Въпрос за социала

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:D Пумпи много се впрягаш. Всеки прави колкото може.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Лично аз, бих избрал социал пред работа за 7-8 долара на час, за вас не знам...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

poumpy написа:мама му стара, с извинение
как става така че, бачкам средно 32 часа седмично и уча фул тайм в същото време и то не за 7 или 8 на час - просто не ми го побира ума, пък то можело и на социал да се живее, обаче как ли :shock:
а забравих, карам и вестници сутрин през седмицата - луд, а ?
хайде със здраве
Kak li verno stava. I zashto vsichki triabva da sme kato tebe :nenam:
Niama kak da me ubedish che ot vsichko tova se spraviash 100%. Vse neshto ti kutsa ili ne e kato horata. Osven tova as sam tvardo za sotsiala s tsel namaliavane na natovarvaneto. Posle shte si varnesh parite slihvite (kakto pravia az v momenta). Ne se opitvai da karash horata na sotsial da se chuvstvat prestupnitsi samo zashtoto ti si izbral da se gurbish ot rabota. Tova si e samo tvoe reshenie. Az lichno predpochetoh da svarsha edna raborta, no kato horata i sega ne sajaliavam za reshenieto si.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

зависи Любо,
аз започнах без изобщо да ми плащат, ама работа мечта.
ами за една година много напреднах от 0 на към една средна заплата за щата.
няма да говоря за професията колко напреднах.

със или без социал социалистичекста власт ще намери къде да ти намести данъците пумпи-не се нервирай :beer:

инъче и аз съм против минимална заплата,високи данъци и особено против тая мафия синдикатите,които естествено ще забраня,акто стана държавен глава-имайте търпение.социал ще има само за нетрудоспособните и други специфични случаи-нещо като милосърдие.

що се отнася до въпроса може ли ...?

аз също знам за случаи получили социал преди 3-ия месец-кандидатствай.

случаите ,които пишат в тоя форум няма да ти отговорят открито -аз съм-щото ги е срам-не разбирам защо?
аз ако бях на социал - щях да напиша -голяма работа!
да не са престъпници?
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

pomiar написа:
poumpy написа:мама му стара, с извинение
как става така че, бачкам средно 32 часа седмично и уча фул тайм в същото време и то не за 7 или 8 на час - просто не ми го побира ума, пък то можело и на социал да се живее, обаче как ли :shock:
а забравих, карам и вестници сутрин през седмицата - луд, а ?
хайде със здраве
Kak li verno stava. I zashto vsichki triabva da sme kato tebe :nenam:
Niama kak da me ubedish che ot vsichko tova se spraviash 100%. .
Aaaa, az puk viarvam! Makar che go namiram za ludost! Moiat muj e na sushtia hal - i e No1 i v uchilishte i v rabotata! Daite da ne se podceniavame! Vseki si znae vazmojnostite i evala na takiva hora! Samo se pitam az - zashto! Imame edno zdrave i edin jivot...eba si!
men lichno me e iad, che ne izleznah na social, da si pochina malko:-) Ama taka e - koito govori ezici - na poleto!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

pomiar написа:Kak li verno stava. I zashto vsichki triabva da sme kato tebe :nenam:
Niama kak da me ubedish che ot vsichko tova se spraviash 100%. Vse neshto ti kutsa ili ne e kato horata.
качеството ли ?
чека си ми идва всеки две седмици
резултата в колежа е около 83 %
вестницити са ми винаги на време и на правилните врати
просто въпрос на възмжностти, които съм сигурен всеки има, не само Богоизбраните и на желание, което обаче явно лиспсва у някои

никого не обвинявам, просто споделям

и изобщо не се нервирам - аз миналата година не платих данъци(само малко федерални, ама наистина малко), защото си имам семейство да ме покрива, а и тази година мисля да не плащам, защото си има фондове за спестяване и данъчно планиране

и честно казано се чудя - аз се отказах от много неща като дойдох от БГ, ако трябва да се откажа от още, за да съм на социал + работа на черно за 6 кинта на час, то просто не виждам от кое ??? че то аз като студен съм живял по-добре :shock:
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Poumpy, ne mi kazvai che si Supermen. NIama nachin vsichko tova da go pravish 100%. Neshto spomena za semeistvo. I s nego li si 100% :wink:
Iskah da kaja che da si na sotsial ne e sramno (ako e do opredeleno vreme i v imeto na neshto po-dobro). Sotsiala e edna prekrasna pridobivka za tova obshtestvo i e naistina super che go ima za hora kato nas. Az lichno predpochitam da ima i svobodno vreme za sebe si, no imam dosta poznati kato tebe koito sa stanali rabotoholitsi. Drug e vaprosa che na mene mi e shiroko okolo vrata zashtoto niamam detsa, no naposleduk se zamisliam dali tova ne e nedostatak vmesto predimstvo :roll:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ТХС, имах в предвид за работите по фабриките и от сорта, разбира се, ако работата ти харесва и искаш да научиш занаята един вид, може и без пари да бачкаш, тука те разбирам напълно.
Помиар, аз лично на Пумпи му вярвам, че се справя без проблеми, един от приятелите ми учи, работи през деня, сутрин носи вестници и всяка вечер у тях е купон и се справя без да е супермен.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

