Молба за съвет ...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Andy D
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Май 31, 2007 11:46 am

Мнение от Andy D »

feanor написа:
Не мога да се съглася за храната и аз, 500$ на месец са ОК.
На нас и дрехите като разнообразие и цените на дрехите много ни допадат тук :lol:

Кажи нещо за парка до вас, отдавна се каним да го посетим, и ние имаме момиченце на 2 год., може да си поиграят някой път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Муха не си добре :roll:, точно Етобико край Лейк шор и Ийст Йорк - българската ерия са скапани, стари мизерни сгради и плази, Норт Йорк си е супер :), особено Батърст и Шепард, ти бил ли си тук изобщо ?
А за магазина Нюв реелс не бях чувала :lol: :roll:, има No frills, което да те открехна значи без къдрички/лукс, т.е. доста бейсик.
Само за Икея си прав, пердетата и щорите са евтини.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

anxeli написа:Муха не си добре :roll:, точно Етобико край Лейк шор и Ийст Йорк - българската ерия са скапани, стари мизерни сгради и плази, Норт Йорк си е супер :), особено Батърст и Шепард, ти бил ли си тук изобщо ?
А за магазина Нюв реелс не бях чувала :lol: :roll:, има No frills, което да те открехна значи без къдрички/лукс, т.е. доста бейсик.
Само за Икея си прав, пердетата и щорите са евтини.
:lol: вече 3 г.
А за новопристигнал тази ерия е лукс :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Лукс е странен избор на дума, по-скоро удобство, и да,говорехме за новопристигнал мисля :?.
А на тебе ти е време да се преместиш вече в Ийст Йорк явно :roll:.
Циганите - на Сатурн !
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Привет от топла София !!

Мнение от Lz1cbk »

anju написа:Жена ти иска да работи като фармацевт в аптека ли? За тях няма представа, но за работа във фармацевтична фирма не мисля, че е нужно да прави всичко това с приравняването.
Тя си знае най-добре де, да не я подведа нещо, но тук фирмите гледат повече какво можеш да правиш, какъв ти е стажа, дипломата като че ли не ги интересува толкова.
Мен никой не ми е искал диплома ... И на много други съфорумци (и познати) също.
Но и трябва добър английски, за да се представя добре по интервюта.
Колега anju ,

жената не е проблем да работи и във фармацевтичен завод, или пък в аптека като помощник фармацевт, стига за това да не се иска този пуст лиценз. иначе и аз за самият себе си се надявам да намеря работа без канадски лиценз и канадски опит, ама де да видиме.
Нещо не мога да попадна на саит за работа в Канада, на които да има оферти по моита специалност-Телекомуникации( Безжични и то) :lol:
Ако някои знае такъв сайт , мола да помага !

Със здраве и успешна седмица !

Боби
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
feanor
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 3:32 pm
Местоположение: Sofia/Stara Zagora/Toronto,On

Мнение от feanor »

Док. до Виена 05.01.2007/Получени 08.01.2007
Accusе de reception 05.02.2007/Покана за интервю 26.06.2007
Интервю 27.08 2007 Хилтън
Баркодове и Медицински 05.12.2007
Покана за визи 17.01.2008
Получени визи 05.02.2008.В Канада от 24 май 2008.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:42 pm, променено общо 1 път.
Аватар
feanor
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 3:32 pm
Местоположение: Sofia/Stara Zagora/Toronto,On

Мнение от feanor »

Andy D написа:
feanor написа:
Не мога да се съглася за храната и аз, 500$ на месец са ОК.
На нас и дрехите като разнообразие и цените на дрехите много ни допадат тук :lol:

Кажи нещо за парка до вас, отдавна се каним да го посетим, и ние имаме момиченце на 2 год., може да си поиграят някой път.
Не знам ние сме четирима ,на нас 200$ ни отиват на седмица за храна и транспорт.Детските дрехи са евтини спрямо тези в Бг,но тези за възрастни не чак толкова ,но всичко е и въпрос на вкус,това е много индивидуално за всеки.
Парка е точно кръстовището на Батърст и Шепърд,има 2 плейграунда ,едната е за по големи деца ,другия за бебета. Има амфитеатър. където всеки вторник и четвъртък има театър или концерт за деца,а и не само за деца.
Има и един център за деца от 0 до 6 години,в началото на парка ,където всяка сутрин се събират майки и дечица, за да си играят,осигуряват играчки ,пеят се песнички ,на моето дете много му харесва там,за жалост не разбира нито руски ,нито английски и ги гледа малко странно,но това ще се оправи с времето,хората които го посещават са главно рускоговорящи ,но служителките говорят на английски .
С радост ще се запозная с вас ,нови приятели винаги са добре дошли :)
Док. до Виена 05.01.2007/Получени 08.01.2007
Accusе de reception 05.02.2007/Покана за интервю 26.06.2007
Интервю 27.08 2007 Хилтън
Баркодове и Медицински 05.12.2007
Покана за визи 17.01.2008
Получени визи 05.02.2008.В Канада от 24 май 2008.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

anxeli написа:Лукс е странен избор на дума, по-скоро удобство, и да,говорехме за новопристигнал мисля :?.
А на тебе ти е време да се преместиш вече в Ийст Йорк явно :roll:.
А бе не знам какво толкова сьм ти направил и все ме сечеш,но много добре знаеш всеки новодошьл в Торонто каца в Ийст на Данфорд и Папе и козбьрн,така е с 90 процента от новопристигналите,които нямат никой тука
Аз, лично дойдох сам и сьм сменил много ерии,аиде да не си отварям устата за минусите и на твоята :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

feanor написа:Здравейте ,пиша от профила на мъжа си,забравих си ника :oops:
Ние сме в Торонто от 26 май ,живеем в Норт Йорк и бих препоръчала този кваратал заради чистотата ,наличието на много руснаци и магазини ,което е много по приятно от съжителството с други емигранти,най малкото защото имаме подобен вкус за готвенето и когато си влезеш в блока не ти се повръща от миризма на подправки ,а си миреше на борш :lol:
А сега сериозно,ние живеем на Bathurst&Shappard ,близо сме и до двете метра ,което в началото е голямо удобство,на "плацата" до нас има магазини от които съм доволна,лекари ,наблизо са и други вериги магазини за хранителни стоки с по приемливи цени.Блока е чист ,апартамента е много хубав,наема е малко по висок ,ние живеем с такъв с една спалня и той е 1029$ на месец,без тока ,идва около 1100$.Избрахме го защото сестра ми живее в него,домакини и управители на блока са българи има и много български семейства с деца на възрастта на сина ни и така той не се чувства толкова самотен.Училището е хубаво и е наблизо.Наблизо е и парка ,който е достатъчно голям за разходка и игра на децата .Сега през лятото има и много прояви като концерти,шоу с фокуси за деца и т.н безплатни.
Наблизо е и Норт Йорк център където има голяма библиотека и басей(закрит),в съседните блокове ,домакини също са българи и може би това в началото е голям плюс,може да си вкараш твоя пералня(по принцип не може),може да живееш в по малко жилище ,а ние имахме и голям късмет с мебелите,защото в нашия апартамент живееше българин който се върна окончателно в Бг и ни стави почти цялата си покъщтнина,така че си имаме и диван и легла и маса ,както и много ел.уреди.Домакините ни са много готини и мили хора и много ни помагат.Така че горещо препоръчвам този район :wink:
Съвсем друг е въпроса, че почти над целия град самолетите летят ужасно ниско и шума е все едно живееш до летището,още не мога да свикна,пожарните са също отвратително шумни,не просто вият ами надуват едни сирени ,които биха събудили и мъртвец.Като цяло всичките им машини са така,много шумни.
Вятъра не спира,UV to е 11 от 16 възможни,в Бг на морето през лятото е 8,над 6 е опасно за живота ,аз лично изгорях с фактор 60,а не съм руса.

За работа -щом си с много добър английски и атрактивна специалност може и да не се наложи да работиш на черно,но според мен е разумно да потърсиш вариант да влезеш в камарата на инжинерите или да изкараш някакъв курс тук по твоята специалност ,всяка диплома от местно ниво се цени поне 3 пъти повече от Бг диплома.Стажата ти в международни компании е голям плюс.
За жената ти не знам,най добре да наблегне на езика ,много училища предлагат и дневни грижи за деца ,но честно казано не бих ти ги препоръчала,по добре да ходи вечер.
Като заключение бих ви препоръчала да си вземете от Бг колкото може неща почече,тук има всичко ,но е така разпръснато или ужасно скъпо,говоря за елементарни неща ,като боя за коса например или дезорорант Рексона,тук не намирам никъде има само стикове за подмишници а от тях се хваща рак на лимфите,но това е друга тема.
Храната не е евтина така че се пригответе психически за поне 800$ на месец(ако си готвите и сте по скромни).
Пюретата са по евтини от Бг ,памперсите са на същата цена ,но например прибори за хранене е добре да си вземете ,както и дрехи ,да има но като видите какви хора ги мерят и после ги хвърлят на пода и един чернокож ги поставя обратно по закачалките ,може и да поискате да си ги купите(говоря ви за дрехи в хубави МОЛве и на известни марки).Вземете си и обувки поне за начало.
Аз лично поръчах от един френски сайт чаршафи и завивки ,доставката им до тук беше 5 евро и ми спести много пари и нерви,патих ги с дебитна международна карта от БГ,мога да ви пиша на лични ако ви интересува.
Вземете си и пердета тук ми се виждат голяма цифра,но разбира се аз все още уча езика(записах се на курс по финансов английски и съм доволна) и не работя при вас може да не е така.
Пожелавам ви успех ,дано на вас ви хареса повече ,ние не сме особено очаровани,но и ние сме с други професии, нива на език и тръгнахме от различен старт в Бг ,така че не сме показател.
А и за нас не са важни само парите ,но и как се изкарват и какво може да правиш после с тях,в каква среда ще отраснат децата и с каква култура ей такива неща,но това е друга тема.
Ще се радвам ако се настаните близо до нас нямаме си компания за нашето малко момиченце ,тя е на 2 годинки и ще се радвам да се виждаме :)
Само да уточня че сме тук от много скоро и все още без кола ,така че моите впечетления са главно от района в който сме ние ,Торонто е голям град ,така че в други райони е различно.
За книжката ,те са ти казали ,но става сравнително бързо,веднага щом си удедиш превод и легализация от Консулството на Бг ,с документите отиваш записваш се ,учиш малко листовки и се явяваш,ние вече имаме G1,за G2 или G ти трябва няколко урока с инструктор и пари да ги платиш и си готов :)
Кола можеш да караш 3 мсеца с Бг книжка ,но като нямаш застраховка на твое име май ства по сложно ,там не съм наясно :oops:
Успех и лек полет!
прочетох постинга няколко пьти ,е не можех да се стьрпим да не отговорим /да се заям /.личи си че е писано от жена ,дори и без да се казва .ама има неща дето са ми смешни .аиде простено им е .отскоро са тук хората ,нямат кола и сьветват да си вземете повече обувки ,а трябва да е обратното .познава ерията кьдето живее ,ама знае че самолетите летят ужас но ниско над ЦЕЛИЯ град ,е как да кацнат на Пиарсьн от 10К метра .и били шумни .неисе .пожарната е шумна за да могат дебил драиварите да се усетат да направят място .ще свикнете ..UV фактора проблем .я него мисли .ще те отнесе утре некоя бабичка ,язьк че си се притеснявала .а за вятьра нищо още не знаете ,как ще ви фьрля сополите на гьрба зимно време ,не е истина .спокоино ,зимата идва .за храната ,споко ,в 800 те $ бил и транспорта включен .ако пазарувате от Доминиона и ви мьрзи да ходите до Нофрилс/екскюзми за транслеишьна /,може и да ви се вьрже на тия пари .сьгласен сьм че Шепард /Батьрст е готина ерия ,нема спор .живял сьм там .спестява се инфото за нюкамьри .че там без гарант и то солиден ,нема да ви пуснат да живеете .за пералните нема да питам .направи ми впечатление и изказването за чернокожия които вдигал дрехите .скьпи мои нюкамьри с такова подобно расиско мислене и изявления ,нема да ви пуснат у камарата на инженерите ,ако ще и с месна диплома да сте .,наи много да берете ядове .фаинали не били очаровани ,щото били с Други професии какви не е ясно .с други нива на англииски и с друг старт от бг .абе биг дил .понамерисва ми на тема "свиваме баирака ,дигаме платната ,палиме джета "вьпрос на време .маи безмислен постин се получи ,а ако хората имат нужда от помощ,да не се притесняват да ми се обадят ,готов сьм да помогна с каквото мога .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

myhata II написа: А бе не знам какво толкова сьм ти направил и все ме сечеш ...
Аз, лично дойдох сам и сьм сменил много ерии, айде да не си отварям устата за минусите и на твоята :D.
:shock: Муха, никога не съм те сякла, хайде стига :roll:. Поне не под този ти ник :). Отвори си устата ако обичаш за недостатъците на тази ерия, не за мен, аз се изнасям другаде догодина, а за новодошлите, ще са им полезни и плюсовете и минусите.
Това че 90% ходят на Пейп не е точно така, но че 90% се махат щом си стъпят на краката е вярно. Училищата там не ги бива, няма много паркове, доста дилари на дрога. Тук децата са русначета предимно, тук-там малко филипинец, няма индийци никакви. Парковете са супер, има два басейна наблизо, ски писти зимата. Е, няма Но фрилс наблизо, но има на Уилсън, има и Прайс Чопър нагоре по Батърст ...
Самолети аз не чувам :roll:, имаше малко взривове наскоро, ама само една вечер. Пожарните вият всяка вечер около 11-12часа :), вярно е, но това е голямо кръстовище, няма как.
Никакви чернокожи не вдигат никакви дрехи от пода, вдига ги който е на работа :roll:. Много са чувствителни на различно отношение или ниво на сървиса към тях, внимавайте с тези неща че бели стават ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
feanor
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 3:32 pm
Местоположение: Sofia/Stara Zagora/Toronto,On

Мнение от feanor »

JoroF ,заяждайте се колкото искате ,не ми пречи и щом ви влече ....
То има една приказка че и със затвора се свиква :lol:
Док. до Виена 05.01.2007/Получени 08.01.2007
Accusе de reception 05.02.2007/Покана за интервю 26.06.2007
Интервю 27.08 2007 Хилтън
Баркодове и Медицински 05.12.2007
Покана за визи 17.01.2008
Получени визи 05.02.2008.В Канада от 24 май 2008.
Публикувай отговор