търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: търся си работа

Мнение от IFF »

ablood написа:Че нали аз точно това написах в последния пост! Виж няколко см по-нагоре!
Само, че не се напъвай да отговаряш! Няма да те чета повече.
Ignore list
Да почна ли да ти ровя из старите мнения,където горещо я препоръчваше.Все пак $$$$$ падат от %%%%%%.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: търся си работа

Мнение от miteto »

IFF написа:
ablood написа:Че нали аз точно това написах в последния пост! Виж няколко см по-нагоре!
Само, че не се напъвай да отговаряш! Няма да те чета повече.
Ignore list
Да почна ли да ти ровя из старите мнения,където горещо я препоръчваше.Все пак $$$$$ падат от %%%%%%.
Добре де, тебе яд ли те е че жена му изкарва пари в тази агенция? Ако имаш доводи, изложи ги в смислен вид, така както го правиш изглежда като 100% българска работа - завист и клюкарене без основание...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: търся си работа

Мнение от IFF »

Че да взема да пусна една анкета,глас народен,глас божи!Може и да не съм прав.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: търся си работа

Мнение от bttm »

IFF написа:
ablood написа:Уви не. В началото ми скъсаха гъза в една малка фирмичка, където собственика само слухтеше, заяждаше се и търсеше повод да ти се разкрещи. Това едва ли се случва из огромните клиенти на Скот.

Не, че хваля работата там. Над половината е хамалска. Който е готов за сериозния трудов пазар по-добре изобщо да не се мярка там!
Аблуди,ако мислеше за българите като патриот,щеше да ги посъветваш да потърсят друга агенция,а не тая където работи жена ти.В другите плащат повече и имат повече работа,щото работниците им са по-добри и сериозни.И всичко това за аналогичен труд.

Дайте координати на други агенции за набиране на работници.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: търся си работа

Мнение от pumpy »

IFF написа:Че да взема да пусна една анкета,глас народен,глас божи!Може и да не съм прав.
това е много относително ТУК, тъй като не знаем каква е таргет групата на анкетата, защото ако са
1. хора готови да работят и да се оправят в живота без да хленчат, резултата ще е един
2. хора готови да са на социал до живот и все космосът им е крив, резултата ще е съвсем друг

Не визирам никого конкретно, просто си мисля на глас/на клавиатура ;)
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Re: търся си работа

Мнение от kiko-01 »

Не виждам какъв е смисъла да се плюе срещу агенцията на Скот. Никой никого не заблуждава за каква работа става въпрос. Смисълът на агенциите в цял свят е: има гадна работа, за която фирмите не желаят да търсят работници, тогава се обръщат към агенция, която срещу определена печалба намира хора, които са я закъсали и са съгласни на всякаква работа. Не си мислете, че ако работехте директно за фирмата щяхте за същата работа да взимате повече пари. Фирмата плаща малко повече, за да си осигури спокойствие и гъвкавост. Тук важи напълно принципа на пазарната икономика, щом има търсене има и предлагане. Всичко е част от машината на икономиката. Има агенции, които имат клиенти, за които търсят работници от една страна, а от друга има постоянна вълна от новопристигащи, които спешно се нуждаят от работа. Има една съществена разлика между агенцията на Скот и другите агенции и това е, че Деси е там. Много ми е интересно някой новопристигнал, който не говори нито един от двата езика, без никакви препоръки и канадски опит как ще го вземат в някоя "по-добра" агенция. И няма разлика между агенциите, има разлика между позициите, за които техните хора работят. Бих приела за проблем, ако Скот не плаща заплатите навреме или по някакъв друг начин накърнява интересите на хората си. Но това, че работата е тежка и ниско платена е част от "интерграцията" в Канада. В случая не се явявам адвокат на Деси и Скот, а се опитвам да ви обесня, че всичко е в рамките на нормалното. Работила съм в подобна фирма в България и ситуацията и там е абсолютно идентична за работниците.
Документи Виена - 19.01.2008
Интервю - 11.12.2008
Документи Букурещ - 19.02.2009
Баркодове - 10.03.2009
Медицински - 20.04.2009
Публикувай отговор