Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от pumpy »

drago999 написа: Виж пич и преди 5 години тук в UK никои не ми помогна и сега маи няма кой, дойдох без никакъв англииски и за 2 години си купих къща, знам за какво става въпрос,просто ми трябва малко инфо което го няма в линковите, но така или иначе ще се оправя,все пак мерси за помоща
Виж пич, и го казвам съвсем добронамерено, докато не си ме отказал да пиша по темата ти. Купуването на къща НИЩО не значи за мен. Всеки със заплата може да купи къща на банката и да я изплаща следващите 40 години. Аз не искам да минимизирам ( един български говоря, майко мила) постиженията ти, но да твърдиш, че на линкове, по които 250 000 души имигрират годишно нещо липсва е много смело изказване.
Аз вярвам, че ще се оправиш. И ние също с удоволствие ще ти помогнем с нещо конкретно, но все още е много рано за конкретното. Въпросите ти са супер общи и ми е супер трудно да ти отговорим.....
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от martatabs »

:^) Твърдиш, че в линковете нещо липсва, нали така ...999? Конкретизирай се и посочи, кое ти липсва.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
Аз не искам да минимизирам ( един български говоря, майко мила) постиженията .
омаловажавам Мисля че е думата..

Иначе по темата.. Явно човека е тръгнал от под-нулата и още не е наясно с процедурите за емиграция които са фундаментално различни в UK и в Канада.

Неговата логика най-вероятно е базирана на личният му опит от UK където първо отиваш, ослушваш се, търсиш нещо, намираш и след това се замисляш как да си узакониш статуса.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

martatabs написа::^) Твърдиш, че в линковете нещо липсва, нали така ...999? Конкретизирай се и посочи, кое ти липсва.


ок..например след като вземеш виза имали DEADLINE за заминаването, това него пише никъде, но вече го разясниха,също така немога да разбера как става процедурата с постоянен и не постоянен статут.Както писах ще кандидаствам по процедура SKILLED WORKER/аз сам водопроводчик/ в линка пише ,че трябва някой работодател да ми издаде постоянен статут, бих искал да знам само едно имали друг начин да взема постоянен статут в самото начало ..товае което бих искал да знам ,ако сте чели в самото начало въпросите ми бяха два и това е един от тях,става въпрос за Калгари ,а не френската част

благодаря
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

ivandaman написа:
pumpy написа:
Аз не искам да минимизирам ( един български говоря, майко мила) постиженията .
омаловажавам Мисля че е думата..

Иначе по темата.. Явно човека е тръгнал от под-нулата и още не е наясно с процедурите за емиграция които са фундаментално различни в UK и в Канада.

Неговата логика най-вероятно е базирана на личният му опит от UK където първо отиваш, ослушваш се, търсиш нещо, намираш и след това се замисляш как да си узакониш статуса.

Много точно казано, точно така стана тук:)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от azzura »

drago999 написа:
martatabs написа::^) Твърдиш, че в линковете нещо липсва, нали така ...999? Конкретизирай се и посочи, кое ти липсва.


ок..например след като вземеш виза имали DEADLINE за заминаването, това него пише никъде, но вече го разясниха,също така немога да разбера как става процедурата с постоянен и не постоянен статут.Както писах ще кандидаствам по процедура SKILLED WORKER/аз сам водопроводчик/ в линка пише ,че трябва някой работодател да ми издаде постоянен статут, бих искал да знам само едно имали друг начин да взема постоянен статут в самото начало ..товае което бих искал да знам ,ако сте чели в самото начало въпросите ми бяха два и това е един от тях,става въпрос за Калгари ,а не френската част

благодаря
Гледай ся, тази програма, ако я издържиш, ти дава статута на постоянно пребиваващ и не ти трябват никакви разрешителни за работа и дъра бъра.Статута не ти го дава работодателя, а правителството, в Канада имаш почти същите права като канадците, без право да гласуваш и още някои неща, докато не станеш канадски гражданин.Това всичко го имаш щом получиш виза на постоянно пребиваващ по скилд уъркър процедурата, за временно пребиваващ не съм се интересувала, там може би наистина ти искат да имаш осигурена работа.До тук би трябвало да ти е ясно.Има дедлайн и той е една година от датата на медицинските свидетелства, които ще си направиш, ако стигнеш до там.В случая би трябвало да те интересува какви са първите стъпки, които трябва да предприемеш, преди да стигнеш до медицински и виза.За това, колегите съфорумници са ти постнали линкове, където има толкова информация, че даже и това, което не се сещаш го пише там.
Тук никой не коментира процедура за имиграция в Квебек.
Дай да видим къде пише, че за водопроводчик трябва работодателя да ти издаде статут.
Калгари се намира в провинция Албърта, която е във федералната част. За там можеш да кандидатстваш по ''федерал скилд уъркър''
Ок?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

azzura написа:
drago999 написа:
martatabs написа::^) Твърдиш, че в линковете нещо липсва, нали така ...999? Конкретизирай се и посочи, кое ти липсва.


ок..например след като вземеш виза имали DEADLINE за заминаването, това него пише никъде, но вече го разясниха,също така немога да разбера как става процедурата с постоянен и не постоянен статут.Както писах ще кандидаствам по процедура SKILLED WORKER/аз сам водопроводчик/ в линка пише ,че трябва някой работодател да ми издаде постоянен статут, бих искал да знам само едно имали друг начин да взема постоянен статут в самото начало ..товае което бих искал да знам ,ако сте чели в самото начало въпросите ми бяха два и това е един от тях,става въпрос за Калгари ,а не френската част

благодаря
Гледай ся, тази програма, ако я издържиш, ти дава статута на постоянно пребиваващ и не ти трябват никакви разрешителни за работа и дъра бъра.Статута не ти го дава работодателя, а правителството, в Канада имаш почти същите права като канадците, без право да гласуваш и още някои неща, докато не станеш канадски гражданин.Това всичко го имаш щом получиш виза на постоянно пребиваващ по скилд уъркър процедурата, за временно пребиваващ не съм се интересувала, там може би наистина ти искат да имаш осигурена работа.До тук би трябвало да ти е ясно.Има дедлайн и той е една година от датата на медицинските свидетелства, които ще си направиш, ако стигнеш до там.В случая би трябвало да те интересува какви са първите стъпки, които трябва да предприемеш, преди да стигнеш до медицински и виза.За това, колегите съфорумници са ти постнали линкове, където има толкова информация, че даже и това, което не се сещаш го пише там.
Тук никой не коментира процедура за имиграция в Квебек.
Дай да видим къде пише, че за водопроводчик трябва работодателя да ти издаде статут.
Калгари се намира в провинция Албърта, която е във федералната част. За там можеш да кандидатстваш по ''федерал скилд уъркър''
Ок?


Мерси много за помоща това исках да знам, дават ми направо от тук постоянна виза ..това е най важното за мен ,аз ще кандидаствам от УК,Лондон:)..бургазлийка ми помогна:),аз сащо сам от бургас, още един път благодаря
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от hadministratora »

drago999 написа:...с английския се оправиям, нямам проблеми да си търся работа или квартира по банки или ,ако трябва да си изкарам някой документ,с писането не сам на ниво и четенето ми куца ,но от няколко седмици уча усилено...
Не случайно питам за английския! Този език ще ти трябва много:
- за да прочетеш и разбереш информацията и инструкциите от сайта, който valioiko ти даде.
- за да можеш да си попълниш кадърно документите (всъщност федералната процедура може да се проведе и на френски ако предпочиташ).
- за да покриеш изискването за владеене на език, което се доказва чрез явяване на IELTS.
- за да водиш сносен живот, когато дойдеш тук - колкото по-малко знаеш езика толкова повече си зависим от други хора и толкова по-ограничени са възможностите ти за каквото и да е.

За процедурите, визите и т.н. - изясни на себе си и на нас дали искаш временно да дойдеш в Канада или искаш да имигрираш.
За временните визи тук няма да научиш много, тъй като повечето сме (кандидат-)имигранти и сме наясно най-вече с имигрантските визи.
Има много начини да имигрираш в Канада, но най-популярните са федералната процедура Skilled Worker и процедурата за Квебек (Quebec-selected Skilled Workers). Този форум е за федералната процедура.
Процедурата има два варианта - а) отговаряш на определени условия и просто ти издават виза или б) имаш одобрена оферта от канадски работодател и отговаряш само на някои от условията.
Ако преминеш успешно тази процедура, ще получиш виза, която важи за еднократно влизане в страната. Ще получиш също и правото да станеш постоянно пребиваващ (след влизането), което означава:
- да живееш, работиш, учиш (и почти всичко което се полагана на канадците), в която искаш част на страната за неограничено време.
- да влизаш и излизаш от страната когато пожелаеш и за колкото време искаш.
- да плащаш данъци и да спазваш законите.
- да ползваш здравно-осигурителната, пенсионната, социалната и други системи.
- и т.н., и т.н., и т.н...
За да запазиш статута си на постоянно пребиваващ от теб се иска само да спазваш законите и да пребиваваш в Канада поне две от всеки пет години.

