Toronto - the saddest place in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от 7George »

jovani написа:Мен ме изкефи как бързо-бързо ми отговорихте. Все едно сте кесили по цели дни в "засада" да си напиша поредното мнение... :D
Неделя следобяд вместо да се разходите напред-назад или да направите една почивчица на карибите...
Което доказва за пореден път, колко е нерадостен живота в Канада. Обувам си маратонките... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

Аз лично не смея да мръдна никъде. Страх ме е, че някой ще ми продаде жилището с фалшиви документи. :lol:

Темите на jovani са типичен пример за нагаждане на обстоятелствата в хода на дискусията. Първо бил купил нещо, после се оказа, че всъщност приятелката му била купила нещо, след това се оказа, че всъщност той не я е познавал още в този момент, като в хода на събитията все налита на обстоятелства, които едва ли някой друг е виждал, но вади смело изводи за "положението в Канада", давайки за контраст една от най-изостаналите икономически държави в Европа. Един в една друга тема създава "Бай Ганьо до Чикаго и назад", друг тук пресъздава "Приказки от 1001 нощ" в съвременен вариант.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

John Smith написа:Аз лично не смея да мръдна никъде. Страх ме е, че някой ще ми продаде жилището с фалшиви документи. :lol:
Не смееш да мръднеш щото нямаш кинти (в една от най-развитите държави в света).
Данъчните, Банката, Застрахователите, Интернет-провайдърите, Телекомът са си свършили добре работата...
Е, поне разкараха лимита на интернета, та ще може да кибичим по цял ден пред мониторите, наместо да излезем на ресторант със семейството или на почивка някъде на топло. За малко да ни отнемат и тази, последна, "благинка".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от 7George »

Данъчните, Банката, Застрахователите, Интернет-провайдърите, Телекомът са си свършили добре работата...
Е, поне разкараха лимита на интернета, та ще може да кибичим по цял ден пред мониторите, наместо да излезем на ресторант със семейството или на почивка някъде на топло. За малко да ни отнемат и тази, последна, "благинка".
Джовани, не с тая методика, щото и аз мога: - Според мене, всички дето не са в момента във форума, (а тука сме доста под 1% от БГ канадците) са в момента по ресторанти и острови. Това е един доста висок процент и потавя канада сред страните с най-висок стандарт на живота... :)

Аз например обичам да си стоя в къщи, да си почивам, поливам саксиите и работя нещо в мазето или в двора. Лятото още по рядко съм и на компа. Не всеки има черен дроб за ресторанти, както и понася тропически дестинации в развиващите се страни.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

jovani написа:Не смееш да мръднеш щото нямаш кинти (в една от най-развитите държави в света).
Данъчните, Банката, Застрахователите, Интернет-провайдърите, Телекомът са си свършили добре работата...
Е, поне разкараха лимита на интернета, та ще може да кибичим по цял ден пред мониторите, наместо да излезем на ресторант със семейството или на почивка някъде на топло. За малко да ни отнемат и тази, последна, "благинка".
Това много повече важи за БГ-то, отколкото за тук.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

Оставете го jovani да си продължи със следващата приказка де! Прекъсвате вдъхновението на човека. :?:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

roumensp написа:
jovani написа:Не смееш да мръднеш щото нямаш кинти (в една от най-развитите държави в света).
Данъчните, Банката, Застрахователите, Интернет-провайдърите, Телекомът са си свършили добре работата...
Е, поне разкараха лимита на интернета, та ще може да кибичим по цял ден пред мониторите, наместо да излезем на ресторант със семейството или на почивка някъде на топло. За малко да ни отнемат и тази, последна, "благинка".
Това много повече важи за БГ-то, отколкото за тук.
Сьгласен. Харесвам Канада защото все още живееш по собствен избор. Освен ако не си се заробил в дьлгове, дали ще си активен или заседнал си е вьпрос на личен зибор.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Omega3 написа: Сьгласен. Харесвам Канада защото все още живееш по собствен избор. Освен ако не си се заробил в дьлгове, дали ще си активен или заседнал си е вьпрос на личен зибор.
А това е предишното ти мнение, в една друга тема от форума:
Omega3 написа: Аз сьм пьлен с кредити и сьм си много добре. Даже и ми е трудно да ги преброя колко са. Не ме дразнят изобщо, напротив правят ми живота сладьк и с много свободно време.
Значи от една страна си се "заробил" с кредити и не можеш да си позволиш да имаш собствен избор, от друга страна кредитите правят живота ти сладък и с много свободно време (което прекарваш пред компютъра?).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от speedy »

jovani, това е като разликата между това да пийнеш две-три чаши вино и да си се алкохолизирал. Ако си знаеш мярката няма лошо.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

speedy написа:jovani, това е като разликата между това да пийнеш две-три чаши вино и да си се алкохолизирал. Ако си знаеш мярката няма лошо.
Същото важи и за България, както и навсякъде по света, предполагам. Кредити и уиски и на двете места ги има, и всеки си решава до каква степен да ги използва. И на двете места никой не те ограничава в това колко може да ти бъде дохода.

Кофтито, е когато има неща в/у които нямаш контрол, като например данъците (както казват в Канада - нищо в живота не е сигурно, с изключение на 2 неща: смъртта и данъците), застраховките, ограниченията, монополите, законите, липсата на свободен избор.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от miteto »

jovani написа:Кофтито, е когато има неща в/у които нямаш контрол, като например данъците (както казват в Канада - нищо в живота не е сигурно, с изключение на 2 неща: смъртта и данъците)
Данъците са това, което позволява адекватна поддръжка на пътища, болници, библиотеки, паркове и зелени площи и сума ти други неща, които липсват в държавите от третия свят или ако ги има са в трагично състояние.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Павел написа:И на мен преди 2 год. във Ванкувър не са ми пращали.
А ти откъде знаеш, че не са пращали, може просто да не са ти казали. В моя случай пращаха, става дума за преди 6 години и банката е CIBC.
Ами не мога да бъда 100% сигурен, но дълбоко се съмнявам, защото по време на целия процес непрекъснато поддържах връзки с двете - рийл естейт и моргидж брокерки, които м/у другото работеха в тандем. Чувахме се почти всеки ден и ме държаха в течение за абсолютно всичко. Плюс това, докато ни удобри банката (стана много бързо и лесно, предполагам щото сложих 65% даун) и собственика, и брокера му не бяха в Канада, та не знак как банката (Скоша) би имала достъп до имота.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

Павел написа:...предполагам щото сложих 65% даун...
Само jovani може да слага по 20% даун. Нещо си се объркал. :lol:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Павел »

John Smith написа:
Павел написа:...предполагам щото сложих 65% даун...
Само jovani може да слага по 20% даун. Нещо си се объркал. :lol:


Бът ъфкорц :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от cocose »

Нормалните хора дават 20%, 10%, че дори и 5% предплата.
Истинските мъже дават поне 65% :lol:
Публикувай отговор