niama kakvo da se pritesniavate.
shtom ste svarshili parite i moje da go dokajete s dokumenti (kasovi belejki i drugi razhodni kvitancii) moje da podadete molba. vseki sluchai se razglejda podrobno i se poluchava otgovor v ramkite na 3-4 sedmici. taka che ne gubete vreme. verno e che naposledak pozategnaha rejima. no tova e taka zashtoto ima hora oshte na parvata sedmica i podavat molbi. az lichno poznavam semeistvo s dve deca koeto podava molba sled edna sedmica prestoi v Ca i beshe odobreno. no vseki sluchai e specifichen.
na drugi pak im otkazvat i poniakoga osnovatelno.
dori i da ste predi trite meseca, pak moje da vi otpusnat zashtoto ako niamate dohodi s kakvo shte si plashtate naema i hranata. osven ako ne zapochnete vednaga niakakva rabota. kazvam kakva da e.
po-princip shtom ste stanali perm. resident imate opredeleni pravi - koito ne sa nikak malki i triabva da si gi otstoiavate.
razlikata mejdu postoianen jitel i grajdanin e samo v pravoto da glasuvash i da rabotish za canadskata armia ili policia.
taka che deistvaite. ne si gubete vremeto. :beer: :beer: :beer:
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Изображение
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:wink: Реинмейкър:

Изображение
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

poumpy написа:
pomiar написа:Kak li verno stava. I zashto vsichki triabva da sme kato tebe :nenam:
Niama kak da me ubedish che ot vsichko tova se spraviash 100%. Vse neshto ti kutsa ili ne e kato horata.
качеството ли ?
чека си ми идва всеки две седмици
резултата в колежа е около 83 %
вестницити са ми винаги на време и на правилните врати
просто въпрос на възмжностти, които съм сигурен всеки има, не само Богоизбраните и на желание, което обаче явно лиспсва у някои

никого не обвинявам, просто споделям

и изобщо не се нервирам - аз миналата година не платих данъци(само малко федерални, ама наистина малко), защото си имам семейство да ме покрива, а и тази година мисля да не плащам, защото си има фондове за спестяване и данъчно планиране

и честно казано се чудя - аз се отказах от много неща като дойдох от БГ, ако трябва да се откажа от още, за да съм на социал + работа на черно за 6 кинта на час, то просто не виждам от кое ??? че то аз като студен съм живял по-добре :shock:
Евалата пич!
Дерзай смело, аз съм с теб!
Взел си правилния избор за себе си, бъди уверен и давай напред!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

не работя за 8 долара или на черно.И за тези 4 седмици съм успяла както да се огледам, да си взема рандевута в 3 университета , за да ме упътят какво ще е най-добре за мен да уча и какво ми признават, да си дам детето на градина и т.н.Искам само да кажа, че който иска ще намери начин , а който не иска ще си намери причина да не си мръдне гъза.Не визирам автора на темата - съвсем добросъвестно дадох съвет да се потърси работа.Бъдещите работодатели гледат по-добре на човек, който е работил и то в квебек, отколкото на хора, които са стояли на социал.Освен това смятам, че ако се стои на социал се попада в един порочен кръг - познатите ти обикновено са от същата категория и това с нищо не ти помага да вървиш напред.А всички знаем за 'професионалистите" в социала, които аз считам за особено гнусно племе.
А пък ти Haydu явно имаш много свободно време щом си успял да напишеш 2-3 хиляди мнение.И нито едно смислено между тях.За това определено се иска талант.само да ти кажа, че като търсехме квартира от България и попаднахме на твоята обява личността ти беше това, което ни спря да продължим кореспонденцията с теб.И слава богу - попаднахме на страхотни хора тук и си имахме и квартира от първия миг.А иначе щяхме да сме на някоя гара.
Последно промяна от mama_kenga на Чет Май 26, 2005 6:08 pm, променено общо 1 път.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

bis написа:Ta znachi otivate i podavate.

