Toronto - the saddest place in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от optics »

Ето, оказва се, че канадците са самокритични...
:-)
Сега Джовани ще бъде доволен, че не пускаме само хвалби.

http://www.torontolife.com/daily/inform ... sls-study/"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от anxeli »

Ейц, ари сига :D !
По скалата от 1 до 5 сме 4.15 и това е лошо ли? Като се има предвид какви са старателни, отчитам всички резултати като плод на различни грешки в изчисленията и броенето ]:). Освен това, казват хората че се взима предвид здравето, щастието в брака и нивата на стреса. В Торонто здравето е кът защото много се чака за доктор, семейното щастие е :n: щото повечето са сингъл работохолици и стреса ги тресе яко.
Освен това виж дисклаймъра - всички знаем че колкото повече пари правят хората, стават по-нещастни. И все се оплакват :lol:.
Циганите - на Сатурн !
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от apple »

Освен това виж дисклаймъра - всички знаем че колкото повече пари правят хората, стават по-нещастни. И все се оплакват .
:y: В десятката anxeli! Няма значение в коя точка на света си въпроса винаги е: "Да имаш или да бъдеш". Това са две различни неща. Стремежът към имане/трупане на материално е всъщност трансформиран инстинкт за самосъхранение. Колкото по-уязвим и нестабилен се чувстваш в социален и емоционален план толкова повече се впускаш в натрупване на материалности, от които обаче не ставаш по-щастлив. Емоционалния глад никога не може да бъде задоволен с материално засищане. Същия е принципа и на телесното затлъстяване, колкото по-гладен си за положителни емоции толкова повече се тъпчеш с вкусни високо калорични храни, за да задействаш ендорфините. Ама не е същото трупаш на гъзо и като се събудиш на сутринта си още по-депресиран и отчаян.
Но за да не бъда пак порицана да поясня - крайната бедност води до: оскотяване или по-друг начин казано-деморализация, дехуманизация и криминализация. Та цялата работа опира до баланса между крайна бедност или крайно пресищане. Който уцели баланса е добре, който не ще си е saddest for ever където и да се намира.
Hungarian Salami

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Hungarian Salami »

И аз така казвам - по-добре богат, млад и здрав отколкото беден, стар и болен :P
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

Всъщност, щастието не зависи толкова от материалното. Диваците по джунглите са едни от най-бедните и едновременно най-щастливите хора на Земята. Предполагам, много хора са чели книгите на Thor Heyerdahl. Проблемът им е, че това щастие свършва с настъпването на отровна змия, среща с гладен зъбат звяр или просто грип, често преди навършване на 35-годишна възраст. Ако на един такъв човек от джунглите кажа, че ми се налага да работя по 8-10 часа дневно за да имам къде да живея и какво да ям, ще ме прати при шамана да ме лекува.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Marto »

John Smith написа:Всъщност, щастието не зависи толкова от материалното. Диваците по джунглите са едни от най-бедните и едновременно най-щастливите хора на Земята. Предполагам, много хора са чели книгите на Thor Heyerdahl. Проблемът им е, че това щастие свършва с настъпването на отровна змия, среща с гладен зъбат звяр или просто грип, често преди навършване на 35-годишна възраст. Ако на един такъв човек от джунглите кажа, че ми се налага да работя по 8-10 часа дневно за да имам къде да живея и какво да ям, ще ме прати при шамана да ме лекува.
Аз много се ядосвам на западняци, които романтизират опростения живот в България, Монголия, Бора Бора... Ти поне should know better, дет се вика :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ivanko13 »

anxeli написа:семейното щастие е :n: щото повечето са сингъл работохолици и стреса ги тресе яко.
Единственото щастливо семейство в света, което познавам е на Шрек и Фиона... ама и тях ги удари за малко кризата последната серия :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

Marto написа:Аз много се ядосвам на западняци, които романтизират опростения живот в България, Монголия, Бора Бора... Ти поне should know better, дет се вика :)
Измеренията за щастие са различни. Няма универсална рецепта. Ние гледаме по друг начин, затова е така. За някого е щастие да стои в кръчмата на ракийка и лафче 2/3 от денонощието (в България), за друг е щастие просто да си хапне и да си легне (в Монголия), за трети е щастие да си купи AK-47 (в Афганистан) и т.н. хиляди варианти. Не ме разбирай погрешно, аз съм XXI century guy и също няма начин да се задоволя само с първичните "щастия". Но това изобщо не значи, че тримата от примерите по-горе не са щастливи за себе си, съответно ако им направят проучване, може да се окаже, че имат 4.99 индекс. :)
ivanko13 написа:Единственото щастливо семейство в света, което познавам е на Шрек и Фиона...
Е, много песимистично го даваш.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от anxeli »

ivanko13 написа:Единственото щастливо семейство в света, което познавам е на Шрек и Фиона... ама и тях ги удари за малко кризата последната серия :D
Няма пълно щастие ]:), а какво нещастие е да няма за какво да мърмориш на половинката си, скука :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от apple »

Крайните хедонисти твърдят, че смисъла на живота е: "Постигане на максимум удоволствия с минимум усилия." При това считат, че това е валидно за всички животински видове, включително и най-висшето в еволюционен план животно - човекът! :?: Какво е вашето мнение по въпроса |( ?
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ivanko13 »

John Smith написа:
ivanko13 написа:Единственото щастливо семейство в света, което познавам е на Шрек и Фиона...
Е, много песимистично го даваш.
Песимистично ти изглежда щото си ми изтрил емотиконката като си ме цитирал :D .... Исках да прозвучи "реалистично-комично" ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ivanko13 »

anxeli написа: Няма пълно щастие ]:), а какво нещастие е да няма за какво да мърмориш на половинката си, скука :lol: ...
Ахахах... Това е защото му мислиш доброто и искаш да го вкараш в правия път...

Сега върви една реклама на Хайнекен за загрявка за Супербоул и тя се опитва да разбули малко тайните на мъжкото и женското щастие :D

http://www.youtube.com/watch?v=S1ZZreXE ... re=related

Не съм виждал по-щастливи типове от тези в хладилника :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от anxeli »

Ябълке, до минимум усилията го докарваме :rock:, за максимум удоволствията се искат бая усилия, така че сме привърженици на мързеливия полухедонизъм, може би това са нашите максимум удоволствия, което е донякъде жалко :lol:, дано други си дават повече зор - наша гордост.
Иванчо много си прав ;), какво му трябва на човек ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

ivanko13 написа:Песимистично ти изглежда щото си ми изтрил емотиконката като си ме цитирал :D...
Така повече става. Викам си, да не си се отчаял нещо. Виж, дори Shrek си намери кой да го харесва и обича. :lol:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ivanko13 »

John Smith написа:
Така повече става. Викам си, да не си се отчаял нещо. Виж, дори Shrek си намери кой да го харесва и обича. :lol:
Никой не ме иска бе ,Джон ... Не знам защо... Имам хубав мустак, малко мускули, чувство за хумор, почти като Шрек и пак не ми стига :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор