Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Тя добре ,че е я има Ла Бел Прованс в Северна Америка за да не е картинката чак толкова сива.
Влади що не си вземеш един месец отпуск и да я пообиколиш малко тази Северна Америка . :D
ka
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:19 pm

Мнение от ka »

Istinska,neistinska vse taia siva.........i tuk tame niakoe oaziz4e :D I te vzeli da si misliat 4e sa varha.Dobre 4e pone otvreme navreme niakoi kato Philipe Stark im pravi dizain i pro4ie,4e ina4e sivoto 6te preobladava.
4ervena 6ap4i4a
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е ка, то е ясно отдавна че Европа е яка далавера тук ( в Северна Америка ).
Насякаде като чуят Европа и им се въртят Мерцедеси, Версачета, Феррарита и т.н. и се насмитат.
:beer: :beer: :beer:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Bate istinata e takava...Vrashtat se shtot gi marzi horata....Stanali sa kato Canadci....Iskat samo da poluchavat a drug da varshi rabotata.....Samo che vav Evropa sa po golemi rasisti i od tuk!!! :cry:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Определено в южната ни съседка далаверата ще да е по-голяма:
Наши каубои свиха половин тон долари
Българи обраха монетите от пералните в Тексас

Наши каубои задминаха Бони и Клайд, като задигнаха половин тон долари.
Трима българи претарашили обществените перални в щата Тексас. Те отмъкнали $18 700 в монети, които тъпкали в чували, съобщи телевизия Си Би Ес.
31-годишният Пламен Иванов и Илко Бояджиев (27 г.) са арестувани, а третият съучастник се издирва от полицията в Сан Маркос. Беглецът е 23-годишният Ивелин Иванов, твърдят местните агенции. "Тексас е прочут с банковите обири, но на никой бандит не му е хрумвало да краде центове", коментираха изумени местни шерифи.
Нашите апаши били издадени на ченгетата от бдителни домакини. Те забелязали как мъже разбиват касите на пералните. Пламен и Илко били закопчани в момента, когато отмъквали плячката от поредния удар.
Единият носел огромен сак, пълен догоре с монети от 25 цента, всеки от който тежи около 5,67 грама. В паркирана наблизо камионетка полицията открива 18 700 долара. Те тежали общо 450 кг. Вътре имало и жилищни каталози от Тексас, Арканзас, Северна Каролина и Луизиана.
Иванов и Бояджиев били в Щатите със студентски визи. Срещу двамата са повдигнати обвинения за кражба от машини с монети, както и за замесване в организирана престъпна дейност. Наложена им е парична гаранция от 10 000 долара.
Дано не съм изнесал лични данни на някой съфорумец. :?
Embrace your climate change!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Abe zashto tolkova mnogo moi poznati ne gi e griza na drugite poznatite kvo pravat :)
Razni hora razni ideali.
Tendencia ne vizdam.
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

Re

Мнение от Diavolo »

Abe mnogo mnenia ama nikoi ne znae to4no pri4inite na tezi koito se vrastat v BG samo si namirame temi da si 4e6em ezicite.A tova 4e Bg e v EU e .......... sled 10godini moje i da se useti. Az imam pogled v France - maja mi raboti v frenska firma za montaj na asansiori i elevatori ama da ne sa ludi fransetata da my dadat 10 god . rabotna karta - ste dovede semeistvoto si i t.n. Taka 4e edinstvenia na4in da se saberem legalno izvan Bg e Canada. A da vi kaja i na mnogo ne im se raboti - izkarali po niakoi lev v Canada i misliat 4e v Bg ste vartiat biznes, da ama ne tuk parite se topiat kato sniag i lo6oto e 4e niama ot kade da gi izkara6 posle. Mnenieto si e li4no moe.Yspeh na vsi4ki.
Marginal39

Re: Re

Мнение от Marginal39 »

Diavolo написа:Abe mnogo mnenia ama nikoi ne znae to4no pri4inite na tezi koito se vrastat v BG samo si namirame temi da si 4e6em ezicite.A tova 4e Bg e v EU e .......... sled 10godini moje i da se useti. Az imam pogled v France - maja mi raboti v frenska firma za montaj na asansiori i elevatori ama da ne sa ludi fransetata da my dadat 10 god . rabotna karta - ste dovede semeistvoto si i t.n. Taka 4e edinstvenia na4in da se saberem legalno izvan Bg e Canada. A da vi kaja i na mnogo ne im se raboti - izkarali po niakoi lev v Canada i misliat 4e v Bg ste vartiat biznes, da ama ne tuk parite se topiat kato sniag i lo6oto e 4e niama ot kade da gi izkara6 posle. Mnenieto si e li4no moe.Yspeh na vsi4ki.
Много добре знаеме точно причините на някои да се върнат в БГ, те просто са много и са индивидуални и за тва не трябва да се обобщава. Въпреки тва има и стандартни причини като климат, феминизъм, мързел да се научи френски или наглийски и т.н. Между другото, темата не е що българите напускат Канада за да се върнат в БГ а що българите напускат Канада ВЪОБЩЕ.
А по втората ти точка си много в грешка, освен Канада, имигрантски страни са САЩ, Австралия и още някои.
:beer: :beer: :beer:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Margi, v US se emigrira mnogo trudno (az tochno za tova mnogo go haresvam :lol: )
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

canat написа:Margi, v US se emigrira mnogo trudno (az tochno za tova mnogo go haresvam :lol: )
А, не съм много сигурен, аз лично познавам няколко души които се изнесоха натам от тук и не са нито някви гении нито са ползвали връзки, единия от тях е престъпник. Братовчед и на жена ми играл на томболата и му дали зелена карта + него жена ми има още двама братчеди там + поне още 4 бивши приятели със семействата им
, брат ми също е там ( не съм го питал дали е трудно или не ). А иначе може би процентно САЩ приема по-голям брой имигранти от Канада.
:beer: :beer: :beer:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

tova e viarno, no dosta ot zelenokartovzite se vrashtat barzo i masovo obratno v BG (i niama da gi pitam "zashto napuskat US" :lol: ).
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

От Канада се връщат в БГ яко също, даже тема се отвори за тва ( почти ).
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

+ тва канат, тва което казваш не е конкретно по тва което каза че било трудно да се имигрира в САЩ.
:beer: :beer: :beer:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Marginal39 написа:+ тва канат, тва което казваш не е конкретно по тва което каза че било трудно да се имигрира в САЩ.
ami te idvat, no posle se vrashtat. Tova ne e emigrazia, tova e migrazia :lol:
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Канада е за професионалисти а не за профани.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Заключено