Добър хардуерист в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Добър хардуерист в Монреал

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте,
някой знае ли къде в Монреал има що годе добър и по-точно с нормално оборудване хардуерист. Става въпрос за лаптопа ми, който започна да се рестартира като шугав.... точно един месец и 1/2 след изтичане на гаранцията.
Естесвено 1вото което си проверих беше охлаждането - ОК е; CPU и кеша - ОК; РАМа - ОК.
Искам да си проверя видео картата и чипсета, но затова ще ми трябва място където хората са малко по кадърни от "професионалистите" в официалния сервиз на Тошиба, които след 7 дни "тестване" ми заявиха "някъде по дънната платка ще да е". ХО ХО ХО много смешно, все едно да отидеш на механик и той да ти каже "под капака ще да е повредата".
В България съм виждал едно много удобно устройство, една писиемсиай :) карта свързана към терминал се вкарва в слота на лаптопа и започва да подава сигнали наляво-надясно и директно ти излиза кой компонент на дъното не комуникира правилно. За секунди се разбира къде е проблема. Същото имаще и ПиСиАй :) изход за диагностициране на пълноформатни дъна.
Трудно ми е да повярвам, че всички "компютърни спецове" са такива нискообразовани кретени, че да ми правят дагностика ня която е способен всеки пъпчив БГ седмокласник който кисне в залите и чете вестник "компютри".

В този ред на мисли, чудя се дали някой знае място, където могат да ми дадат точна диагностика на дъното, защото обяснение от рода "по дъното ще да е проблема" някак не ми се връзва да струва 135$/ч. :evil: :evil: :evil:

П.С. Отоврен съм и за предложения относно как да тествам чипсета, БИОСА или интегрираното видео....
Последно промяна от Hemoglobin на Чет Юли 14, 2005 8:30 pm, променено общо 1 път.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

:-) :-) :-)

ti si gigant
velikan si
kakvo govoria ti si bog

:-)
:-)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

здр!
погледни от долната страна на дъното, точно където влиза жакчето на захранването. Понякога от много разместване се нарушава спойката между куплунга и дъното.
иначе питай тук
http://www.comexgroup.com/forums/index. ... ct=SF&f=44
има много "списователи", но и няколко разбирачи.
а софтуерен проблем изключен ли е?
П.С. ако наистина има проблем "някъде по дъното", забравяш за лаптопа, смяната ще е възскъпа :-)
вариант е покупка от e-bay на същия модел насипно за малко пари, но туй си е тото
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

vij v ebay prodavaha skoro takava karta za diagnostika, tam ima duna za povecheto laptopi.a mejdu drugoto prez kolko vreme pravi restart.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Ето тук почти сигурно ще намериш отговор на въпроса си http://www.hardwarebg.com/forum/
Също може да пробваш и тук http://www.setcom.bg/news/forum/
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

Под вола бате търсиш теле. Има вируси ,които започват активността си с рестартиране. :wink: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

ТОва за захранването е добра идея, и аз съм го забелязвал, че се случва (особено ако се препъне някой 1 - 2 пъти в захранващия кабел).
А що се отнася за рестарта, странно но се държи сякаш някой компонент прегрява. Ако не е работил дълго дори може и ОС-а да преинсталирам но след няколко часа започва и става все по-зле, минава през непрекъснато рестартиране без да може да зареди ОС (между другото ако мина през ХР Ф8 -> степ бай степ ... рестарта е точно преди да обуе alim753.sys (или .инф не си споням), който се оказва че е стъпка от подкарването на видеото.... което ме осъмнява дали не е проблема с видеото. Още повече че съм имал съвсем същия проблем с десктоп с дефектна видео карта - рестарт нонстоп.
А са софтуерен проблем или в частност вирус... съмнявам се (въпреки че не е изключено) защото когато се случи директно отстраних твърдия диск и го замених с един по малък мобилен (който ми беше останал от предишния и който така и не успях да продам във форума :)). Направих чиста инсталация и до едно положение вървеше, докато пак не се получи същото..... така че софтуерен проблем.... скептичен съм.
Да е бил някой клонинг на CIH да ми оака БИОСа ама той си изглежда ОК, достъпен е и си работи...та нещо не се връзва вирус да е.

