Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Мнение от Petrova_bs »

Питам дали има смисъл въобще, ако някой го е правил да сподели въобще признават ли някой предмет от нашите или изцяло наново се започва обучението. Интересувам се, за да знам дали да подготвям необходимите документи, които се изискват (а те не с амалко), но ако ще е за един изпит, просто се обезсмисля цялото бягане тук. Благодаря предварително.
Също ще съм много благодарна ако някой с юридическо образование сподели дали си е намерил работа в бранша, пък било тя и секретарска (деловодителска).
Изображение
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Re: Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Мнение от Veliko »

Petrova_bs написа:Питам дали има смисъл въобще,
Bez da sym jurist, kazwam ti- nema smisyl.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Niakoi veche se podgotviat za MI 4 :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

преди новия закон от 2002 или там откогато и да е - има6е лист на нежеланите професии(за имиграция) и юрист бе6е ватре-сега няма но както казва пепон-си е МИ ....
друг е вапроса ако юрист си е намерил работа като 4иста4 или несто такова в юриди4еска фирма :D
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Вие ме взехте на подбив, недейте така :roll:
Питам си, то надеждата умирала последна, пък и ако има някой препатил с такава диплома да ми каже.
Изображение
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Re: Някой юрист евалюирал ли си е дипломата в Квебек?

Мнение от moni »

Petrova_bs написа:Питам дали има смисъл въобще, ако някой го е правил да сподели въобще признават ли някой предмет от нашите или изцяло наново се започва обучението. Интересувам се, за да знам дали да подготвям необходимите документи, които се изискват (а те не с амалко), но ако ще е за един изпит, просто се обезсмисля цялото бягане тук. Благодаря предварително.
Също ще съм много благодарна ако някой с юридическо образование сподели дали си е намерил работа в бранша, пък било тя и секретарска (деловодителска).
tova e ofitzialniat site za foreing lawyers. Ima vsi4kata informatzia. Po printzip nikakva diploma, koiato e ot civil law darjava ne se priznava, edinstvenoto, za koeto moje da ti dadat kredit e moje bi International Public Law, no pak ne e sigurno. Za tazi tzel shte ti iskat opisania na u4ebnata programa.

Variantat e edinstveno nanovo law school. Dori i za legal secretary ne stava BG ti obrazovanie, tuk si ima colleges, v koito se u4i za paralegal edna ili dve godini. Izobshto za visk4o v legal professiata e nujno Kanadasko obrazovanie.

http://www.flsc.ca/en/foreignLawyers/guidelines.asp
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Златен/на си!!!!!!! Много благодаря!

Което не променя молбата ми към минали вече тази процедура да се включат с някое мнение :)
Изображение
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Учиш всичко отново, $16000 на година, и после се бориш пред гилдията, както е в Бг, за т.н. лигъл секретар или помощник има колежи НО във всички случай трябва да си доста "пеян" с езика, английски или френски...
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

gledaj sega Petrova, nikoj ne te vzema na podbiv. Raztyrsi se iz neta i vizh kolko godini se uchi za jurist, kolko se plashta i s kolko stotin hiliadi zaem izlizat ot unito (kojto nema tatko adwokat?). Niama da e sprawedliwo ako dojdat ot wsiakyde juristi i pochnat da bachkat za po 400 na chas bez da sa wkarali i dolar w sistemata. Pyk i ti bi triabvalo da znaesh che prawoto si e prawo samo tam kydeto go uchish?
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Велико за повечето неща си прав, но не съвсем. Тук например можем да правим съдружия с чуждестранни адвокати (юристи). Но не е там работата, доста четох по въпроса и установих, че процеса е дълъг, скъп и с не много ясен край. Идеята на темата ми е, да получа мнение от някой преминал или поне сблъскал се с процедурата, защото ако успеем да направим евалюация ще си съкратим обучението с около 1 - 1, 5 г, което си е цифра време. Освен това ако евалюацията е с повече еквивалентни предмета (това зависи от програмата на университета) може и само с няколко изпита да мога да работя като секретар (примерно). Та за това питам.
Изображение
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Kakwo sa 1-2 zagubeni godini, nie si izgubihme zhiwota, ta kakwo sa 2 godini. Pochwaj nanowo za da si nimash neprijatnosti.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

