>>>> Интересно защо!? <<<<

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Защо най-вече избрахте Quebec ? (нека бъдем честни)

Анкетата свършва на Пон Мар 08, 2004 3:47 am

 
Общо гласове: 0
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

az pak doidoh 6toto mi omrazna da me ebavat v 6ibanata BG, ... a i 6toto znam frenski!
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Nasochil se biah kum grada Montreal a tova che toj e v Quebec slabo me interesuvashe, ne beshe nito plus nito minus edinstvenoto udobstvo e che procederuta za Quebec dosta po oblekchena.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 8:05 pm, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Zavisi kakvo razbira6 pod uspe6no.Zaplata ot COFI ili vzimane na sozial sa dale4 ot moite kriterii za uspeh!Gorgite 99% imigranti
Заплата от Кофи и взимане на социал са неизбежна стъпка на повечето новоемигранти,стремящи се към успех в дългосрочен план.Знаеш добре,че да пристигнеш с българска диплома,знания и умения тук още нищо не означава.Така,че,Кофи-то и социала не могат да бъдат по никакъв начин показател за успешна адаптация на човек.Не разбрах за какво ги намесваш.
Malkata replika pod avatara mi ozna4ava tursene na novi horizonti a ne primiriavane s dadena situazia, na koiato ti vika6 adaptazia.
Не примиряване,Роси,а приспособяване.Това за мен значи думата адаптация.

Адаптация-комплекс от морфофизиологически и поведенчески особенности на особи,популации или вид,обезпечаващ:
-успех в конкуренцията с други видове,популации или особи;
и
-устойчивост към въздействията на факторите на абиотическата среда.


Както виждаме "търсенето на нови хоризонти" не отговаря на определението за адаптация. :D

От научна гледна точка,Кофи-то и социала-това са периоди на преадаптация. :D
В норма,процеса преминава през конгруенция(взаимно приспособяване на особите),идиоадаптация(частни приспособителни изменения),адаптация и постадаптация.
Само че при някои индивиди,в средата на конкуренция настъпва дизадаптация(разстройство на приспособяването на организма),водещо към деадаптация(връщане на организма към изходното състояние)

А смяната на мнение,това е аккомодация! :D (обратим етап в процеса на адаптация) :D
Botzo

Мнение от Botzo »

Ха,
това пследното беше точно в целта .......

:thumbsup: :thumbsup:
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Papi написа:az pak doidoh 6toto mi omrazna da me ebavat v 6ibanata BG, ... a i 6toto znam frenski!
Хе, хе чудя се как би реагирало едно националистически настроено куебекуа, ако бъде запознато с резултата от подобна анкета :beer: :D :D :beer: Верояно ще има момент на конфузно мълчание.......... :wink:
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

JOY написа:
Zavisi kakvo razbira6 pod uspe6no.Zaplata ot COFI ili vzimane na sozial sa dale4 ot moite kriterii za uspeh!Gorgite 99% imigranti
Заплата от Кофи и взимане на социал са неизбежна стъпка на повечето новоемигранти,стремящи се към успех в дългосрочен план.Знаеш добре,че да пристигнеш с българска диплома,знания и умения тук още нищо не означава.Така,че,Кофи-то и социала не могат да бъдат по никакъв начин показател за успешна адаптация на човек.Не разбрах за какво ги намесваш.
Malkata replika pod avatara mi ozna4ava tursene na novi horizonti a ne primiriavane s dadena situazia, na koiato ti vika6 adaptazia.
Не примиряване,Роси,а приспособяване.Това за мен значи думата адаптация.

Адаптация-комплекс от морфофизиологически и поведенчески особенности на особи,популации или вид,обезпечаващ:
-успех в конкуренцията с други видове,популации или особи;
и
-устойчивост към въздействията на факторите на абиотическата среда.


Както виждаме "търсенето на нови хоризонти" не отговаря на определението за адаптация. :D

От научна гледна точка,Кофи-то и социала-това са периоди на преадаптация. :D
В норма,процеса преминава през конгруенция(взаимно приспособяване на особите),идиоадаптация(частни приспособителни изменения),адаптация и постадаптация.
Само че при някои индивиди,в средата на конкуренция настъпва дизадаптация(разстройство на приспособяването на организма),водещо към деадаптация(връщане на организма към изходното състояние)

А смяната на мнение,това е аккомодация! :D (обратим етап в процеса на адаптация) :D
Bravo Joy, taka triabva da se spori- s fakti i nauchni obiasnenia...ia da vidim sega Rosi kak shte ti otgovori. Vie dvete me kefite mnogo...to biva topli chustva, ama vashte sa napravo kato slantseto... :wink: :P
Гост

Мнение от Гост »

accommodation

Domaine(s) : - psychologie

adaptation n. f.

Note(s) :
Sens neurophysiol.

Définition :

Nom donné par Adrian à la diminution progressive de la cadence initiale des impulsions nerveuses engendrées dans un neurone sensitif par l'application au récepteur correspondant d'un stimulus maintenu constant.
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

kakvo ste vzeli da sporite. radvaite se che sa vi odobrili i ste na tozi kontinent, pak lichnite profesionalni i jiteiski uspehi si zavisiat samo ot vas. vie kvo si mislite che kato doidete i aide niakoi shte vi podnese pitata s meda. radvaite se che ima koi da vi uchi na frenski che i da vi plashtat za tova, imate i bazovata sigurnost na sociala. pak svichko ostanalo opira do vashata rabotosposobnost i umenie za oceliavane v konkurentna sreda. ako ste kasmetlii i probivni shte uspeete. stiga ste mrankali i ste se oplakvali. koito iska - moje.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 8:05 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Rosi написа:
Botzo написа:
Rosi написа: ... I do den dne6en ne mi pobira glavata, kak niakoi (i to s detza) 6te trugne da emigrira bez da znae ezik ili go u4i za da mine niakakvo interviu.
Абсолютно подкрепям JOY.
Роси, не сме всички умни като теб, а и не разполагаме с много време.
Botzo, ne6tata ne opirat do um a do otgovornost.I kato gledam kolko vreme prekarva6 po 4atove i forumi da pi6e6 gluposti ne zvu4i6 nikak ubeditelno. :D :D :D

ДА ДА ДА ДА ДА
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

Obesniavam:
...za6toto, kogato 1987 g. bratov4eda drasna kum Toronto, se zarekoh edin den i az da stavam kanadec, no poneje 2000 v Bukure6t mi otkazaha studenstka viza za federalnata 4ast bez nikakvi osnovania i pri izriadni dokumenti s dovoda 4e "niama dostatu4no zdravi vruzki koito da me vurnat v BG"...a posle edna simpati4na lelka sus silen frenski akcent v kanadskoto posolstvo v London celi 2 4asa me zaribiava 4e ako iskam da imigriram v Canada to "Quebec is the best possible choice for you".
Ta taka sednah si na 4etirite bukvi i vzeh da u4a frenski makar 4e hi4 ne be6e leko re6enie!
Da vidim kolko o6te 6te ia 4akam taia viza!

P.S...merci bien na K**Y za podkrepata i za tova 4e prez cialoto vreme me okurajava! :D
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Rosi написа:Kakvo moje da otgovori Rosi v slu4aia? :D :D :D
Ami ni6to.Ne i se govori za soziala, zaplata ot Cofito i "uspeha" na 99% ot imigrantite v polu4avaneto im.Puk niakoi i za nauka go imat :D :D
Mi to si e nauka...az neznam zashto taka losho si nastroena kam sotsiala. da ti kaja imam edin komshia s 2 pati po-malki dohodi ot moite. ama kara po-nova kola ot mene, vseki den peche neshto na BBQ-to i si klati krakata...zashto...mi zashtoto raboti po-malko, ima dostatachno vreme da hodi po razni spetsiali i kopuva meso za dolar kiloto ot razni samnitelni vesta...prosto namaliavaneto na ejednevnite drebni razhodi za nego se e prevarnalo v izkustvo...i se spravia po-dobre ot mene...goliam praz che ne iade pileta Prime, che e 150 kg i hodi kato mangal iz kashti...
Ta toi mi e kazval che ne e vajno dali si s visoka zaplata, a da si s niski razhodi...i mai e prav :roll:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

MechoPuh написа: Mi to si e nauka...az neznam zashto taka losho si nastroena kam sotsiala. da ti kaja imam edin komshia s 2 pati po-malki dohodi ot moite. ama kara po-nova kola ot mene, vseki den peche neshto na BBQ-to i si klati krakata...zashto...mi zashtoto raboti po-malko, ima dostatachno vreme da hodi po razni spetsiali i kopuva meso za dolar kiloto ot razni samnitelni vesta...prosto namaliavaneto na ejednevnite drebni razhodi za nego se e prevarnalo v izkustvo...i se spravia po-dobre ot mene...goliam praz che ne iade pileta Prime, che e 150 kg i hodi kato mangal iz kashti...
Ta toi mi e kazval che ne e vajno dali si s visoka zaplata, a da si s niski razhodi...i mai e prav :roll:
Е то кой каквото иска и за каквото е учил. :)

Тази сутрин, докато кибичих в трафика, слушах по CBC-то някакъв бивш финансов съветник, който редеше тирада против RRSP-тата. Как, като се пенсионираш и вземеш да си теглиш парите, държавата ще си резне хубавите данъци (точно за това е прав) и може и да ти отнеме някои привилегии, които се полагали на пенсионерите с ниски доходи. Според него, на двама пенсионери без дългове повече от 20 000 година не им трябвали, а те се събирали от разните държавни пенсии. На мен все ми се струва, че и пенсионерите са хора и имат нужда от повече, дори и държавата да размахва данъчната секира.

Каза и нещо, обаче, в което видях просветление - тия, дето искат да се пенсионират, за да почнат да пътуват, по-добре да си пътуват сега, щото като станат на по 70 години може и да не им е до това... Сега като се замисля - прав е човекът. Довечера ще го кажа на жената.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

А на мен ми дойде до гуша да бъда крепостен селянин, да искам да отида на една планина за 10 дена през лятото и да не мога да си го позволя, защото добрата планинска екипировка струва много пари, а и спането по хижи лятото е по-скъпо, отколкото на 4астна квартира на морето.... А искам да обикалям и да видя свят... всеки луд с номера си.

И защото ми омръзна да ме унижава тъпата администратсия, която трябва да ми стои на крака като ходя при тях, защото от такива като нас, 4астния сектор, им се плащат големите заплати за клатене на крака и... а вместо това се отнасят с теб като с ку4е.

Защото ми омръзна да се занимавам с арогантните и самодоволни доктори, ненаситни за пари и дори полу4аващи ги, да не си свършат добре работата(това могат да го разберат само хора, които са патили. Наскоро оперираха моя близка, а преди 5 години оперираха и мен. Какво сме платили, няма да ви разказвам...)

Защото като решиш 4е ти е писнало да плащаш тъпите им данътси и рекети на данъ4ните, които ти минават на проверки, ХЕИ и всякаква друга измет, и решиш да си потърсиш някаква работа, т.е. да работиш за друг, макар и с добро образование и много, ама много опит по телефона първият въпрос който ти задават е - на колко гониди сте. И ако си жена и не си под 26, ти се казва директно - ами ние търсим до 25-6 години. А понякога дори направо ти се затваря телефона без думи.

Защото половината ми рода не си говори заради делби на имоти, т.е. пари и на мен ми е дошло до гуша от тсялата тая простотия.

Защото по вестнитси и телевизия няма нищо друго освен негативизъм, убийства, изнасилвания, отвле4ени и разфасовани за органи детса...

Няма закони, няма политсия, няма сигурност...

Защото ми писна да слушам разните 11-1З годишни тийнейджъри да си говорят за секс и да се превъзнасят какви страшни мъже и жени били и 4е било истински срам да си девствен на 15... И като си помислих, 4е и моите детса ако израстнат в такова обкръжение и кой ги знае дали и те няма да поддадат на разните им тъпи моди и да се превърнат в едно от многото лекета с които се напълни страната...

Ей за такива и други неща, за които сега не ми се пише 4е нямам много време...

Защо Кебек.

Ами допреди да кандидатствам реално за Кебек, дори не знаех 4е има такова нещо на картата, и то за пиене ли е, за ядене ли е...

Знам само, 4е исках да отида в Канада. Гледала съм много филми за Канада, за севера, Джек лондон, аааххх.

И бях 4ела за сотсиалната политика на страната. В крайна сметка това действително е единствената страна, която дава шанс на вси4ки да се реализират. Където вси4ки освен индиантсите са по-нови, или малко по-стари имигранти. Затова и колкото и да има расизъм, сори майна, ама той няма нищо общо и не може да се сравни с расизма в САЩ или особено пък в Западна Европа. Там винаги ще сме Ку4ето от крайния квартал.
А който не успее - за него има сотсиал. Което не е лошо нито срамно, кой както се уреди, осигуряват на хората минималните условия за да отселеят.

А аз исках по федералната, защото не бях и 4увала на френски друго освен Боржур или нещо подобно. А, и на Кока кола пише Тужур. Но тогава запо4нах да влизам в Дира, където яко се разискваше колко е по-усложнена федералната програма и колко много време отнема. И така, реших и аз и пуснах по Кебекската, макар 4е не исках.

А защо се заселих в Кебек, макар 4е съм още нова и може да се преместя по всяко време някъде другаде - дали заради образование, или заради мъж, или заради работа.. Но Кебек си е наистина най-евтиното място за на4ало в Канада. Няма какво да се лъжем. Е, вероятно Уинипег също, но не искам докато си взема паспорта да нарушавам закона, а и мисля скоро да си изтегля близките, така 4е трябва да съм примерно кебекар4е и да пазя добро поведение.

И живеейки на бордера, в Хъл, на отсещния браг на Отава, сори КанАк, знаеш ми мнението, намирам, 4е френско ези4ните са по-топли, по-реално мили и доброжелателни от англофоните и 4е макар и безкрайно от4уждени за моята представа дори в семейството си или сред приятелите си, те като кажат 4е ще се опитат да ти помогнат, обикновено го правят или дори да не им искаш помощ сами правят нещо да ти облек4ат живота. За 2 месетса и половина срещнах много гадни, но и страшно готини хора тук и съм и безкрайно благодарна.
При това те до един са франкофони.

Та така...

И накрая, за да не бъда разбрана погрешно заради мотивите които съм изброила в на4алото, искам да уто4ня, 4е въпреки 4е съм отвратена от БГ администратсията и власт имащите, и голяма 4аст от обществото на БГ,

МНОГО МНОГО ОБИ4Ам БЪлГАрИЯ. Оби4ам си историята, природата, традитсиите,приятелите които смятам за незаменими и верни и за които винаги ще ми е мъ4но...Оби4ам я.

Но там не мога да бъда щастлива. Там се 4увствах като в затвор и не можех да дишам, 4увствах 4е душата ми умира, загивах...

Това е
Alina
Заключено