Търсим квартира

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
musil
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 5:01 am

Търсим квартира

Мнение от musil »

Търсим квартира минимум 3 1/2 от април (летим на 20ти април). Ние сме семейство с две малки деца. Ако някой преотдава или има инфо моля пишете ни на лични.
musil
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 5:01 am

Re: Търсим квартира

Мнение от musil »

опс забравих да кажа че се отнася за Монреал
И
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !!!
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Търсим квартира

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

с 2 деца никой няма да ви вземе в 31/2 - направо си се ориентирайте към минимум 4 1/2
Изображение
Аватар
D&K
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 2:36 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търсим квартира

Мнение от D&K »

Моля, проверете си личните съобщения.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Търсим квартира

Мнение от bai_ganiu »

kaka_dora_Luk4o написа:с 2 деца никой няма да ви вземе в 31/2 - направо си се ориентирайте към минимум 4 1/2
Това въобще не отговаря на истината! :@ Какъв е смисъла да дезориентирате хората и да ги шашкате?! :!:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Търсим квартира

Мнение от balbi »

bai_ganiu написа:
kaka_dora_Luk4o написа:с 2 деца никой няма да ви вземе в 31/2 - направо си се ориентирайте към минимум 4 1/2
Това въобще не отговаря на истината! :@ Какъв е смисъла да дезориентирате хората и да ги шашкате?! :!:
Липса на работа може би.... ;)
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Търсим квартира

Мнение от bai_ganiu »

Липса на работа може би.... ;)
Това не е причина да се лъже хей така просто за спорта типично по български. Така могат много хора да се заблудят и убъркат, че свят да им се завие и дълго време да не могат да се оправят с цената на много $. Имам такива познати, които точно по тази причина още не могат да се оправят. Истината е че всяко преместване от едно жилище в друго струва много пари (нови партиди, таранспорт и каквото се сетиш там още) все едно всичко от начало. Сега пак ще се намери някй да ме апострофира, но аз се чуствам длъжен да предопредя.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търсим квартира

Мнение от пухинка »

Липса на работа може би.... ;)[/quote]
bai_ganiu написа:
Липса на работа може би.... ;)
Това не е причина да се лъже хей така просто за спорта типично по български. Така могат много хора да се заблудят и убъркат, че свят да им се завие и дълго време да не могат да се оправят с цената на много $. Имам такива познати, които точно по тази причина още не могат да се оправят. Истината е че всяко преместване от едно жилище в друго струва много пари (нови партиди, таранспорт и каквото се сетиш там още) все едно всичко от начало. Сега пак ще се намери някй да ме апострофира, но аз се чуствам длъжен да предопредя.
Вяко преместване е ПАРИ И НЕРВИ, смяна на училище за децата, нови съученици.Не от малко значение и кореспонденцията, писмата със доста важни организации..... и.т.н, всички трябва да се уведомят, писменно или по телефона.

Но пък е нормално да смениш един-два пъти квартира, защото, особенно като си новодошъл с времето преценяваш, че не ти харесва нещо на мястото където живееш,или нещо др, за всеки е различно.

но да не забравяме, че местенето тук е е практикува като някакъв СПОРТ, особенно летните месеци. ;) :D :D :D

P.S. А относно това в какъв апартамент да се живее, всеки сам си избира.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Търсим квартира

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

balbi написа:
bai_ganiu написа:
kaka_dora_Luk4o написа:с 2 деца никой няма да ви вземе в 31/2 - направо си се ориентирайте към минимум 4 1/2
Това въобще не отговаря на истината! :@ Какъв е смисъла да дезориентирате хората и да ги шашкате?! :!:
Липса на работа може би.... ;)
Балби,
работа имам, а освен това и уча в UDEM, гледам 3 деца и натовареността ми е на full. Казвам това, защото ми се е налагало да търся квартира на семейство с 2 деца и беше доста трудно, даже и е 41/2 да ги вземат. На повечето места като ги видеха и почваха..ама ние искаме сам човек или двойка пенсионери...Може само в нашия квартал да са толкова претенциозни, не знам.
А за местенето сте прави - аз лично никога не съм се местила вече 3 години, защото в началото много внимавах какво ще избера.
Изображение
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Търсим квартира

Мнение от mice »

kaka_dora_Luk4o, а замисляла ли си се, че най-вероятно си търсила квартира в дървени блокчета, така ли е? Наистина има хора, които се притесняват да взимат семейства с деца, особено, ако се дава втори,трети етаж, понеже звукоизолация направо липсва...
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Търсим квартира

Мнение от arogance »

За Ласал:
В бетонен блок почти невъзможно да се намери 4 1/2. С предимство са живеещите в блока, желаещи по-голямо жилище.
Къщи (дуплекси, четириплекси) - над 60 процента от апартаментите, които се дават са 2 етаж.
Хазаите(ако са те на първия етаж) не предпочитат хора с деца да има вдигат шум.
Ако си намерите първи етаж - (цената е около 50 долара по висока от втория) може на вас да ви хлопат.
Не съм обитавала дървен блок, и незнам там как е.
За хората, които търсят квартира. Хубаво питайте за размера на спалнята(ако ще е 3 1/2) за да сте сигурни, че ще Ви е достатъчна като размер. Това, ако мислите децата ви да спят при вас.
Успех!
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Търсим квартира

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

mice написа:kaka_dora_Luk4o, а замисляла ли си се, че най-вероятно си търсила квартира в дървени блокчета, така ли е? Наистина има хора, които се притесняват да взимат семейства с деца, особено, ако се дава втори,трети етаж, понеже звукоизолация направо липсва...
Търсила съм квартира в къща. Говоря за мен когато търсих. Едно от най - важните ми условия беше да живея в къща на 1 етаж. Повярвай, въобще не беше лесно, но го постигнах. Хората, на които помагах също искаха в къща, но така и не намериха с 2 малки деца кой да ги вземе. Даже по тел да се обадиш, един от 1 въпроси е -Вие колко човека сте? и като кажеш 4 се почва: Ама вие не сте за 41/2, много хора сте. Бях свидетел как в къщата срещу нас миналото лято се освободиха 2 апартамента 41/2 и в двата ходиха българи с деца да ги искат и не им ги даде собственика. Взе и в двата по една сама жена.
Изображение
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Търсим квартира

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

A за бетонните блокове ароганс е права, че трудно се намира голям апартамент. Имам приятели, които повече от година чакат да се освободи 41/2 в техния блок, за да се преместят от 31/2, което вече им е тясно ( с 1 малко дете са ), но засега не ги огрява. Консиержът им е казал, че последните са чакали 3 години.
Но както и да е, да не разводняваме повече темата. Успех на търсещите. Аз лично не бих си го причинила скоро пак.
Изображение
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Търсим квартира

Мнение от mice »

kaka_dora_Luk4o написа: Бях свидетел как в къщата срещу нас миналото лято се освободиха 2 апартамента 41/2 и в двата ходиха българи с деца да ги искат и не им ги даде собственика. Взе и в двата по една сама жена.
Много гадно.
Публикувай отговор