Petrova_bs написа:Велико за повечето неща си прав, но не съвсем. Тук например можем да правим съдружия с чуждестранни адвокати (юристи). Но не е там работата, доста четох по въпроса и установих, че процеса е дълъг, скъп и с не много ясен край. Идеята на темата ми е, да получа мнение от някой преминал или поне сблъскал се с процедурата, защото ако успеем да направим евалюация ще си съкратим обучението с около 1 - 1, 5 г, което си е цифра време. Освен това ако евалюацията е с повече еквивалентни предмета (това зависи от програмата на университета) може и само с няколко изпита да мога да работя като секретар (примерно). Та за това питам.
Petrova_bs, kakvi pove4e ekvivalentni predmeti, niama da stane. Ti idvash ot civil law darjava, tuk e common law, niama predmet, koito da se priznava.

Ideata na evaluaton e po printzip da ti dadat advance standing, za da mojesh ili da kandidatstvash kato 2-godina law student ili da vzemash dopalnitelno izpiti kam NAAC. Moia priatelka, koito e urist ot Bg s 5 g kato sadia, ne uspia da vzeme advance standing, makar 4e imashe i LLM ot University of Miami. Edinstveno za tezi predmeti, koito beshe u4ila v Uof Miami i dadoha krediti. Tarsi rabota kato legal secretary, ne stava. Triabva da imash college diploma za para-legal.

Legal profesiata tuk e edna ot nai-konservativnite, shto se kasae za foreign graduates. Dori i da se zavarshil v US, shte ti iskat polovin law school nanovo, za da te pusnat na bar exam tuk. Kakvo ostava za BG.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Petrova_bs написа:Велико за повечето неща си прав, но не съвсем. Тук например можем да правим съдружия с чуждестранни адвокати (юристи). Но не е там работата, доста четох по въпроса и установих, че процеса е дълъг, скъп и с не много ясен край. Идеята на темата ми е, да получа мнение от някой преминал или поне сблъскал се с процедурата, защото ако успеем да направим евалюация ще си съкратим обучението с около 1 - 1, 5 г, което си е цифра време. Освен това ако евалюацията е с повече еквивалентни предмета (това зависи от програмата на университета) може и само с няколко изпита да мога да работя като секретар (примерно). Та за това питам.
ето това е много грешно - за Канада то ва време е нищо, ама съвсем нищо, тук никой за никъде не бърза и нещата стават, но много по-бавно от това което на нас ни се иска или си мислим, че трябва да станат, така че приеми, че 1-2 години тук изобщо не са време когато става въпрос за приравняване на каквото и да било.....
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Petrova_bs написа:Което не променя молбата ми към минали вече тази процедура да се включат с някое мнение :)
Има БГ юристи които са учили в Канада (всичко от начало) и имат собствена кантора тук. :idea:
Не съм получил съгласие от тях за да ти дам техни координати :oops:
Ти, нали не си мислиш, че е сериозно те стоят във форума за да дават безплатни косултации? :wink:
Успех!!!
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Ето джокер, за фактологични и други грешки не отговарям, не съм адвокат, няма и да ставам :)
Понеже става дума за Кебек, не забравяйте че пак сме наопаки на цяла Канада :).
Системата тук е civil law (освен федералните закони де), има си Barreau du Quebec http://www.barreau.qc.ca/ (нещо като мафия :) ), което е определило от кои университети в Кебек може да произлезе местен адвокат.
Като се кандидатства във въпросните университети (UQAM, UdeM, McGill и т.н.), се минава първо през Ecole du Barreau http://www.ecoledubarreau.qc.ca/ , което срещу едни примерно 1000$ оценява чуждата диплома и решава какви и колко кредити ще признае на кандидата, т.е. какви още изпити трябва да изкара в горните университети.
После естествено следва изпит пред Ecole du Barreau, срещу едни други пари.
Чак за стотици хиляди долари не става въпрос, кое колко струва лесно може да се провери с няколко срещи в Екола на Барото и в университетите.

P.S. Изглежда има и други франкофони дето са винаги контра
Луизиана тоже е civil law
Май всички франкофони са контра на другите :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Заключено