Kakto kazva Lubo niama da vi ostaviat na ulicata.

Dokato oficialno vi obiaaviat che ste prieti za social, bi triabvalo za vi dadat nesto kato bezvuzmezna pomosht kolkoto preceni agenta. I posle vi kazvat oficialno ot koga se schitate na social.
Ima takiva sluchai, taka che poburzajte i ne se shashkajte.
A i ot podavaneto na dok. minava vreme. Taka che dejstvajte.
Ako tolkova sa zategnali polojenieto naj mnogo da vi kajat da poizchakate ama ne viarvam.

Po vuprosa za sociala kato cialo.

Vmesto da si amortizirate tialoto za 7-8 $ mislia che sociala si e mn.dobur variant.
Lichno az mislia che toz kojto raboti za 7 $ i se bie v gardite che ne e na social ami vidish li raboti e meko kazano tup.

Ta pak ste kaja sociala vi dava vuzmojnost da se ogledate, da uchite ne samo ezici a i v college ili universitet napulno bezplatno, e za universiteta kursovete se plastat no ne zatuvate s zaemi.

Ima naj-razlichni kursove i programi koito sa sponsorirani ot emploiquebec.

A i kato porabotvate i na cherno smetkata se vurzva.

Na vsichki novodoshli kazvam - dajte si vreme, ogledajte se i se hvurlete na rabota samo ako tova e rabotata edva li ne za koiato cial jivot ste mechtali.

Znajte che pochnete li rabota kakva da e trudno ste izlezete ot tam.
ne mojesh da tursish nesto po-dobro, ne mojesh da se obajdash na rabotodateli, stoto si na rabota i niama kak.
Ne mojesh na nikoj da zvunnesh za kakvatao i informacia, zastoto si na rabota.
Ako sluchaino te izvikat na intervu triabva da si vzemesh pochiven den t.e. gubish nadnika si i t.n.

Aide che mi svurshi obednata pochivka i mi cepiat minutata da im........
Бис
Това са пълни глупости!.Имаш поне 3 почивки - 2по 15 мин и една , която е един час.Има си телефони(при това безплатни) - звъниш където си искаш.За рандевутата се обаждаш и излизаш от работа.Имаш право на 5 дни болнични и ти приспадат оттам.А който се е хванал с амплоа кебек не е прокопсал.Хората само си отчитат дейност и си оправдават заплатите.Изобщо не им дреме емигранта ще си намери ли работа или не.Ходих на един тридневен курс, където ни учиха как се пише CV и изобщо как се търси работа.Глупости бяха, ама се запознах с интересни хора - това ми беше печалбата, а това не е малко.
Да не казвам, че познавам хора, които са си купили къща на първия месец ит идването си тук (дали са им заем от банката) а още са нямали соц.номера.като нас.Та искам да кажа, че за да се огледаш не ти е нужен социал.Даже напроти - трябва да се скочи в дълбокото.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

mama_kenga написа:не работя за 8 долара или на черно.И за тези 4 седмици съм успяла както да се огледам, да си взема рандевута в 3 университета , за да ме упътят какво ще е най-добре за мен да уча и какво ми признават, да си дам детето на градина и т.н.Искам само да кажа, че който иска ще намери начин , а който иска ще си намери причина да не си мръдне гъза.Не визирам автора на темата - съвсем добросъвестно дадох съвет да се потърси работа.Бъдещите работодатели гледат по-добре на човек, който е работил и то в квебек, отколкото на хора, които са стояли на социал.Освен това смятам, че ако се стои на социал се попада в един порочен кръг - познатите ти обикновено са от същата категория и това с нищо не ти помага да вървиш напред.А всички знаем за 'професионалистите" в социала, които аз считам за особено гнусно племе.
А пък ти Haydu явно имаш много свободно време щом си успял да напишеш 2-3 хиляди мнение.И нито едно смислено между тях.За това определено се иска талант.само да ти кажа, че като търсехме квартира от България и попаднахме на твоята обява личността ти беше това, което ни спря да продължим кореспонденцията с теб.И слава богу - попаднахме на страхотни хора тук и си имахме и квартира от първия миг.А иначе щяхме да сме на някоя гара.
Аз не знам да сме кореспондирали.
Съжалявам, че не сте се обадили - може би щяхте да имате друго мнение по въпроса.
Но това всъщност си е ваш проблем, не мой.
А за смислените постинги - като гледам твоите колко са смислени, не бих си позволил да коментирам другите.
И между другото се научи да не използваш форума за създаване на личностни конфликти.
Не ми е приятно и няма да търпя разни личности да отправят обидни квалификации към мен.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено