Nemam dumi (nerwi)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

..4akai malko 4e niakoi 4uka da vidia dali ne e Diakona......
- ха-ха:) :P :haplio:
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Бобчо,чадо, ти имаш ли си най-бегла представа колко хора

Мнение от Дякон Игнатий »

gazara написа:Alo.Diakon li si ,ne si li ne me interesuva,ne se draj kato mutra 6toto ne si a si edin besen seliak koito kato doide tuk 6te e palen loser na pomo6ti,4oveka e prav ima opredelen broi vizi na godina,kakto i sertifikati dvete ne6ta ne sa svarzani,ok?Ne 4e vi ot4aivam no e taka,taka e pone ot vremeto kogato az doidoh a tova be6e predi 3 godini....4akai malko 4e niakoi 4uka da vidia dali ne e Diakona......
Мислех да ти драсна няколко реда но си такава амеба ,че не заслужаваш такова внимание.....
А бесен селяк можеш да викаш на баща си
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравей boriss ,приятелю :P не си хаби нервите да пишеш в тази страница!Защо не го написа това във федералната?какво очакваш от хора,които успяват по квебекарската процедура?Защо реши,че тук някой ще ти съчувства?Но нищо!За тези,които не вярват на твоите думи пий едно и вярвай,че ще се върне като бумеранг и при тях това твое напрежение ,но вече на канадска земя когато осъзнаят,че с курсовете по франсе от БГ не биха могли да си намерят свястна работа!Тогава ще разберат защо чакаме по 5 години за федералната!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Ей защо си карате, сега и тук ли ще има дерение по федералното или не процедури Стига с тези сини и червени, с тези ЦСКА и Левски
И така значи аз да разбирам ли че се чака за федералната повече за да се научи езика по-добре много странно ми се вижда
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Light »

Estoyanova mnogo syjalqvam za tebe, za6toto kato bqhme na sre6ta s imigracionnite specialno popitah ima li zna4enie kyde v Kanada 6te bydem - quebec ili federalnata 4ast. Otgovora be6e NE Mosu. T.e. moje6 da hodi6 kydeto si iska6. Ednakvo se 4aka za gravdanstvo i ednakvo vreme trqbva da si tuk za da ne zagubi6 permanent residance.
Taka 4e az li4no mnogo se 4udq na horata kandidatstvali po federalnata programa kak moje da izkara6 5 godini v 4akane, pri polojenie 4e za 1,5 g moje ve4e da si v Quebec i ottuk nakydeto ti vidqt o4ite. :?:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

estoyanova написа:Здравей boriss ,приятелю :P не си хаби нервите да пишеш в тази страница!Защо не го написа това във федералната?какво очакваш от хора,които успяват по квебекарската процедура?Защо реши,че тук някой ще ти съчувства?Но нищо!За тези,които не вярват на твоите думи пий едно и вярвай,че ще се върне като бумеранг и при тях това твое напрежение ,но вече на канадска земя когато осъзнаят,че с курсовете по франсе от БГ не биха могли да си намерят свястна работа!Тогава ще разберат защо чакаме по 5 години за федералната!
Ами и аз се чудя защо чакате по толкова дълго за тази програма, когато нищо не ви пречи да понаучите малко френски и да се възползвате от предимствата на тази програма. А след като ви дадат визи - Канада цялата е ваша. Даже няма да ви питат "Защо?".
Така че, залягайте на френския и смело напред.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

estoyanova написа: какво очакваш от хора,които успяват по квебекарската процедура?
Ето как с едно изречение можеш да станеш неприятна на стотици хора...

Преди 2 години аз не знаех френски, исках да дойда в Канада (а не в Квебек), но не исках да чакам цели 3 години по федералната процедура (чакането за интервю тогава беше 2-3 години - оттогава постоянно се увеличава).

Когато ти се предлага нещо изгодно (в случая като време и като пари), е добре да можеш да се възползваш от предложението...

