Min. 150 chasa frenski

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Julia
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 5:56 am

Min. 150 chasa frenski

Мнение от Julia »

Zdraveite, saforumci!
Ot niakolko meseca redovno cheta tozi forum, no sega nazria momenta i az da napisha niakolko reda.
Na 28.04.2004 god. izpratih komplekta s dokumentite vav Viena. Na 5.05.2004 god. poluchih pismo, v koeto mi kazvat, che davad hod na moiata molba i prez vtorata polovina na 2004 shte mi izpratiat pokana za interviu. Ne znam dani e nujno da vi opisvam v kakvo sastoianie biah prez sledvashtite niakolko dni. No, UVI! Taka beshe do 17.05.2004 god.,kogato poluchih oshte edno pismo, v koeto mi preporachvat kurs po frenski ezik /min. 150 chasa/ v Aliance ili druga poznata organizacia.
Kogato popalnih online vaprosnika otgovora mi beshe polojitelen. V molbata sam dala, che vladeia frensi 6-7 stepen.
Ta, vaprosa mi e, dali niakoi drug e poluchil takava preporaka, za da obmenim mnenia.
Blagodari predvaritelno na vseki, koito shte mi pomogne!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Здравей, Julia !

Нищо страшно и ненормално няма в твоя случай. Има хора, които са получавали тази препоръка и на самото интервю. Това е по-кофти вариант, нали?
Цялата работа е в тази тяхна прословута точкова система. Единствения начин да се повиши общия брой точки по време на самата процедура е именно чрез усвояването на езика.
Съгласи се, че едва ли някой може да промени в значителни граници образованието или трудовия си стаж, например.
Автотеста не ти дава точна представа за натрупания брой точки. Той само показва, че е премината необходимата минимална граница. Но едни я преминават с 1 - 2 точки, а други - с 10 и повече.
Явно и ти си много близо до тази граница, поради което са решили да ти препоръчат да увеличиш шансовете си до интервюто.
Залягай здраво над френския и не се плаши!
Успех ти желая!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Това е доста странно - аз преди 10-ина дни бях на интервю и специално носих атестациите си от Alliance Francaise, само че интервюиращият даже не попита къде съм учил френски и колко, камо ли да иска такъв документ (в молбата писах ниво на френски 8/7, а на интервюто показах 6/5). Когато аз лично го попитах защо все пак не е проявил интерес към това, ми каза, че той така или иначе вижда на какво ниво владея езика и не му трябват такива документи. Каза и че за един човек 100 часа (примерно) може да значат много, а за друг нищо, за всеки е различно (което си е вярно).

Пък и това, че ти "препоръчват" курс, звучи много криминално... Ако можеха да те задължат да ходиш на такъв курс, нямаше да ти препоръчват :-)
Ако мислиш, че можеш да защитиш нивото, което си писала в молбата, вземи им пиши един e-mail или факс да обяснят аджеба какво значи това препоръчване :-) странна работа - явно нещо ново са измислили напоследък. Да не би нещо по документите ти да ги е притеснило - кофти преводи или зле попълнени ли не знам и аз...
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Мда Linko е прав :-) не се бях сетил за това.
Botzo

Мнение от Botzo »

Здравей Julia, на нас директно на интервюто ни казаха че за да получим сертификата трябва да изкараме курса. Забавихме се 4 месеца по случая.
Не се отчайвай и се записвайте.

Успех.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: Min. 150 chasa frenski

Мнение от yaiuat »

Julia написа:...
Явно като са видели по обстойно молбата ти са констатирали че не ти стигат точките. Между другото аз още на времето като махнаха предварителната форма предвидих подобен развой при някой хора.

