Проверяват ли ръчния багаж на митницата?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
bisi
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 3:08 pm
Местоположение: Mt

Проверяват ли ръчния багаж на митницата?

Мнение от bisi »

Здравейте!
Искам да питам проверява ли се ръчния багаж на митницата и какво е забранено да има в него?
Предварително Ви благодаря.
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Искам да питам проверява ли се ръчния багаж на митницата и какво е забранено да има в него?
Пистолети, ножове, бомби, бензинови запалки, остри метални предмети, включително ножици, пилички за нокти .... :lol: :lol:
На мен ми взеха любимата ми ножица. :?
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Какво значение има? Освен ако не контрабандираш нещо...
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Проверяват ли ръчния багаж на митницата?

Мнение от Дякон Игнатий »

bisi написа:Здравейте!
Искам да питам проверява ли се ръчния багаж на митницата и какво е забранено да има в него?
Предварително Ви благодаря.
Като се замислиш 1-1,5 минути как смяташ?
В чанта за лап-топ се побират 4-5 кг Ц-4 ,достатъчен да превърне летище София в строителна площадка......
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Дяконе, не си прави майтап с хората :evil:
Ръчния багаж минава на скенер, поне в нашия никой не е ровил. Видяха нещо подозрително на скенера и питаха какво е (ние носихме хард диск и CD-записвачка). Казаха ни че няма нужда да се декларират. Декларирали се лаптопи и цели компютри, абе неща, които струват над 200 долара (дано не бъркам за валутата, че съм забравила). И фотоапарата не сме декларирали (все пак не е от най-евтините), въпреки че мъжа ми го носеше на врата си. Това е за което се сещам. А Игор е абсолютно прав, че нищо остро и метално не трябва да се носи, и дезодоранти също не трябвало, защото са флакони под налягане. Парфюм може :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Botzo

Мнение от Botzo »

Ми според мен минаването на скенер си е проверка.
Та ние бяхме сложили случайно малка ножичка и ни помолиха да я извадим след което подписахме нещо и ни я конфискуваха. Но те не са пипали вътре. Накараха ни сами да я извадим.
Аватар
shantros
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 5:28 am

Re: Проверяват ли ръчния багаж на митницата?

Мнение от shantros »

bisi написа:Здравейте!
Искам да питам проверява ли се ръчния багаж на митницата и какво е забранено да има в него?
Предварително Ви благодаря.
Мен ме накараха да си извадя вибратора от чантата при едно от пътуванията ми до Франция :oops:
Аз много се притесних, но след това ми казаха, че не съм единствената с такъв багаж.
Аватар
BlackSpeech
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 10:31 pm

Re: Проверяват ли ръчния багаж на митницата?

Мнение от BlackSpeech »

shantros написа:Мен ме накараха да си извадя вибратора от чантата при едно от пътуванията ми до Франция :oops:
Аз много се притесних, но след това ми казаха, че не съм единствената с такъв багаж.
Извинявай, обаче с този еврейски аватар човек може да се обърка в пола ти :wink:
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

ot rychniat bagaj wzemat wsichki ostri predmeti s ostrie nad 2.5 sm....ako ne gi myrzi estestweno
vanio
Заключено