Инак ц200 е прав, за ново дъно ми искат 500 кинта а вече за 800 може цяла щайга да се вземе.
Инак благодаря за форумите, ще питам и там, ако че ми се искаше спец да барне, поне да съм сигурен че каквото мога съм направил
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Пробвай да ъпгрейднеш биоса или просто го презапиши - може там да е проблема! Просто ми хрумна!
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Лаптоп - дело тонкое!
ти доста неща си свършил сам, тука никой няма да направи повече, не обичат да ремонтират, само да подменят ако е в гаранция. може би някой братушка от обявите по руските вестници ще свърши работа, те обичат да чоплят.
иначе както пишеш, може и да е паметта.
предлагам следното:
1. мемтест - http://www.memtest.org/
ако мине гладко, изключваш проблем в ЦПУ и РАМ
2. някакъв тест-видео - според модела на картата, из форумите има доста тестери.
3. нов БИОС - ама само от фирмения сайт, сакън
4. нов Windows - в смисъл 2000, 2003 или друг XP(не Home, а Про + СП2). може и някой драйвер да прави мазалото, значи и нови драйвери, пак от фирмения сайт.

и като минат тестовете и пак е същото, остава да е "някъде по дъното", в сервиза сигурно точно това са направили, без преинсталациите.
и тогава търсиш същото в e-bay :-)
а, забравих да спомена и издухване на прах, понаместване на процесора и харда и други такива черни магии. дето се вика, излез от стаята и пак влез, нищо не се знае :-)
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Записва ли накакво съобщение в Event Viewer ?
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Hemoglobin написа:... А що се отнася за рестарта, странно но се държи сякаш някой компонент прегрява. Ако не е работил дълго дори може и ОС-а да преинсталирам но след няколко часа започва и става все по-зле, минава през непрекъснато рестартиране без да може да зареди ОС...
Наистина звучи като температурен проблем. В БИОС-а има ли нещо за отчитане температурата на процесора и настройване на максималната и стойност? По-новите компютри имат и специални програмки за следене на температурата.
Може да е също и студена спойка и тогава не си добре, защото големите чипове вероятно са с BGA корпуси и откриването и отстраняването на лоша спойка е прекалено сложно за да седне някой да се занимава.
Hemoglobin написа:... (между другото ако мина през ХР Ф8 -> степ бай степ ... рестарта е точно преди да обуе alim753.sys (или .инф не си споням), който се оказва че е стъпка от подкарването на видеото...
Пробва ли да стартираш без да го зареждаш тоя alim753.ххх ? И какво е последното нещо успява да се зареди преди да се рестартира? Можеш да постнеш или да ми пратиш на е-мейла boot log файла?

:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

мани го този виндовс

Мнение от kostadinz »

сложи едно ЦД с някоя live Linux дистрибуция (те не се инсталират тръгват директно от ЦД-то) напр. slax или knoppix и пробвай с нея. Те имат и memtest86.
така елиминираш "софтуерния" проблем.
Тествай и с откачен харддиск (изобщо без никакъв) така елиминираш и проблема с харддиск.
:wink:
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Нашия лаптоп имаше същия проблем - рестартираше се непрекъснато и даваше най-различни грешки, може и да е вдигал температурата, така и не разбрахме, защото при опит да преинсталираме Windowsa от оригиналния диск се скапа хард диска. Обаждахме се тук в сервиза на HP, от там казаха, че се случвал често подобен проблем с лаптопите. Още беше в гаранция, но тъй като е закупен от България нямаше как да я ползваме, решихме проблема като си купихме нов хард диск от тук и си го инсталирахме сами. Вече няколко месеца работи без проблеми. Инсталирахме си също така една програмка Everest която следи за процесите и температура.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Добър хардуерист в Монреал

Мнение от sasho71 »

Hemoglobin написа: Става въпрос за лаптопа ми, който започна да се рестартира като шугав.... точно един месец и 1/2 след изтичане на гаранцията.
...
da не звуча песимистично, ама този номер го правят доста често ако не си платил така "щедро" предлаганата допълнително гаранция от порядъка на 250-300$ която ти гарантира дълго и безболезнено ползване на лаптопа. Предполагам че си отказал/както всеки нормален човек/ в резултат на което са ти дали нещо от склада с дефектните стоки.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Добър хардуерист в Монреал

Мнение от Godis »

sasho71 написа:....
Абе не знам там как е ама тук, стоката си е пред теб когато ти предлагат разширената поддръжка, така че не е и това.
По-скоро проблема си е по-глобален - нали знаеш - обявяваш гаранция малко по-къса от предполагаемото първо скапване. Какво да се прави - икономиката трябва да се движи.
Заключено