Ходи сега чети и питай ако не е ясно ;)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от klisurov »

Ще си позволя да коментирам написаното от hadministratora, за което моля, да бъда извинен!
hadministratora написа:
drago999 написа:...с английския се оправиям, нямам проблеми да си търся работа или квартира по банки или ,ако трябва да си изкарам някой документ,с писането не сам на ниво и четенето ми куца ,но от няколко седмици уча усилено...
Не случайно питам за английския! Този език ще ти трябва много:
- за да прочетеш и разбереш информацията и инструкциите от сайта, който valioiko ти даде. Тук може и да не се натягаш, щото може да платиш някому да ти го сдъвче и изплюе.
- за да можеш да си попълниш кадърно документите (всъщност федералната процедура може да се проведе и на френски ако предпочиташ). И тук може и да не се натягаш, щото може да платиш някому да ти ги попълни.
- за да покриеш изискването за владеене на език, което се доказва чрез явяване на IELTS. Е тук ти е препъни-камъчето, щот трябва да се спасяваш сам.
- за да водиш сносен живот, когато дойдеш тук - колкото по-малко знаеш езика толкова повече си зависим от други хора и толкова по-ограничени са възможностите ти за каквото и да е. Тук също може и да не се натягаш, щото след като си намерил пътя там, където си, все някак си ще се справиш и тук. Вярно, че без език ще си винаги прецакан, ама може пък вече и да си свикнал.

За процедурите, визите и т.н. - изясни на себе си и на нас дали искаш временно да дойдеш в Канада или искаш да имигрираш. Тук също ще трябва да се понапънеш за да ни светнеш, какво точно очакваш от нас.

По-нататъче (нали така беше по бургазлийски ;) ) няма какво да коментирам, щото са факти, които не подлежат на коментар - или ги приемаш, или си избираш друга цел, примерно, ако все още си те влече Калгари, заявяваш, че си умреш за Кебек, почваш да говориш на френски и се пласираш по кебекарската процедура. Кат си вземеш визата, пак си кацаш в Калгари без ник'ви притеснения.

Ходи сега чети и питай ако не е ясно ;)Шъ зна'йш, и аз така мислИм.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от valioiko »

drago999 написа:Много точно казано, точно така стана тук:)
Да де, ама тука не е там! Това разбираш ли го?

Английският ти със сигурност е ужасен, както ти го описваш. За да минеш процедурата, трябва да направиш един тест - IELTS. Като преди това се увериш дали професията ти е търсена и дали изобщо можеш да започнеш процедура.

В линковете има наистина всичката информация, която ти трябва. Единственото, което се иска от теб, е да я прочетеш.

Не съм чел темата, понеже наистина смятам, че е губене на време, но ти какво образование имаш и каква професия?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от optics »

Вальо, би трябвало да кажеш "Да, де ама там не е тука"
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от bp_de »

valioiko написа:
Не съм чел темата, понеже наистина смятам, че е губене на време, но ти какво образование имаш и каква професия?
Ами образoвание тои не е споменал но професията му е ясна -написал си я че е ВОДОПРОВОДЧИК.

Не съм му адвокат но ако тои се усети малко и няма много претенции -ще се мувне в Канада много преди една камара мениджърчета и всяккви хора с големи титили....само трябва да си намери работа на някои строеж дет никои не иска да ходи и е готов.
На строеха не питат дали ти е шекспиров енглиша и т.н
Последно промяна от bp_de на Пон Апр 11, 2011 3:13 am, променено общо 1 път.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от mortigur »

bp_de написа:
valioiko написа:
Не съм чел темата, понеже наистина смятам, че е губене на време, но ти какво образование имаш и каква професия?
Ами образувание тои не е споменал но професията му е ясна -написал си я че е ВОДОПРОВОДЧИК.

Не съм му адвокат но ако тои се усети малко и няма много претенции -ще се мувне в Канада много преди една камара мениджърчета и всяккви хора с големи титили....само трябва да си намери работа на някои строеж дет никои не иска да ходи и е готов.
На строеха не питат дали ти е шекспиров енглиша и т.н
Бе не съм много сигурен, нали се сещаш че сега всичко се натиска да работи, не е като едно време кога нямаше работна ръка и събираха народа от кол и въже. Пък и там дето никой не иска да ходи вече е crowded. Освен това нали знаеш, че без тапия от канадски колиж, водопроводчик трудно ще те наемат. И последно там дето никой не иска да ходи дават големи мънгизи, нашия човек ще е голем късметлия да се уреди от раз.
Taxation is theft.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от anxeli »

bp_de написа:
valioiko написа:
Не съм чел темата, понеже наистина смятам, че е губене на време, но ти какво образование имаш и каква професия?
Ами образувание тои не е споменал но професията му е ясна -написал си я че е ВОДОПРОВОДЧИК.
А не само, каза че има и висше на предната страница. Само не каза какво е завършил. Може да носи повече точки :!: .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от ablood »

Водопроводът тук си няма нищо общо с Българския. Старите тръби са от мед. Новите са от РЕХ. Канализацията е PVC.

Изискванията за безопасност са свирепи и се съобразават със застрахователя. Само лицензиран водопроводчик може да пипа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор