Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

Здравейте,

Бихте ли ми помогнали моля нуждая се от малко инфо, смятам да поддавам док. специално за Калгари, смятам да поддавам от UK Манчестър.
Въпросът ми е: ако бъда одобрен каква точно виза ще получа -постоянна или непостоянна, четох във форумите някои казват ,че специално за Калгари издават постоянна. Втория ми въпрос е ,ако бъда одобрен има ли някакъв срок на заминаване или мога да замина и след година ,след получаване на визата,ще кандидаствам по процедурата SKILLED WORKER.

Благодариа ви много
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от valioiko »

От това, което си написал личи, че единственото, с което си наясно е, че искаш да заминеш за Калгари, а в момента си в Манчестър.

Нуждаеш се от много инфо, не от малко! Хубавото в цялата работа е, че имаш реалната възможност да си го набавиш сам.

Това става ето тук: http://www.cic.gc.ca/english/index.asp Тук можеш да намериш всичката оная информация, която ти трябва. Комбинирайки това с използване на търсачката на форума, ще можеш сам да дадеш отговори на въпросите си.

Виза за КАЛГАРИ няма! Визата е за Канада (за цялата държава). Има си различни имиграционни процедури и ти можеш да си избереш по коя да тръгнеш в зависимост от твоите лични нужди, способности и потребности!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от hadministratora »

Специално за Калгари едва ли можеш да подадеш докумени - визите се издават по програми, процедури, проекти и т.н., които се създават и управляват на провинциално или федерално ниво. Освен това визите (поне имигрантските) не са за определена част на Канада, а за цялата страна.
Това означава, че вероятно ще подаваш документи за нещо в провинция Албърта.
Няма да е лошо и да споделиш какви точно документи смяташ да подаваш, след като ще кандидатстваш по SKILLED WORKER след получаването на визата.
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

hadministratora написа:Специално за Калгари едва ли можеш да подадеш докумени - визите се издават по програми, процедури, проекти и т.н., които се създават и управляват на провинциално или федерално ниво. Освен това визите (поне имигрантските) не са за определена част на Канада, а за цялата страна.
Това означава, че вероятно ще подаваш документи за нещо в провинция Албърта.
Няма да е лошо и да споделиш какви точно документи смяташ да подаваш, след като ще кандидатстваш по SKILLED WORKER след получаването на визата.


Аз ще поддавам за Канада като цяло, но бях чел в някой от форумите ,че за френската част ти издават различен визов статут ,това ми беше въпросът.Документите които смятам да поддавм са дипломи-висше,средно/преведени и легализирани/референции от компании, за друго незнам да бада честен:)..благодаря за отговорите
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от pumpy »

Младежо,

седни си на задника. Прочети какво пише на по-горе дадения ти линк. Бидейки в ЮК, бу трябвало да се справяш с английския език. За Кебек се кандидатсва по различна процедура, която относително улеснява получаванеот на виза, но все едно имигрантските визина всички за едни и същи, независимо на какво основание си ги получил.
Относно заминаването, когато те одобрят, преди да получиш визата в паспорта си трябва да минеш медицински прегледи. Датата на влизане в Канада се определя от тези прегледи: не можеш да го направиш повече от 365 дни по-късно от прегледа, независимо каго си получил визата, защото това не става веднага. Има хора, коит получават виза 2 месеца след прегледите и могат да си позволят да се "мотат" още 10 месеца. Други получават визата 11 месеца след медицинските и трябва веднага да заминат, защото им остава само един месец за "мотане".
Но преди всичко си свърши "домашното" САМ. Чети, чети и пак чети.
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

pumpy написа:Младежо,

седни си на задника. Прочети какво пише на по-горе дадения ти линк. Бидейки в ЮК, бу трябвало да се справяш с английския език. За Кебек се кандидатсва по различна процедура, която относително улеснява получаванеот на виза, но все едно имигрантските визина всички за едни и същи, независимо на какво основание си ги получил.
Относно заминаването, когато те одобрят, преди да получиш визата в паспорта си трябва да минеш медицински прегледи. Датата на влизане в Канада се определя от тези прегледи: не можеш да го направиш повече от 365 дни по-късно от прегледа, независимо каго си получил визата, защото това не става веднага. Има хора, коит получават виза 2 месеца след прегледите и могат да си позволят да се "мотат" още 10 месеца. Други получават визата 11 месеца след медицинските и трябва веднага да заминат, защото им остава само един месец за "мотане".
Но преди всичко си свърши "домашното" САМ. Чети, чети и пак чети.

Мерси за инфо-то..младежо:),някои работи не ги пиши в този линк за съжаление ...с две думи оттам трябва някой от работодателите да ми изкарат постоянна виза което си мисля ,че няма да е лесно никак,а за срока за заминаване това е много полезна информация мерси много
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от speedy »

Пише го.

Щом се гласиш да го правиш през работодател попадаш в тази графа: http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who.asp
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

speedy написа:Пише го.

Щом се гласиш да го правиш през работодател попадаш в тази графа: http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who.asp

Не неискам да го правя чрез работодател определено ,но честно немога да разбера как мога да го направя без работодател...немога да разбера някой неща в линковите
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

speedy написа:Пише го.

Щом се гласиш да го правиш през работодател попадаш в тази графа: http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who.asp

аз сам в строителството значи доколкото разбрахще ми трябва постоянна виза,мерси за линка
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от hadministratora »

А с английския как си?
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

hadministratora написа:А с английския как си?

Здравей
с английския се оправиям, нямам проблеми да си търся работа или квартира по банки или ,ако трябва да си изкарам някой документ,с писането не сам на ниво и четенето ми куца ,но от няколко седмици уча усилено, проблема е там ,че ще е трудно да се намери човек да ми изкара постоянната виза
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от pumpy »

drago999 написа:
hadministratora написа:А с английския как си?
Здравей
с английския се оправиям, нямам проблеми да си търся работа или квартира по банки или ,ако трябва да си изкарам някой документ,с писането не сам на ниво и четенето ми куца ,но от няколко седмици уча усилено, проблема е там ,че ще е трудно да се намери човек да ми изкара постоянната виза
:rofl:
По принцип няма да се намери НИКОЙ да ти "свърши" нещо тук в Канада или по цялата процедура. За да имигрираш щв ти трябва повече от това да се "оправяш". Не ми се инвестира време да чета сега сайта и да превеждам, но доколкото мога да си представя има поне две процедури по имиграция:
1. Скилд работник - трябва да събереш необходимия брой точки по критерии за години, професия, английски, просбодобяемост и не си спомням още какви критерии, и ако събираш минимума, пращаш молба, плащаш и чакаш отговор и виза....
2. спонсориран работник - намираш си работотдател, той те спонсорира за работна виза и веднъж тук, живял малко кандидатстваш пак по първата графа, като имаш допълнителни точки за живот в Канада и може би за осигурена работа. Нещо от сорта - не съм съвсем сигурен, защото тази възможност е почти невзможна, а и аз съм минал по първата точка.
Все едно всичко е много добре описано на официалния сайт - сядай и чети, чети, чети и всичко ще си дойде на мястото след време.
drago999
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:38 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от drago999 »

pumpy написа:
drago999 написа:
hadministratora написа:А с английския как си?
Здравей
с английския се оправиям, нямам проблеми да си търся работа или квартира по банки или ,ако трябва да си изкарам някой документ,с писането не сам на ниво и четенето ми куца ,но от няколко седмици уча усилено, проблема е там ,че ще е трудно да се намери човек да ми изкара постоянната виза
:rofl:
По принцип няма да се намери НИКОЙ да ти "свърши" нещо тук в Канада или по цялата процедура. За да имигрираш щв ти трябва повече от това да се "оправяш". Не ми се инвестира време да чета сега сайта и да превеждам, но доколкото мога да си представя има поне две процедури по имиграция:
1. Скилд работник - трябва да събереш необходимия брой точки по критерии за години, професия, английски, просбодобяемост и не си спомням още какви критерии, и ако събираш минимума, пращаш молба, плащаш и чакаш отговор и виза....
2. спонсориран работник - намираш си работотдател, той те спонсорира за работна виза и веднъж тук, живял малко кандидатстваш пак по първата графа, като имаш допълнителни точки за живот в Канада и може би за осигурена работа. Нещо от сорта - не съм съвсем сигурен, защото тази възможност е почти невзможна, а и аз съм минал по първата точка.
Все едно всичко е много добре описано на официалния сайт - сядай и чети, чети, чети и всичко ще си дойде на мястото след време.
Виж пич и преди 5 години тук в UK никои не ми помогна и сега маи няма кой, дойдох без никакъв англииски и за 2 години си купих къща, знам за какво става въпрос,просто ми трябва малко инфо което го няма в линковите, но така или иначе ще се оправя,все пак мерси за помоща
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от azzura »

Всичко каквото ти трябва го има в ''линковите'', просто трябва да го прочетеш.Няма друг начин да се оправиш.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Специално Калгари, моля нуждая се от инфо

Мнение от smt »

azzura написа:Всичко каквото ти трябва го има в ''линковите'', просто трябва да го прочетеш.Няма друг начин да се оправиш.
Подкрепям Аззура с две ръце! :y:
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор