храната

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Хе хе, д-р Гълъбов манипулира като Майкъл Мур. Четеш, четеш, па си речеш "Бахмааму и конспирация"
Фактите на доктора са повечето верни, но внимателно подбрани, други не по-малко силни в обратна посока просто са премълчани. Може да се чете, ама само за сведение, иначе трябва да се гръмне читателя по средата и няма да види ко стаа накрая :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

speedy написа:
Въпросът на Godis остава неотговорен - с какво са вредни за здравето тези ГМ храни? И аз търсих преди време информация, защото ми беше интересно, но не намерих нищо по-различно от подобни писания.
They may reduce the life span of the animals that feed
on them.
Some weeds may become resistant to the anti-weed
chemicals produced by GM plants. These ‘Superweeds’
could spread and get out of control.
The special genes may spread from GM plants to other
species. This might have risks that we can not predict.
Western countries may be able to grow GM versions of
coffee or sugar (which don’t grow here). This would harm
the poorer countries who export the foods.
They can be given ‘weedkiller resistance’ genes. The
weedkillers that farmers use will not harm the GM plants,
which can grow more.
They may give people more food allergies, or more serious
side effects we don’t yet know about. - това е едно от обясненията на съседната темата за алергиите от фъстъци в Канада, Канада е на първо място в света по ГМ :wink:

www.collinseducation.com
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

А защо във всяко изречение има по-едно "may"?

Точно такива доказателства съм намирал и преди. Това са предположения, а не доказателства.

Риск има във всичко. Утре може да ме блъсне кола. Може и да не съм аз, но статистиката показва че утре някой друг ще бъде блъснат. Тоест колите трябва да се забранят.

На времето имаше някакъв пример с ген от фъстък или нещо подобно сложено в соя, в следствие на което хора имали алергични реакции. Обаче хората си взимат бележка от подобни грешки.

И да уточня - нямам абсолютно никакви предпочитания да ям ГМ храни.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Лени, това че нещо е забранено (конкретно за ГМ) нищо не означава -
Абе според тази хипотеза за вредността какво излиза, помислете малко - че гените на храните ни се предават директно? Демек - ако ядем пилешко ще може да си ходим до БГ всяко лято за без пари? :)

PS. И аз искам да ям само храна с доказан естествен произход, но такава просто вече не съществува - това био-то дето е тук за мен си е поредния търговски балон.
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

:D
Ми има една разлика, че докато едни държави не експериментират със здравето на хората си, да ги ползват като опитни мишки, то други държави не им пука....иначе трябва науката да се развива :D
На мен ми прави впечатление, че 10 поколения йивяли извън Канада, например са си средни на ръст и други такива, първото поколение родено и отгледано в Канада, поне на 20 години е доста мутирало, няма го средния ръст.......а е с поне 20см пораснало........ех науката иска жертви. Сега се замислям за Баба Пена, тя как би се изказала :wink:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

А стига бе, че аз поне в Квебек гледам че мутацията е към по-нисък ръст :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Виж в БГ-то е точно обратното :) явно модифицират различни гени :)
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

:D
Абе четене на опаковките му е майката и да се избягват храни с много незнайни добавки. Направо се изумявах като търсех щпеков салам/сухи колбаси, 90% процента от предтавените на пазара имат царевични, соеви съставки и захар....гадос
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Godis написа:Виж в БГ-то е точно обратното :) явно модифицират различни гени :)
Абе аз говоря за мои колеги тук в Канада, ама то знае ли се комшията к'ъв е :D
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Leni написа::D
Абе четене на опаковките му е майката и да се избягват храни с много незнайни добавки. Направо се изумявах като търсех щпеков салам/сухи колбаси, 90% процента от предтавените на пазара имат царевични, соеви съставки и захар....гадос
Разбира се. И не само заради вредно или полезно. Изобщо не ми звучи вкусно трихлорполициклоокисен тетракалиевмоноаспирин.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Двете най-смешни забежки в конспирацията ми бяха
1.за "чудовищните"растения на Монсанто,дето само една година давали семена,Зам да могат ония кръвопийци да печелят. :D :D :D :D :D :D :D
Така нареченият"хетерозисен ефект"се учеше едно време в 10 клас на гимназията.И го правят хората съвсем,ама съвсем без намеса вътре в организма.
2.за тютюна дето чрез полена ще се кръстоса с плевелите-още по-голяма смешка.хем да не им слагаме гени от други видове,хем-щели да се кръстосат-безумието е пълно.
Селекцията съществува от началото на света,разбира се,в рамките на последните десетилетия,както и всички други науки изключително бързо се развива и в това няма нищо лошо.ГМП са по-малкото зло от пестицидите 100%Ако не е жизнено растението просто ще умре.Разпада на пестицидите понякога е десетилетия.
Накъсо-по-малко "добавки" по-добре...
Между другото от юни влезе в сила закон в Канада,който забранява използването на широк спектър пестициди ДОРИ на ливадките пред къщите,не говорим за фермерите. :D :D
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: хххххх

