От Квебек в Торонто /или другаде във федералната част/

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Francheska
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 7:55 am
Местоположение: Варна

От Квебек в Торонто /или другаде във федералната част/

Мнение от Francheska »

Ако от Квебек решим да се преместим някъде във федералната част ще има ли някакви проблеми? Трябва ли да се изкарват някакви нови документи? Въобще как стоят нещата при такова преместване? Много ще се радвам да ми помогнете с информация.
milena&romi
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Фев 14, 2004 1:08 pm
Местоположение: Rousse

Мнение от milena&romi »

Няма никакъв проблем да отидете в която и част на Канада си решите.Визата в паспортите ви не е квебекарска, а канадска.Много хора кандидатстват за Квебек, а после отиват в някоя английска провинция. Не се изискват никакви други документи.
Francheska
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 7:55 am
Местоположение: Варна

Мнение от Francheska »

А ако са ни издали PRcard в Квебек, можем ли със същата карта да отидем във федералната част или трябва да си изкараме нова там?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Нямаш проблеми с нищо, аз се преместих от Монреал в Ван
Francheska
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 7:55 am
Местоположение: Варна

Мнение от Francheska »

Благодаря ви много за отговорите!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Няма да имаш никви проблеми, но ще трябва де си смениш всички документи без социалния номер.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Таратор написа:Няма да имаш никви проблеми, но ще трябва де си смениш всички документи без социалния номер.
и без PR Card
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

vladi написа:
Таратор написа:Няма да имаш никви проблеми, но ще трябва де си смениш всички документи без социалния номер.
и без PR Card
Да, пропуснал съм я. :D
Francheska
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 7:55 am
Местоположение: Варна

Мнение от Francheska »

Много благодаря за отговорите! :beer:
Аватар
priest
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 4:55 am
Местоположение: Село Торонтово

Подготвям се за Канада искам помощ

Мнение от priest »

Здравейте, по гореспоменатия въпрос се чудя дали не е по-лесно да се кандидатства за Квебек и после директно да се отиде в Торонто. Имам нужда от инфо и савет. Все пак за Квебек има по малко бюрократщина, документи и представяне на по-малко пари. Но как ще ги лъжа, че искам в Квебек, пак после в Торонто да отида направо. Не ми е ясно трябва ли да поживея в Квебек първо? И как ти определят къде сте се настаниш като пристигнеш. Много моля да си кажете всичко дето знаете по вапроса. :oops:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Подготвям се за Канада искам помощ

Мнение от Ivet »

priest написа:...Но как ще ги лъжа, че искам в Квебек, пак после в Торонто да отида направо. Не ми е ясно трябва ли да поживея в Квебек първо? И как ти определят къде сте се настаниш като пристигнеш. Много моля да си кажете всичко дето знаете по вапроса. :oops:
Ама то е казано всичко по въпроса и то поне 100 пъти, четете, бе хора. Народа е казал "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ!"
Let it go...
Аватар
priest
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 4:55 am
Местоположение: Село Торонтово

Мнение от priest »

Ако ще ми отговаряте с чети, а не марзелувай по добре сложете линк. Изтекоха ми очите от четене и пак не намирам конкретни отговори.
Човек сам си избира пътя по който да тръгне, и не може да вини никого за грешките които допуска...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

priest написа:Ако ще ми отговаряте с чети, а не марзелувай по добре сложете линк. Изтекоха ми очите от четене и пак не намирам конкретни отговори.
tuk ima tarsachka:
http://www.bgcanada.com/pforum/search.php

a ti ako se otkazvash tolkova lesno po dobre si sedi v BGto :D
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Подготвям се за Канада искам помощ

Мнение от survivor »

По-ресно е да кандидатстваш в Квебек, но за интервюто трябва да учиш френски. Можеш само да казнеш в Монреал и там да си оформиш документите на летището, и след това директно на Запад. Можеш и директно да кацнеш в Торонто например и обикновено няма проблеми, ама ако те питат защо си с по-малко пари (нали за Квебек ти трябват по-малко пари) трябва евентуално да обясняваш. Винаги можеш да кажеш че кацаш при приятел, на който ще погостуваш малко и след това той ще те заведе в Квебек. Обикновено няма проблеми. Никой не ти определя къде ще се настаниш като пристигнеш.

За останалите - аз с търсачката не съм откривала неща, които съм търсила и които съм знаела, че са писани. Не винаги може да се налучка правилната ключова дума. В неговия случай - по коя ключова
дума да търси, за да му излезе това, за което е питал?

priest написа:Здравейте, по гореспоменатия въпрос се чудя дали не е по-лесно да се кандидатства за Квебек и после директно да се отиде в Торонто. Имам нужда от инфо и савет. Все пак за Квебек има по малко бюрократщина, документи и представяне на по-малко пари. Но как ще ги лъжа, че искам в Квебек, пак после в Торонто да отида направо. Не ми е ясно трябва ли да поживея в Квебек първо? И как ти определят къде сте се настаниш като пристигнеш. Много моля да си кажете всичко дето знаете по вапроса. :oops:
Заключено