Увеличиха основния лихвен процент

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз пък не знам как може да има хора, които не знаят какво е това основен лихвен процент и за какво слубжи той!!! Как после да им обясняваш нещо, като те нямат фундамента дето се казва...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ако имаш желание и на индианец от резервата можеш да обясниш , че и да те разбере.Елементарно понятие сигурно всеки има, но с какво този процент засяга ежедневието ми?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
"Ще дойде време за учебниците?" ЩЕ ДОЙДЕ
скъпа ТИ СПОРЕШЕ МИНАЛАТА ГОДИНА, че са данъчно приспадаеми!!
след 10 години и любовниците може да се приспадат.
Та с две думи - ДОКАТО ти пишеше, че лихвите се качват - те ПАДАХА, докато спореше, че учебниците се приспадат - ТЕ НЕ СЕ ПРИСПАДАХА.
Ами, не си слушал, скъпи! Учебниците се приспадат СЛЕД ЗАВЪРШВАНЕ. Поне моите. Изчакай още 2 години и дано не забравиш и дано успея да завърша!
това са още по-големи глупости. да приспадаш разходи направени преди 3 години :shock: :shock: ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ!
казах, че банките ПО ВРЕМЕТО което ти слушаше слухове дефакто НАМАЛИХА лихвите! Който се обади да заключи лихвата ОК, който седеше и чакаше да се потвърдят слуховете АМИ ПРЕТАКОВАЛ СЕ Е!
Те хората се обаждаха за да заключат лихвата защото по това време НАМАЛИХА лихвата? :lol: Или благодарение на това,че ти ги предупреди, че има вероятност да се вдигне? :lol:
Ами,бгмонреал, те слуховете бяха за БЪДЕЩО увеличаване на лихвата като следствие ТОЧНО на вдигането на бензина. Може заседанието на банката и да си е било планово насрочено, значи ли това,че планово са щяли да вдигнат процентните ставки?
ами ТОЧНО когато ти приказваше за покачване на лихвата цената на бензина ПОЕ НАГОРЕ, а лихвата НАДОЛУ, а сега когато бензина тръгна надолу още НЕ ВСИЧКИ банки са вдигнали лихвата.
Когато аз ИНФОРМИРАХ, че лихвите са паднали 4 човека ми се обадиха (ако искат нека да си кажат) и си "затвориха" лихвата за 5 години на 4.5% за 90, а дори и 120 дни. Ти по това време убеждаваше, че лихвата ще стане като бензина - т.е. поскъпване с 30%, ДА АМА НЕ!!! ОСНОВНАТА лихва се качи с 0.25%, т.е. поскъпване с по-малко от 6% (5 (ПЕТ) пъти по-малко).

Както някой се е опитал да ти обясни по-горе - единствения резултат от покачването на бензина е ... нищожното увеличение на основната лихва.

Мисля, че е време да залегнеш над медицинските учебници, вместо да ги изписваш като разходи или коментираш "мътна за теб Индия"

Не проумя ли, че не можеш да помогнеш на някой като го дезинформираш, само и само за да пишеш във всяка тема?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Bgmontreal, shto ne pochnesh i ti da lekuvash (ili pone da davash suveti kak da se lekuvame) i taka shte ste kvit s Joy.
Inache samo da dobavia che ako s gledane (i slushane) se stavashe spetsialist to az (razbirai kucheto) shteshe da sum nai-dobria kasapipn :noz:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

ами ТОЧНО когато ти приказваше за покачване на лихвата цената на бензина ПОЕ НАГОРЕ, а лихвата НАДОЛУ, а сега когато бензина тръгна надолу още НЕ ВСИЧКИ банки са вдигнали лихвата.
Когато аз ИНФОРМИРАХ, че лихвите са паднали 4 човека ми се обадиха (ако искат нека да си кажат) и си "затвориха" лихвата за 5 години на 4.5% за 90, а дори и 120 дни. Ти по това време убеждаваше, че лихвата ще стане като бензина - т.е. поскъпване с 30%, ДА АМА НЕ!!! ОСНОВНАТА лихва се качи с 0.25%, т.е. поскъпване с по-малко от 6% (5 (ПЕТ) пъти по-малко).

Както някой се е опитал да ти обясни по-горе - единствения резултат от покачването на бензина е ... нищожното увеличение на основната лихва.

Малеее, пък не си и траеш поне! :shock:

Абе човек, тези хора за това ли си затвориха лихвата, защото ПАДАШЕ? Егати и логиката! :lol: Ама това е от много професионализъм...

Извинявай, но колко струва един финансов съветник, който не може да предвиди евентуално покачване И на лихвите в това число при една тотална инфлация която приближава?
Джой може нищо да не разбира, но изказа предположението, а ти не само дума не обели, ами изсипа един куп епитети в мой адрес!

Я да ми цитираш къде съм споменавала покачване на лихвата с 30%! :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мой човек, що не ги върна тези хора, пък да беше им казал- не я слушайте тази изкуфяла- разпространява инфо на ухо и дезинформира! Не замразявай народе- лихвата пада! :lol: :lol:
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Има ли добър човек да обясни как промяната на този лихвен процент ще се отрази върху купуваното месечно количество ядене и пиене?
Благодаря.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Елементарно, Уотсън! :D Повече парички за банката-по-малко за папу. :lol:

Цената на стоките (включително и продуктите) е зависима както и лихвения процент в случая, от повишаването цените на горивото. Така че, и там може да се очаква повишение.
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

JOY написа:Цената на стоките (включително и продуктите) е зависима както и лихвения процент в случая, от повишаването цените на горивото.
Znachi ako se povishava cenata na gorivata, se povishava lihvenia procent i obratnoto??? Cената на горижата е фактор за определианоето на лихвениа процент?
po-goliama finansova prostotia edva li niakoi niakoga e kazal
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

JOY написа: Най-лесно е хвърлиш эпитети в адрес на тъпата, закомплексирана и каква още там (хемоглобина ще ти помогне) Джой.
Тя нали все се вре където нищо не разбира? :roll:
***********************************
***********************************


П.С. Отдавна съм ти казал и то неведнъж да престанеш да се заяждаш с мен и да ме споменаваш в излиянията си... ще взема 1 - 2 часа свободно време и като седна зад клавиатурата ... :D :D :D нали знаеш какъв ще е изхода за горделивия швестер.

(VanBC: За подобни престрелки можете да използувате лични бележки.)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Хеми, колкото и да си ми симпатичен трябва да кажа, че това беше много грозно и не джентълменско изказване. Ако имаш малко достойнство, моля те изтрий го. Моля те.
Alina
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

kosciuszko написа:
JOY написа:Цената на стоките (включително и продуктите) е зависима както и лихвения процент в случая, от повишаването цените на горивото.
Znachi ako se povishava cenata na gorivata, se povishava lihvenia procent i obratnoto??? Cената на горижата е фактор за определианоето на лихвениа процент?
po-goliama finansova prostotia edva li niakoi niakoga e kazal
Tova koeto e napisala Joy(makar che e napisano malko obarkano) ne oznachava tova koeto ti kazvash che "znachi".Procheti go po-vnimatelno i togava pravi izvodi za "prostotiite".
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Много жалко че всяка тема свързана с финанси се превръща в разправия дето няма нищо общо с темата.

За тези които наистина се интересуват от монетарната политика и основния лихвен процент, ето нещо за четене от първоизточника - Bank of Canada:

Monetary Policy

Key policy rate

Bank Rate History
Аватар
Клечка За Чистене На Уши
Мнения: 1426
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:04 pm

Мнение от Клечка За Чистене На Уши »

Някой ако желае мога да му изпратя следния учебник.

International Economics
Theory and Policy
SIXTH EDITION

Paul R. Krugman
Princeton University

Maurice Obstfeld
University of California, Berkeley

754 страници. Много е изчерпателен.

Също и

The Economics of Money, Banking & Financial Markets
Seventh edition
Frederic S. Mishkin
Columbia University.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Клечка, това май ще го вземам следващия семестър

Сега ми трябва -

Basic Econometrics - Gujarati, 4 ed. 2003
Student Solutions Manual for use with Basic Econometrics(4 ed.) - Gujarati,
SHAZAM User's Reference Manual Version 10, 2004,
Diana WHISTLER

Има и разни други, но те са препоръчителни, не са от задължителните. И им намерих по-старите издания в библиотеката.

Драхти, и всичко това само по 1 предмет. Това ще ми съдере кожата. Няма ги в библиотеката, само старите издания, а даскала каза, че те не били добри.
Alina
Заключено