храната

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
kralimarko

храната

Мнение от kralimarko »

как е храната в Канада,цените изглеждат нормални но имат ли вкус продуктите ??? и много ми се иска да попитам като цяло вие отслабнахте или напълняхте в Канада.и ако имате промени в теглото -мислите ли 4е е от храната или от много или малко физи4еско движение..thanks
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Храната си е като навсякъде,има и хубава,здравословна и има и лоша храна.За напълняването,в началото човек наддава,защото да опитам от това,онова и си хапваш в повечко.Като почнеш работа ще се вталиш.Наистина храната е евтина в сранение и с БГ и със света,само млечните произведения са скъпички,но с Канадска заплата това не е проблем.Просто голямо е разнообразието и си купваш от всичко.Това ,че храната имало много хормони,не е толкова от това,по принцип хормоните са полезни и нужни за организма,въпроса е в количеството храна,която поглъщаш.Така,че не се плашете вкусна е храната тук,особено ми харесва китайската,азиатската.
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: храната

Мнение от Igor »

kralimarko написа:как е храната в Канада,цените изглеждат нормални но имат ли вкус продуктите ??? и много ми се иска да попитам като цяло вие отслабнахте или напълняхте в Канада.и ако имате промени в теглото -мислите ли 4е е от храната или от много или малко физи4еско движение..thanks
Мдаа, ето тук виждам една тема с потенциял дваестина страници, та да се изкажа докато е време. :D
Храната не е като у Шумен до гарата. Ела, хапни и си прецени сам. Защото наистина никой не може да прецени вместо теб.

Мога да ти кажа личните ми впечатления:

Стомашни киселини тук не съм получавал дори и от най евтините стоки. В България ги получавах редовно, та прибягвах до Ранитидин.

Килограмите са ми същите през последните двадестина години, само държави сменям. :D Напълняването е на психическа основа, заради стреса, различната храна, различните навици. На някой хора храната им е важна в живота, на други не. Лесно е да се види кой обича да яде, то от въздух не се пълнее. :D

Да ли храната е вкусна?.... Как беше руската поговорка, "По вкус и цвят..."
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Зависи как си го направиш
Аз например обичам да готвя и си правя неща които ми харесват.
Разните там чипсове, начоси и други подобни джънк фууд просто не са ми вкусни. В макдоналдс съм влизала само веднъж.

А иначе след като дойдох за 6 месеца качих 5 килограма. Това ми се отрази чудесно, най-сетне заприличах на човек, че преди бях ходещи кокали
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

храната

Мнение от 7George »

Да, това е една благодатна тема с голям потенциал.

Храната в Канада си е такава, каквато си я намериш или приготвиш. (виж темата "Кой какво готви"). Зависи и от нацианалната култура.
Теглото ти ще зависи от начина на живот, както и от генетичните заложби. Ако си бял канадец, не си постоянно в тръстиката и не спортуваш усилено, има опасност бая да качиш. Ако си много зает и се храниш в движение със всичко, което видиш пътьом, пак нищо добро не те чака.
Ако си китаец, най-вероятно ще си останеш слаб. В техните магазини стоките изглеждат доста различни и екзотични, но аз редовно ги посещавам за някои неща. По пазарите също се намират нетрадиционни и по-вкусни неща, макар и сезонно.
Лошото е, че доминират големите вериги магазини. Сигурно си влизал в Safeway и знаеш какво продават, щом си бил в щатите.
Embrace your climate change!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

За храната - храна има, вкус има, за всеки вкус общо взето :) Има азиатски ресторанти, пицарии, мексиканска кухня, гръцка... българско сирене... :)
За теглото - аз лично малко отслабнах като дойдохме, защото тичахме доста да търсим квартира първите дни, а и после бях болна дълго време, но като почнах работа и вече не ми остава много време и енергия за спорт, ям бисквити за обяд, когато нямам време да изляза в почивка, и си върнах теглото от Бг. Нормално.
Но така де, няма да се притесняваш, наистина не е от въздуха тука пълнеето :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

най големия проблем на храната тук е че няма никакви унифицирани стандарти както е в ЕС. Малко е като "бой на негри в тъмна нощ" :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
emiliana

Мнение от emiliana »

sasho71 написа:най големия проблем на храната тук е че няма никакви унифицирани стандарти както е в ЕС. Малко е като "бой на негри в тъмна нощ" :)
:P Ако БГ е в ЕС и има стандарти, те къде се разминават с Канадските такива?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Натали написа:... по принцип хормоните са полезни и нужни за организма,въпроса е в количеството храна,която поглъщаш.
Датс а лоуд оф краб. Полезни са хормоните които сам си произвеждаш, в достатъчни количества. Растежните хормони и естрогените натъпкани в телешкото, пилешкото и млякото никак не са полезни. Затова второ поколение китайци вече са по два метра и рака на гърдата е в разцвет. Сашо е прав че храната се купува малко като котка в чувал, аз затова нищо готово почти не купувам, колбаси, сладки, сокове, замразени храни - ньет! Купувам само сурови продукти - зеленчуци, плодове, месо, мляко - от ферми и от пазара. Отнема време, но храната знам че става за ядене :). А и обичам да готвя и експериментирам с непознати неща и нови рецепти.
Игор, мен също не ме боли стомаха тук, а в БГ доста ранитидин потребявах ... На какво може да се дължи това, българска кухня, запръжки :o ? Може би различно меню, тук боб или зеле е събитие в къщи, правя веднъж годишно и никой не го яде :twisted: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:Затова второ поколение китайци вече са по два метра и ...
глей ти, аз всеки път се чудя на едни китайци при нас, които верно са по два метра и 150 кила, като отгоре на всичко и не говорят китайски. :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

По възможност прибягвай до органик продукти. Не че има гаранция че ще живееш по-дълго ако ядеш органик, ама нещата са по-вкусни. Бях спрял да ям домати в началото, суровата тиква е по-вкусна, докато не открих органик доматите. По-вкусни са от редовите домати, но са най-вкусни когато им е сезона, края на август, септември. За месото, пробвайте веднъж органик и после се върнете пак към обикновеното и пак ще говорим.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

abe ние органик пробвахме, ама цената нещо не ни хареса :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

В тия жеги дето са при нас, мога да карам само на студена диня и българско сирене.

Интересно, динята уж "seedless", ама немерих 1 семка вътре. Чудя се, дали да не я върна и да им вдигна един скандал за това... :D
Embrace your climate change!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Е как ще им вдигаш скандал? Тая семка е мамата на следващата диня, дето ще има пак една семка! :lol: (Бе как имат следващо поколение тези безсеменни дини? :shock: Иначе голям кеф! :D )
Let it go...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Предпочитм дините със семки
Тия без със сигурност някой ги е бъзикал
То не че може да сме сигурни кое е генно модифицирано и кое не
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Публикувай отговор