Min. 150 chasa frenski

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

didi-did написа:.....и всички които са по новата система ще получат такива писма!
Е,чак пък всички.Това явно касае кандидатите,които са под определено ниво на френския.Едва ли ще задължат кандидат с френска филология и 12/12 точки по френски да взема допълнително 150-200 часа. :lol:
Garfildcho
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Апр 18, 2004 11:12 am

Мнение от Garfildcho »

150 часа френски в ИЧС са 5 седмици ускорен курс, струват 94 евро и са по договор и по системата на френския институт, за което знаят имиграционните, а и ти го пише в дипломата накрая. Езика така или иначе ще ти трябва, не виждам защо не запишеш ниво, на което съответстват знанията ти.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

.

Мнение от Optimist Creed »

Това се прави за вас бе хора.
Така ще се интегрирате по-успешно като дойдете тук.Вече я няма облагата 500$ от КОФИ-то ,с която можеше да си плащаш наема и част от другите разходи и е желателно да идвате тук с възможно най-добър френски.
Всъщност с по-високото си ниво на френски език вие все едно се "подписвате" ,че именно провинция Кебек е вашата цел и че няма "да изтечете" към федерална Канада.Смятам,че това е честно.

То и като имаше платено КОФИ доста хора "си обираха крушите" и се преместваха във федералната Канада ,а пък сега ... :roll: ... може и въобще да не искат да кацат в Кебек.
Не смятам ,че това е честно към Кебек ,която ви е протегнала ръка да стъпите на Северно-Американския континент. :wink:
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
avve
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 6:51 am
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от avve »

здравей джулия!
съжалявам че така ти усложняват нещата, но сигурно това няма да е голяма пречка за теб, а само още една! - ако имаш проблем с пребиваването в софия пиши ми едно съобщение - хора сме, ще си помогнем!
интересува ме сама ли кандидатстваш, имаш ли сем-во, деца?
не виждам движение по този въпрос, други не се оплакват от подобен проблем, което значи че поне все още не е практика, а явно някакаво изключение т.е. има причина!
успех!
Аватар
Julia
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 5:56 am

Мнение от Julia »

Zdrasti, Avve!
Ne sam omajena i niamam deca. Kandidaturata mi e samostoiatelna. Moje bi i ot tam gubia niakoia druga tochka. Zavarshila sam magistarska stepen, koeto me naviava na misalta, che po vaprosa za obrazovanieto nabiram maksimalnia broi tochki / kakto i po trudovia staj /, no za vladeeneto ezika iavno neshto ne mi e dostignalo. Blagodaria za podkrepata!
Pozdravi,
Julia
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Julia написа:.. Zavarshila sam magistarska stepen, koeto me naviava na misalta, che po vaprosa za obrazovanieto nabiram maksimalnia broi tochki / kakto i po trudovia staj /Julia
Za obrazovanieto NE nabirash maksimalniq broi tochki!
Kolko ti e staja?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

А и магистърска степен е доста общо в търсените професии ли си?
Аватар
Julia
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 5:56 am

Мнение от Julia »

Zavar6ila sam "Socialna pedagogika i socialno podpomagane - specializacia Etopedia. /prav si za max. broi tochki pri obrazovanieto, niamam niakakva stepen ili doktorat/. Trudovia mi staj e 2 godini i 6 meseca kato tehnolog v hranitelnata promishlenost.
Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

Zdraveite vsichki i osobeno Julia.
Za sazalenie ste triabva da uchish. Az imah sastia problem - biah pusnal predi Nova godina preeliminarito i mi poiskaha oste 200 chasa. No sled dva meseca im pratih mnenieto na uchitelkata mi po frenski, che sam mogel da govoria edi kak si i che priatelkata mi s deteto si iskat da doidat s men i te mi izpratiha za popalvane DCS-to.
Iavno stom si sama - iako frenski, drugo ne mogesh da promenish, nali taka.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Julia написа:Zavar6ila sam "Socialna pedagogika i socialno podpomagane - specializacia Etopedia. /prav si za max. broi tochki pri obrazovanieto, niamam niakakva stepen ili doktorat/. Trudovia mi staj e 2 godini i 6 meseca kato tehnolog v hranitelnata promishlenost.
Ohooo qsno. Nishto chudno che ti iskat chasove po frenski. Az se chudq daje kak vuobshte on-line testa ti e pokazal che subirash tochki :beer: :) :beer:
Заключено