Къде и как смяташ да учиш френски в Петрич. Трябваше да им напишеш че в ville de Петрич бъка от алианси и организации по фрески и не можеш да избереш от голямата конкуренция да те обучават по френски :beer: :D :beer:
Аватар
Julia
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 5:56 am

Мнение от Julia »

Благодаря на всички, които дадоха мнение по моя въпрос. Тъй като от няколко дни непрекъснато мисля по тази тема стиганх до извода, че са ми изпратили таква препоръка, защото и в двете дипломи които сам им изпратила пише, че съм учила само английски. Т.е. аз с никакъв документ не им доказвам, че владея френски 6-7 степен по тяхната точкова система. Може би, ако се бях сетила по-рано да им изпратя такъв документ сега нямаше да имам препоръка. Така че сега ми предстои залягане над френския, защото от Виена са ми дали 1 година срок, в който да им изпратя сертификата за владеене на езика.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Julia написа:Благ...
Не бе Julia те не ти изпращат това за 150-те часа защото в дипломите ти пише че само англииски си учила или защото не си им изпратила документ за френски а защото са решили че не ти стигат точките..... Просто в е-теста и после с попълването на молбата могат да с получат някой разлики от порядъка на 2-3 точки. Предварителна самооценка е непълна и не много точна по почти всяка точка. :beer:

Ти даже може да си се самоподценила без да го осъзнаваш и да не използваш някои възможности и цялия този тормоз и хвърлени пари за курсове да е напразен :idea: :beer: :D :beer:

Моите наблюдения са че това става доста често и резултата е предимно някакво отлагане.

Просто искам да ти кажа че не си струва заради една-две точки да губиш цяла година. Тhink about this :wink:

Пък и може да са сгрешили нещо или да са ти загубили някой документ например :shock: Нищо чудно.........
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Имат мисля нови изисквания за минимално владеене на езика защото от няколко места чух че са получили искане за 150 или 200 часа френски
daisy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:00 am

za ucheneto na frenski na hora ot provintziata

Мнение от daisy »

Zdraveite,
Poneje niakoi spodeli che niama kursove po frenski v Petrich - prosto podhvarliam za da znaete che v ICHS ima vazmojnost i za prestoi v instituta sas prespivane kato na hotel. Cenite sa prilichni dokolkoto mi e izvestno. za tezi, koito se ineresuvat tel. e 02/723 748.
Vie mnmog pisma poluchavate be hora, nie izpratihme s UPS, DCS na 30 mart i do momenta oshte nikakvo potvarjdenie. Napravo ne znam kakvo da mislia .... Da ne bi zashtoto kandidatstvam po starata protzedura, kogato imashe oshte parvi dokumenti da e prichina za tova zabaviane? Ako imate idei spodelete.
Аватар
Julia
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 5:56 am

Мнение от Julia »

Здрасти, Деси!
Аз си изпратих молбата с обратна разписка чрез Български пощи. Първо получих писмото на 5.05, а на следващия ден пристигна и обратната разписка. Само за информация ти казвам, че платих за тази услуга по-малко от 10 лв.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Здравей Julia,
Възможно ли е при попълването на документите за Виена да си допуснала "груби" правописни или смислови грешки и това да ги е навело на мисълта, че се нуждаеш от допълнителни часове по френски?
Кураж!!!!!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Здравей Julia, за пръв път чувам за такива къси срокове, само 6 дни от подаването на документите до отговора от Виена! :lol: Явно си изкарала късмет. Искам да те попитам за тези 150 часа френски език. Какво пише точно в писмото: че ти ПРЕПОРЪЧВАТ или ЗАДЪЛЖАВАТ :?: тези часове?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Julia
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 5:56 am

Мнение от Julia »

Zdraveite,
Niamam dopusnati greshki. Molbata mi ia popalni prepodavatelkata mi po frenski, koiato smeia da tvardia e mnogo dobra /vsichki koito e podgotviala za interviu sa zaminali/. V pismoto ot Viena mi PREPORACHVAT 150 chasa frenski, no ako do 1 godina ne im izpratia dokument ot Alliance ili druga poznata organizacia da schitam, che tova pismo e otkaz na moiata molba.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Ами в такъв случай замирисва на ЗАДЪЛЖЕНИЕ, а не на препоръка. Предполагам, че това е влязло в сила с новите тестове on line, и всички които са по новата система ще получат такива писма!
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Заключено