Колко време от ОК до покана за виза?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Колко време от ОК до покана за виза?

Мнение от amigo »

Привет на всички!Днес в МОМ ми казаха,че след ОК на медицинските,законовият срок за получаване на поканата за виза е 2-6 месеца!Къде бихме могли да потвърдим,тоест прочетем казаното,визирам официалния сайт на Кебек.Доста рових днес,ама ядец!Благодаря предварително!Успех на всички в процедурата!
ivok
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 06, 2003 10:34 am
Местоположение: Port Coquitlam BC Canada
Обратна връзка:

Мнение от ivok »

Здравей,
Прочети тук по този въпрос

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... D%F1%EA%E8
The Truth Is Out There
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

иво, тези, които си ги посочил май са по федералната. не знам дали има разлика, ама аз да уточня
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Благодаря,ivok!Но ми се струва от прочетеното,че не става дума за процедурата за Кебек.Обърках се,сериозно!Все някъде трябва да има официално такава информация!Няма да се отказвам,ще търся!
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Благодаря!И да и не!Хванах се аз за това,което ми каза момата в МОМ!Що така се "разстроих",не знам?Как така 2-6 месеца?Иначе любезни и мили служителките,ама внесоха смут в душите,особено на жена ми :shock: !А аз за нея-света обръщам...и не само!И по тази причина-търсенето продължава!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Споко, amigo, според мен до 2 месеца ще сте вече с визи и ще стягате вече куфарите. :beer: :wink:
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

RobinHood,от твоите уста в Божите уши!Жена ми беше в "пълна бойна готовност" след като чуе ОК да започва търсенето на билети.Поне да започнем със сериозни темпове, да чуем оферти,да помъдруваме :lol: ,защото цените сега са едни,а след 3-4 месеца са други...Всички четем,всички се информираме...И каква стана тя-притесниха ми момичето,а тя нали се сещате към кой погледна и с какви очи :bigeyecry: !!!Ама здраве да има,всичко друго ще стане!На всички чакащи-спокойствие,успех и усмивки!
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Ето Приятелю - в тази тема ще ти стане ясно колко се чака:
======

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=15357
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Мисля че от завеждането на досието ти в Букурещ до издаването на виза срокът беше 9 месеца, в смисъл, че не трябва да го надвишават, но изключения винаги е имало. Преди от МОМ казваха, че след ОК на медицинските до 8 седмици трябва да получите покана за виза. Но след като превишат този срок дават другия отговор, така че точен срок няма.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Вчера и аз търсих в сайта, но нищо не намерих черно на бяло за това какъв е срокът от подаване на медицинските до получаване на покана за визи:(
Но в една тема видях, че има срок за правене на медицинските, след като получиш формулярите от Букурещ. Формулярите ги прочетох отгоре-отгоре и не забелязах нищо за сроковете, но днес ще ги погледна пак, че да не объркаме нещата на последната права ;)
ivok
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 06, 2003 10:34 am
Местоположение: Port Coquitlam BC Canada
Обратна връзка:

Мнение от ivok »

Здравей amigo.
Действително може тези срокове да са само за Федералната процедура.
Просто на моето писмо за Медицинските е написано изрично ,че те трябва да се направят в рамките на 90 дни и след получаването на положителен резултат в посолството Визите ще бъдат издадени в рамките на 6 месеца. На вашето писмо няма ли подобни обяснения?Аз лично след 2,5 месеца им изпратих e-mail "Дали са получили допълнителните документи които ми искаха , понеже се съмнявам в нашите пощи :D ".Точно след 20 минути имах отговор от Букурещ че всичко е там и да не се притеснявам и да не пиша повече.Те като са готови ще ми се обадят :evil: .
Съжалявам ако сам подвел някого :oops:
Поздрави
The Truth Is Out There
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Щом вече сте пуснали документите до Букурещ - поне засега - вече сте Емиграционният ви процес протича по Федералните закони и процедури :

Ето подробни инструкции за медицинските изследвания - на английски:

http://www.cic.gc.ca/manuals-guides/eng ... /op15e.pdf
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Благодаря на всички!Днес вече се усмихваме,не че аз съм спрял,ама жената на живота ми трябваше да го направи :D !И с ваша помощ,силата е с нас,отново!Поразгледахме,две кафета "изпушихме" и отново сме в кондиция!Ей,настроението е дефицитна стока в наши дни,подкрепата Ви дойде навреме!Благодарим Ви семейно и ...продължаваме да чакаме!На всички -хубави и усмихнати дни пожелаваме,празници безкрай!
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Ако това те успокои при мен дойдоха след няма и месец поканите, въпреки че искаха и доп.документи за попълване на досието.
Но пък самите медицински ги чаках над 3 месеца преди това така че за пролетта сте готови споко вижте са кво е в монреал бели мечки се разхождат.
успех
NO PAIN NO GAIN
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

Ето ти статистика и при нас как беше, като имаш предвид, че ние хванахме момента с местенето на посолството и оттам загубихме две седмици.

ОК на медицинските – 29.09.2006
Покана за визи и изпратени паспорти – 10.11.2006
Визи – 29.11.2006
Полет – 30.11.2006
Публикувай отговор