Мнение от alen vid »

Val написа:
alen vid,

Мисля, че трябва да се ориентираш към по-достоверни източници от дечурлигата. :D

Това е прочутата English breakfast - не виждам как, и при най-добро желание, можем да припишем тоя грях на Канада.

Ето един алтернативен източник за справка:

http://en.wikipedia.org/wiki/English_breakfast

Не виждам, обаче, каква е връзката на традиционната закуска с ежедневната такава. Твоите познати канадци това ли закусват? :shock:
Val ,
ами не знам ти какво мислиш , още по-малко знам кое е прочуто и кое не /мога само да се радвам ,че ти знаеш де / , също така , не знам какво желание имаш и какво можеш или не можеш да припишеш , но ........ но аз знам ,че не ми е необходимо /нито ще да се обръщам / към каквито и да е , алтернативни източници , поради една доста простичка , Val , причина ,а тя е , че откакто съм в Канада /както във френското и "измерение" , така и в англиското и такова !/ съм работил и работя имено в хранително вкусовата им промишленост /ресторантски и хотелиерски бизнес както и авио и наземен кетеринг :idea: :idea: :idea: /!!! - така ,че - искрено се радвам за твоите източници /а ,естествено ,че зная и то много добре откъде произхожда името и инградиентите на прословутата енглиш брекфъст /, то всъщност и поговорката "търкулнало се гърнето , че си намерило похлупак !!!" в случая ,е доста показателен и правдив , Боже и аз се чудих всъщност що тукашните така и викат на закуската , ама кво съм се чудил - то виж колко е ясно : ами от англия бре :D :D :D :D

Сега , на втория ти въпрос , кво да ти кажа ,....... ми те тези дето им я приготвям тази закуска - ми те не всики са ми познати бе Вал , честно ти казвам - не ги познавам ВСИЧКИТЕ , само някои от тях ! - ама как лапат - чак ушите им пращят , ЕВАЛАТА ИМ .
А аз им викам , абе хора - абе това си ахглийска закуска бе - недейте така да казвате че е Канадска , пък и типикъл , отгоре на това !
- ама онея не слушат , мачкат - кат за последно .....!

Вал ,
сега , без майтап , - ако щеш и Папата можеш да ми доведеш ,че да потвърди това , дето си чела и ровила в Уикипедията !!!! - най много да Ви черпя с един обяд , закуска или вечеря /по Ваше желание ще да бъде / , това какво ще каже Папата или уикипедията е важно ,ама по -важно си е за мене това , което чичо ти Ален вижда и се е убедил !

Хайде със здраве и само късмет ти желая :beer: :beer: :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

jess написа:Между другото от юни влезе в сила закон в Канада,който забранява използването на широк спектър пестициди ДОРИ на ливадките пред къщите,не говорим за фермерите. :D :D
ti сигурен ли си в това? имаш ли линк някакъв?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

www.flora.org/healthyottawa/ByLawList.pdf
На базата на федералното решение всяка община решава кога е готова да го въведе.изключени са от общото правило голф игрищата по обясними причини
kralimarko

Мнение от kralimarko »

.кк
Последно промяна от kralimarko на Сря Юли 25, 2007 8:17 pm, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор