>>>> Интересно защо!? <<<<

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Защо най-вече избрахте Quebec ? (нека бъдем честни)

Анкетата свършва на Пон Мар 08, 2004 3:47 am

 
Общо гласове: 0
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

>>>> Интересно защо!? <<<<

Мнение от yaiuat »

На фона на другите теми за какво ли не ето една в която най-после става въпрос за Quebec :D :duga:
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Обяснявам ;)
Като почнах процедурата, въобще не знаех нищо за Квебек. Един приятел чакаше виза, друг вече беше в Монреал. Извън Монреал други познати нямах. Та не съм се и замислял за други провинции или градове. Торонто, Ванкувър, Монреал, Калгари - по един и същи начин нищо не ми говореха и си мислех, че е все едно къде. И понеже все пак познавам двама човека в Монреал - ето ти лесно решение ;) Френският език малко наклоняваше везните в анти-монреал посока, ама викам си "К'во пък! Ето сгоден случай да науча езика на любовта" :liefde:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Пояснение

Мнение от Linko »

Трудно беше вземането на самото решение за емигриране, след това е по-леко. За мен основното бе, да намеря възможно най-късия, сигурен и евтин път за излизане от страната и за легално установяване в чужбина. Квебек спечели по всички показатели, а пък и съм си франкофон отдавна. Това е вратата, през която желая да вляза в широкия свят.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

И аз понеже съм си франкофонче, а в свободното време англофонче :lol: реших, че Квебек е идеалното място да си упражнявам езиковите способности, да потърся професионална реализация, а и да си създадем семейство на Канадска земя. От дълго време ми е позната процедурата, но трябваше да се дипломирам все пак. И при първата възможност пуснахме в ход процедурата. Сега си чакаме визичките и дано да бъдем доволни от избора си!!!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Shto se oplakvash ot temite tuk, mon ami?! Otkakto Plamen i Ssttoo realiziraha tyahnata genialna idea za forum Razni, vsichko ne po temata Quebec brzo se prenasochva s destinaciya forum "Ala-bala" kakto kazva moyata sagrajdanka Alina. :lol:
Az izbrah Quebec, zashtoto procedurata e uj po-brza, po-evtina i iskat po-malka minimalna suma na bankova smetka. Prichinite mi sa chisto praktichni, a inache celta mi e jivot vav Federalna Canada. Obache, se okaza, che brzata kuchka slepi gi rajda, shtoto kato kandidatsvash za Quebec ot Ontario situaciyata e po-razlichna. Oshte nyakolko meseca shte im ponasyam absurdite, obache i nakraya shte napravya nyakoy focus s vremenno prehvrlyane na 10 K na moya smetka i shte kandidatsvam po federalnata procedura. I bez tova sabiram 81 tochki po tyahnata sistema. Ne iskah da go pravya dosega, zashtoto prvo obicham vsichko da go postigam sam, ako moga i vtoro iskam da sam maksimalno chesten. Obache, pochvam da se razdelyam v posledno vreme s musketarskite si ideali. Yavno, v savremenniya svyat ako iskash da pobedish bez doping ne stava, koy kakvoto shte da kazva.
Inache, Quebec si e mnogo krasiva provinciya s dva chudni grada Montreal i Quebec City, kato v tova vklyuchvam i okolnostite na teya gradove. No, tam e got da jiveesh, ako si frankofon i ako ne ti puka mnogo, mnogo za Canada, zashtoto az sam se ubedil, che v tazi provinciya Canada e mrsna duma. :evil: No, za chovek kato men, koyto opredeleno predpochita angliyskiya i neshto po-vajno, obojava Canada, izobshto ne mi sa po vkusa nadpisi seulement en francais i ima ezikova policiya, sledyashta spazvaneto na zakon 101, tova che po kartite na QC, okolo provinciyata ima samo byal fon, tova che v uchebnicite na QC za Canada ne se govori, a za jivotnite, rasteniyata i t.n. v QC, tova che Quebec City bila "la capitale nationale", a Ottawa- "La Capitale du Canada", tova che po instituciite na QC ima samo kvebekski znamena i nito edno kanadsko, tova che July 1st- Canada Day e den za mestene v QC i za praznik ne go broyat, dokato provincilaniyat praznik St Jean Baptiste na 24 yuni bil "nacionalen praznik na QC" (la fete nationale), tova che "crisse" se izpolzva za rugaene... Nyama da izbroyavam oshte, mislya, che tova e dostatachno. Az sam doshal, za da jiveya v Canada i iskam prvo da sam loyalen kam stranata si i posle kam provinciyata si!
Vsichko tova, koeto toku-shto napisah moje i da uchudi mnogo hora, no tova e moeto mnenie!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

Obesniavam-
Zashtoto v 1 moment ne mi izdarjaha nervite v BG/rabotata,detskite gradini i drugi absurdi/i reshihme da se mahame niakade. Poogledahse -pochti v ciala Europa imam friends,vse dobri,ama tam nikoga niamashe da imam statuta kato v Canada .A v Montreal beshe brat mi i poznavah procedurata pokrai nego/beshe zaminal predi niakolko meseca/. Maja mi taka i taka neznaeshe nikakav ezik-znachi zapochva pri vsichki polojenia ot 0-lata. E az malko se ozorih-da si dokaram po-dobar english,da se izucha na french. Posle sled kato ni odobriha ,pod davlenie na brat mi stignah do izvoda che mai FR. chast si e 'kuc kon'. Predi mesec po stechenie na obstoiatelstvata ni predlojiha i jilishte i rabota na maja mi v Toronto ,no nie veche taka sme se nastroili za Montreal ,che otkazayhme za federalnite. Za dobro ili losho 1 -nia mi krak ,a i 1/2 nata mi sarce veche e v Montreal,taka che milia che vse oshte ima smisal da se hodi v Fr. chast.
Изображение
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Обяснявам:

Изборът изначално беше между най-големите градове в Канада-Торонто,Ванкувър или Монреал по професионални причини.
Когато френският взе да ми става по-добър от английският, везната взе да наклонява към Монреал,а в последствие с натрупана вече информация за по-добър старт,по-добра социална политика,по-евтини цени,по-бърза процедура и т.н.,решението беше категорично взето.Нито за миг не съм съжалила за избора,и за друга провинция или Щатите пък ни най-малко не съм помисляла откакто съм тук.
Все още съм на мнение,че по-добро място на първоначална адаптация няма.Евентуално бихме помислили за друго място само при изгодно предложение за работа.И пак бих го премисляла сигурно милион пъти.
Да спомена,че когато трябваше да се ориентираме,нямахме никъде никакъв познат.Впоследствие открихме приятели на наши приятели,които ни посрещнаха.
Ако някъде имахме близък познат,определено везната би наклонила натам.
Анкетата е меко казано не добре направена,защото когато се взима подобно решение,се взимат впредвид възможно най-много условия.
Botzo

Мнение от Botzo »

Друга причина - обяснявам:
през 1994 наши познати от Монреал ми пратиха документи за един университет в който имаше фехтовка. Подадох си документите и ме приеха, но канадският посланник който тогава идваше от Белград ми заяви че Квебек подпонагал прекалено много имиграцията към Канада и ако съм искал да получа виза съм трябвало да депозирам 15 000 американски долара като гаранция в посолството в Белград. Казах му че моха да представя банкова сметка а той ми отвърна че банковите сметки на българите нищо не стрували, а трябвало да бъде в посолството защото в случай че остана тези пари отивали за правителството. После дирекно ми каза че дори и да депозирам, просто мога да забравя за получа каквато и да било виза поради много фактори които отказа да коментира. Накрая дори и не поздрави за довиждане, а гледаше с нагъл погдлед.
Тогава не правех много разлика между Квебек и Канада и затова я намразих. С течеине на времето разбрах кои са "добрите" и "лошите", нещо което засили любовта ми към франкофоните и ненависта ми към потомците на обединеното кралство.
Благодарвн съм на Квебек че ми дава за втори път възможността да се реализирам там и съм безкраино щастлив че вече никой чиновник от федерална Канада няма да може да ме спре.

Благодаря ......
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Чет Мар 11, 2004 3:52 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Interesno Botzo dosega nesme znaeli ,che Qc. ti e daval parvi shans da se realizirash ,ya razkagi kak ti mina parvata realizaciya .
Otnosno chinovnicite ,te navsyakade sa si edni i sashti martvi dushi,ot lichen opit i nablyudeniya az obache sam na mnenie ,che federalnite sa po zgovorchivi i pragmatichni dokato pred kvebekskite na parvo mesto stoi zadachata po izpalnenie na osnovnata liniya na partiyata ,a sled tova interesa i blagoto na choveka .
Botzo

Мнение от Botzo »

bateto написа: ... Interesno Botzo dosega nesme znaeli ,che Qc. ti e daval parvi shans da se realizirash ,ya razkagi kak ti mina parvata realizaciya ...
до сега никой не ме е питал за пълната ми биография. А и доста хора знаят вече. Незнам с какво ще ме мотивираш да ти я разкажа на теб 8)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

A molyate ne sam ot lyubopitnite i ne si vra nosa v horskite raboti,no taka kakto si go napisal se chete,che veche edin pat si bil v Qc. i se ga ste ti e vtori.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

I do den dne6en ne mi pobira glavata, kak niakoi (i to s detza) 6te trugne da emigrira bez da znae ezik ili go u4i za da mine niakakvo interviu
Да ти обясним ли как? 8)

Така,както 99% от емигрантите го правят и то успешно.
Това,че си знаел езика преди да дойдеш,съвсем не означава,че ти ще се адаптираш,а другите не.
Всъщност,малката реплика под аватара ти е достатъчно красноречива.
Botzo

Мнение от Botzo »

Rosi написа: ... I do den dne6en ne mi pobira glavata, kak niakoi (i to s detza) 6te trugne da emigrira bez da znae ezik ili go u4i za da mine niakakvo interviu.
Абсолютно подкрепям JOY.
Роси, не сме всички умни като теб, а и не разполагаме с много време. Ние като имигрирахме една дума на испански не знаехме, а и за интерюуто дори не сме учили. Но пък успяваме. Не е нужно да си учил за професор за да успееш ........ незнам дали си се замисляла за това.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 8:05 pm, променено общо 1 път.
Заключено