Добър хардуерист в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

Какъв модел е тошибата, че като чета ми настръхват косите. Мойта пари направо даже като пиша тоя постинг.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ian написа:Какъв модел е тошибата, че като чета ми настръхват косите. Мойта пари направо даже като пиша тоя постинг.
както казваше един политик по времето на И.Костов- всички в правителството са снабдиха с Тошиба- ту шиба, ту не шиба... :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Ivantupan
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:19 pm

Мнение от Ivantupan »

Ако продължава да ти се рестартира независимо от софтуера много вероятно имаш издути кондензатори, а и вероятно някой транзистор или стабилизатор да е сдал багажа. В България много хора могат да ти го оправят. За Канада не знам. Търси сервиз, където ремонтират битова техника, ако няма такъв компютърен. Тия дето си ходил при тях само знаят да сменят модули, докато установят от кой е. Ако не си с вградена видеокарта, значи най-вероятно правилно са установили причината да е на дъното. Освен това в момента в който казваш, че ти се рестартира и мислиш, че причина е видеото, по-вероятно се получава проблем (спад) в напрежението, когато видеокартата се опита да влезе в графичен режим. В краен случай пращай го в България да ти го оправят.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте,
днес се заиграх и го разглобих до голо дъно.
- Проверих ветнилацията. Радиатора на ЦПУ то беше задръстен с прах. Определено процесора е имал горещи дни. Почистих го.
- Исках да проверя датчика за температурата, ЦПУто се оказа пълноформатем П-3 (не мобилен), т-датчика си е в самия PGA корпус.
-Проверих и кодензаторите (малкото намиращи около захраването, всички са ОК.
-пробвах да го подкарам без нито едно ИДЕ у-во с изкл на HDD-то.

Проблема остава, тъй като го бях оголил до дъно включено в адаптер, вързах дъното към външен монитор и сложих външна kbd.

Успях да влеза в XP, и да гледам едно ДВД, след което проблема се появи отново.
Така и не успях да пусна memtest-а вече в е етап черен екран и понякога само се обува.
Последното което ми остава да проверя е да взема отнакъде един целерон или друга тройка и да видя със сигурност че не е ЦПУто.
Видеото е вградено...... ако и това не е, да проблема е по дъното, но ще е жалко ако е както казвате един кондензатор отишъл да сменям цяло дъно заради това.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Както описва6 проблема- Огромна вероятност е дае проблема с заьранването- така като си го разглобил -намери някои сра4е 4овек да смени вси4ките електролитни конденсатори.
НО - новиве дето сте ги сложи -трябва да са свясни- не като в Бг -сменям конденсаторите- ама какв тип са новите -ми в магазина има само 1 вид. :-)
тарси6 конденсатори сас састия капазитет и напрежения-и в обстия слу4аи -питаи да имат LOW ESR i kolko im e Long laifa !!!!

moga da ti dam za primer tipowe ot Sanyo ili panasonik - no ne znanm
dali ste nameri6 ba6 takiwa.

ina4e 1 kondensator detoi ma live 2000h struwa okolo 5 pati po malko ot sastiq deto ima 12 000. estestweno -proizwoditelq si smqta sredni 4asowe - dokato izleze izdelieto ot garanziq i basta :-)

ta zatowa naprimer merzedesite karat po 10 -15 godini bez problemi w elektronikata( stawa duma za po starite modeli :-) ) -stoto im slagame ot xubawite- dokato bratqta ot GM-Opel -sami doidaxa i kazaxa- 3000 h-za powe4e ne platame :-) - demek da izkara garanziq -i -potrebitelq da se oprawq :-)
shopa
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 3:12 pm
Местоположение: Calgary
Обратна връзка:

Мнение от shopa »

абе най-добре ако можеш го продай на някой, да си му бере гайлето.
на тия лаптопи главният проблем им е в марката :D :D :D
и никога повече да не си си купил тошиба.
за последните две години трима души се оплакаха от лаптопите си и трите бяха познай какво, и накрая си купиха по едно HP та им мирна главата малко , а наздраве :beer:
иначе колкото българи толкова акъли могат да ти се дадат, класиката при ремонт на софийските улици е една бригада от 10 души и 9 дават акъл един копае :D
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

:) i kato si kupuvash HP, gledai da ne e nx9005,
a ako si vzemesh 9030 i t.n., gledai dvd-zapisvachkata da ne e toshiba
-:))))))
пак сме тук :-)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Оьо те пак Хулетите -са едни -направо супер ... нямам думи .
тука в фирамта имаме договор с ХП - за вси4ко
настолни пц, лаптопи . ......
ми огромни боклузи са и те
за 1 година сам сменил обсто 3
ве4е вси4ко се прави еднодневки .... за сажаление
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Както си го разглобил прегледай дъното много внимателно с лупа за студена спойка.Много често се появят при големи температурни разлики.Трябва да си много последователен и упорит в тази работа.Много машини съм ремонтирал след отказан сервиз.Почти винаги проблема е в спойките или някой хардуерен компонент който можв да се смени като Modem.Sound.LAN. и други.
Заключено