Увеличиха основния лихвен процент

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Увеличиха основния лихвен процент

Мнение от bgmontreal »

Увеличиха основния лихвен процент (Prime rate) с 0.25% на 4.50%.
Засега няма реакции от банките.

На тия дето ми се обадиха да заключат старата лихва честито, а за другите не се плашете - най-много с 0.3 - 0.5 да се дигне лихвата на банките
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Дезинформирам с инфо на ухо, а? :roll:
Май тенденцията я предчувстват по-добре потребителите, отколкото професионалистите. Или ти отричаше само защото предположението е изказано от мен? Най-лесно е хвърлиш эпитети в адрес на тъпата, закомплексирана и каква още там (хемоглобина ще ти помогне) Джой.
Тя нали все се вре където нищо не разбира? :roll:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:Дезинформирам с инфо на ухо, а? :roll:
Май тенденцията я предчувстват по-добре потребителите, отколкото професионалистите. Или ти отричаше само защото предположението е изказано от мен? Най-лесно е хвърлиш эпитети в адрес на тъпата, закомплексирана и каква още там (хемоглобина ще ти помогне) Джой.
Тя нали все се вре където нищо не разбира? :roll:
kakto ti kaza Koko - ТОВА Е ОСНОВНИЯ ЛИХВЕН ПРОЦЕНТ, банките реагират различно, преди малко една дори свали лихвите.
твоето изказване беше в контекс с друго, иначе слухове имаше още в началото на годината.

Както твоите, така и моите изказвания явно не са много ясни за четящите.

Какво да правиш - овньовци
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

В контекст с какво друго, бгмонреал? :shock:
Казах,че ходят слухове за евентуално покачване. И то беше именно в контекста на повишаване цените на горивото, с което покачването съвпадна с леко закъснение (което и се очакваше). Ще дойде време, надявам се, ще си поговорим и за учебниците! :wink:

П.С. Не мислиш ли че ТИ като знаещ би трябвало пръв да предупредиш,че това евентуално може да се очаква? Вместо да реагираш като засегнат от некомпетентността на Джой...
Как ще откоментираш ПАК слуховете, че замразяването не е особенно "спасение на потъващите"?
Последно промяна от Joy на Чет Сеп 08, 2005 12:15 pm, променено общо 1 път.
gradHiva
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Мар 09, 2005 12:50 pm

Re: Увеличиха основния лихвен процент

Мнение от gradHiva »

bgmontreal написа:Увеличиха основния лихвен процент (Prime rate) с 0.25% на 4.50%.
Какво следва от това за обикновените хора, обяснете ни моля малко повече :?:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Za 90% ot naselenieto tozi fakt niama absoliutno nikavo znachenie. Ama niakoi obichat da si cheshat ezicite vav foruma. Ot finasovite temi samo tazi za cenata na benzina e znachima, no tochno na neia pochti nikoi ne i obrashta vnimanie.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Pepon, и кои са тези 90% от населението, за които лихвеният процент да няма значение? :shock:
Разбира се, че цената на бензина е значима- това ще се отрази на джоба на ВСЕКИ и не само като разход за транспорт, но като цени на ВСИЧКО! Ето ти доказателството. :roll: Очаквай още много такива!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:В контекст с какво друго, бгмонреал? :shock:
Казах,че ходят слухове за евентуално покачване. И то беше именно в контекста на повишаване цените на горивото, с което покачването съвпадна с леко закъснение (което и се очакваше). Ще дойде време, надявам се, ще си поговорим и за учебниците! :wink:

П.С. Не мислиш ли че ТИ като знаещ би трябвало пръв да предупредиш,че това евентуално може да се очаква? Вместо да реагираш като засегнат от некомпетентността на Джой...
Как ще откоментираш ПАК слуховете, че замразяването не е особенно "спасение на потъващите"?
ами прочети какво писах!

казах, че банките ПО ВРЕМЕТО което ти слушаше слухове дефакто НАМАЛИХА лихвите! Който се обади да заключи лихвата ОК, който седеше и чакаше да се потвърдят слуховете АМИ ПРЕТАКОВАЛ СЕ Е!
Заседанието на банката беше насрочено много преди да тръгнат цените на бензина към небето И НЕ Е НИКАКВО СЛЕДСТВИЕ на това!!
АЗ ПРЕДУПРЕДИХ, ЧЕ ЛИХВИТЕ СА ПАДНАЛИ когато ти писа слуховете, не мога да хвана някой и насила да го накарам да купи къща, нали така?
"Ще дойде време за учебниците?" ЩЕ ДОЙДЕ :shock:
скъпа ТИ СПОРЕШЕ МИНАЛАТА ГОДИНА, че са данъчно приспадаеми!!
след 10 години и любовниците може да се приспадат.
Та с две думи - ДОКАТО ти пишеше, че лихвите се качват - те ПАДАХА, докато спореше, че учебниците се приспадат - ТЕ НЕ СЕ ПРИСПАДАХА.

ТОВА Е! Другото си е твой начин да блеснеш
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

Bgmontreal,няма да е лощо да подбираш епитетите,които използваш към участниците във форума.Не си ли задаваш въпроса,защо не те разбират хората?
gradHiva
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Мар 09, 2005 12:50 pm

Мнение от gradHiva »

аз пак нищо не разбрах,
сега какво нали се е повишил, не е паднал - ама за нас каква полза и каква вреда - има ли някой който да обясни
Flanker
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Flanker »

As-Iv написа:Bgmontreal,няма да е лощо да подбираш епитетите,които използваш към участниците във форума.Не си ли задаваш въпроса,защо не те разбират хората?
Tova ne beshe kam uchastnicite vav foruma - otpusni se i ne cheti tolkova bukvalno! :beer:
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

bgmontreal написа:скъпа ТИ СПОРЕШЕ МИНАЛАТА ГОДИНА, че са данъчно приспадаеми!!
след 10 години и любовниците може да се приспадат.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: не не не! тогава Канада ще се разори! Но перо в данъчната ми декларация "депанс екс-аморьеуз" звучи свежо :D :D :D :beer:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

бгмонреал, наистина ли смяташ че се опитвам " да блесна"? :lol:
Скъпи, минала съм тази възраст когато ми е пукало мнението на някой си (да не говорим пък за виртуален) за мен! :D :wink:
Казвам това, което мисля и знам и не ми пука изобщо ти или хемоглобин, или пумпи, или който и да било с какви епитети ме окачествявате. Казвам го, защото имам нужда да го кажа, и защото все на някой може да помогне.
"Ще дойде време за учебниците?" ЩЕ ДОЙДЕ
скъпа ТИ СПОРЕШЕ МИНАЛАТА ГОДИНА, че са данъчно приспадаеми!!
след 10 години и любовниците може да се приспадат.
Та с две думи - ДОКАТО ти пишеше, че лихвите се качват - те ПАДАХА, докато спореше, че учебниците се приспадат - ТЕ НЕ СЕ ПРИСПАДАХА.
Ами, не си слушал, скъпи! Учебниците се приспадат СЛЕД ЗАВЪРШВАНЕ. Поне моите. Изчакай още 2 години и дано не забравиш и дано успея да завърша!
казах, че банките ПО ВРЕМЕТО което ти слушаше слухове дефакто НАМАЛИХА лихвите! Който се обади да заключи лихвата ОК, който седеше и чакаше да се потвърдят слуховете АМИ ПРЕТАКОВАЛ СЕ Е!
Те хората се обаждаха за да заключат лихвата защото по това време НАМАЛИХА лихвата? :lol: Или благодарение на това,че ти ги предупреди, че има вероятност да се вдигне? :lol:
Ами,бгмонреал, те слуховете бяха за БЪДЕЩО увеличаване на лихвата като следствие ТОЧНО на вдигането на бензина. Може заседанието на банката и да си е било планово насрочено, значи ли това,че планово са щяли да вдигнат процентните ставки?
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

JOY написа:... те слуховете бяха за БЪДЕЩО увеличаване на лихвата като следствие ТОЧНО на вдигането на бензина.
доколкото си спомням, вчера четох, че точно поради повишаването на цените на бензина, и заради последствията от това повишаване, съветват съответните органи да НЕ увеличават лихвата. колкото и да не разбирам от финанси, мисля си, че дори ако съществува някаква ПРЯКА връзка между цените на бензина и основния лихвен процент, тя е по-скоро би била: 1)обратно пропорционална и 2)отложена във времето.

ама де да знам, има по-знаещи хора, те да се изкажат.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

gradHiva написа:аз пак нищо не разбрах,
сега какво нали се е повишил, не е паднал - ама за нас каква полза и каква вреда - има ли някой който да обясни
И аз нищо не разбирам, ама и не очаквам от Бгмонреал да обясни нещо.Не е в негов стил - той е все такъв един "загадъчен" като се налага да отговори на някой елементарен въпрос.Това поне за мен означава безпокойство, ако ми се наложи да отида при него с парите и проблемите си.Може пак да ми отговори нещо тайнствено и неразбираемо.А тогава вече ще е лошо, защото ще съм похарчила пари за "съвета"
Заключено