Ако не можеш - приятно чакане :-)
Аватар
Flash
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 11, 2004 7:58 am
Местоположение: Monte Carlo,Tenerife, Aruba

Aloooo

Мнение от Flash »

PoLuX написа:
estoyanova написа: какво очакваш от хора,които успяват по квебекарската процедура?
Ето как с едно изречение можеш да станеш неприятна на стотици хора...

Преди 2 години аз не знаех френски, исках да дойда в Канада (а не в Квебек), но не исках да чакам цели 3 години по федералната процедура (чакането за интервю тогава беше 2-3 години - оттогава постоянно се увеличава).

Когато ти се предлага нещо изгодно (в случая като време и като пари), е добре да можеш да се възползваш от предложението...

Ако не можеш - приятно чакане :-)
Ama da ne se obijdame. Az veche pozabravih malkoto frenski koito nauchih za 1 mesec kolkoto da vzema intervuto i Canadskite mi dokumenti sa mi v jobcheto :lol:
Tova obache ne e ot znachenie za men. Vajnoto e che kakvoto sum pojelal sum si go postignal. Пък и по-бързо става по Кебекарската процедура

estoyanova - не слагай всичи в един кюп ако обичаш :twisted: :twisted: :twisted:
Човек не може да избере родителите си и къде да се роди, но може да избере къде, с кого и как да живее !
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

estoyanova написа:какво очакваш от хора,които успяват по квебекарската процедура?!
A kakvo da ochakvash ot hora , chiito uspeh se svejda samo do edna procedura?I do uspeha na brat im ili godenika im? :D :D
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Ехеее huba това не го очквах най-малкото защото си жена/предполагам/ лМежду другото ти сама ли замина или с мъжа си?Питам защото аз тръгвам сама.
На въпросите защо не на Квебек всички сме отговаряли нееднократно и вече се изтъркахме.Лично аз нямам кога да го понауча този език поради факта,че работя наистина много,че работодателите ми не биха ме пуснали дори в неплатен отпуск и поради това,че работата ми е свързана и с пътувания.Не мога да си позволя да уча език поне за малко при положение,че съм англо говоряща и работя в ежедневието си английски език основно.Когато ние кандидатствахме драги съфорумци през 2000--2005 закона беше променян нееднократно!Погледнете сумите които се влагат за федералната а после и тези за френската.Струва ли си когато си вложил пари и нерви да влагаш още за да подадеш и за френската?И в крайна сметка кой е знаел,че ще се чака по 4-5 години?И в крайна сметка кой гарантира,че с френска виза ще се влиза още дълго безпрепятствено във английската част?
Тук нямат нищо общо нито братя нито мъже нито който и да било!!!Правилата са еднакви за всички и както сами виждате тези факти не са ми помогнали до тук,така че спестете си злобните забележки!
За тези 3 години въобще несъжелявам че съм чакала толкова.Сега съм 2 пъти по-добре подготвена и мотивирана за всичко!Имах уникалният шанс да пътувам в Европа и да се убедя,че не е просто важно да знаеш езици,а да знаеш 1 но на супер ниво.И аз заложих на най-силната си страна именно английският/най-важното да го говоря/.Така няма да ми се налага да ходя на каквито и да било курсове там/не че и на мен няма да ми е трудно/
И така аз лично въобще не съжалявам за тези 3 години,защото имам свои правила по които вървя.Най-важното е да оцениш и прецениш шансовете си.Много често сами знаете че в семейните двойки единият е по-добре с френският и напрактика издърпва другият,така че .....грозно е да си говорим по този начин!
С цялото ми уважение-Бъдете здрави!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Estoyanova, много хубаво го каза. И да не забравяме, че имиграцията в Канада може да означава много хубави неща, но също така означава в известен смисъл и загуба - на роднини, приятели, среда, корени... Така че и аз за миг не съжелявам за това че още съм тук. За мен емиграцията не е самоцел, аз не искам да избягам от всичко и всички тук на всяка цена, просто искам да опитам и други възможности, и макар да знам, че в Канада вероятно ще постигна по-добро материално състояние и ще придобия нов жизнен опит, знам и какво ще оставя зад себе си в България и много от това страшно ще ми липсва...
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Estoyanova, много хубаво го каза...
estoyanova написа: ... Лично аз нямам кога да го понауча този език...
... И в крайна сметка кой е знаел,че ще се чака по 4-5 години? ...
Ами добре, имаш си причини, че не си кандидатствала по процедурата за Квебек... Това значи ли, че имаш право да обиждаш останалите, които сме имали време (най-вече желание според мен, не мога да кажа, че съм се чудил какво да правя по цял ден в България) и не сме започнали отначало по федералната процедура?
estoyanova написа: какво очакваш от хора,които успяват по квебекарската процедура?!
estoyanova написа: спестете си злобните забележки!
Каквото повикало, такова се обадило...
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Polux не забравяй,че това тук е форум!!!!В реалният живот или онлайф както обичам да казвам нещата стоят по коренно различен начин!!!Аз отдавна се отказах да пиша тук, защото нещата са страшно фалшиви и всеки дърпа баницата от който край си поиска!Нито съм обидила някой нито се обиждам леснода познава лично то!Просто влязох да защитя приятел който чака 47 месеца вече минал интервюп през юни,но казали му да изчака с виза още 9 месеца примерно и именно тук на страницата на Квебек на него не му повярваха ,че чак го и обвиниха ,че предава грешна информация и това хич не било вярно което той пише!Е,питам аз как може някой да пише без да знае как стоят нещата и да познава лично този човек???Как с лека ръка можеш да напишеш,че това НЕ Е ВЯРНО???Значи те могат да пишат, а аз не така ли???
А на отговорът ти каквото почукало-такова се обадило....не виждам какво се е обадило....това тук да не е някакъв съд????
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Polux не забравяй,че това тук е форум!!!!В реалният живот или онлайф както обичам да казвам нещата стоят по коренно различен начин!!!Аз отдавна се отказах да пиша тук, защото нещата са страшно фалшиви и всеки дърпа баницата от който край си поиска!Нито съм обидила някой нито се обиждам леснода познава лично то!Просто влязох да защитя приятел който чака 47 месеца вече минал интервюп през юни,но казали му да изчака с виза още 9 месеца примерно и именно тук на страницата на Квебек на него не му повярваха ,че чак го и обвиниха ,че предава грешна информация и това хич не било вярно което той пише!Е,питам аз как може някой да пише без да знае как стоят нещата и да познава лично този човек???Как с лека ръка можеш да напишеш,че това НЕ Е ВЯРНО???Значи те могат да пишат, а аз не така ли???
А на отговорът ти каквото почукало-такова се обадило....не виждам какво се е обадило....това тук да не е някакъв съд????
После знаеш ли колоко от сестрите и братята на модераторите също чакат в момента от близо 40 месеца по федералната процедура???И те ли трябва да понаучат франсе???
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

estoyanova, съжалявам, че те разочаровам, само че аз какъвто съм тук, такъв съм и в реалния живот... Никак не обичам двуличието, за което говориш ти, знам, че го има на купчини в интернет, но това не значи, че ми харесва и че мога да пусна едно изречение покрай ушите си, само защото е написано във форума, а не ми е казано лично... С коментара си, който цитирах вече 2 пъти, ти обиди лично мен, а предполагам и още доста хора, които нямат нищо общо със писанията в тази тема - за това нямаш оправдание, пък ако ще и папата да си защитавала...
Всеки може да пише каквото си иска, само че е добре да внимава какво пише - поне аз по това съдя кой какъв човек е...

А за това какво се е обадило - аз се обадих :-) не виждам какво общо има това със съд?!
Относно братята и сестрите на модераторите - направо съм в недоумение откъде изникнаха пък те и какво общо имат с цялата тема или със текущия спор - намери къде съм казал, че някой трябва да научи "франсе" или да кандидатства по процедурата за Квебек... Всеки може да прави каквото си иска, стига да се съобразява до някаква степен къде и как го прави (съответно къде и какво казва).

Не искам да спорим повече по темата, просто не виждам тема за спор - аз си казах мнението, ти си каза мнението, разбирам те и ти пожелавам да не чакаш много. Просто бъди по-внимателна в изказванията си.
Заключено