става въпрос, кое колко струва лесно може да се провери с няколко срещи в Екола на Барото и в университетите.

P.S. Изглежда има и други франкофони дето са винаги контра
Луизиана тоже е civil law
Май всички франкофони са контра на другите :)
Pravilno Quebec e civil law, verno, 4e te si imat sobstveni pravila.

hmm, напротив civil law са правила, a common law не са :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Добре, че се намеси един юрист , та да сме наясно какво е положението.
:evil: :evil: :evil: :evil:
Заключено