Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от bateto »

Три мои познати семейства се изпариха безвъзвратно от тук преди новата година след 5-6 год. престой.Сега ,чета в Малки обяви ,че и други българи стягат куфарите.Кво ви става бе хора. :?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от Koko »

bateto написа:Три мои познати семейства се изпариха безвъзвратно от тук преди новата година след 5-6 год. престой.Сега ,чета в Малки обяви ,че и други българи стягат куфарите.Кво ви става бе хора. :?
А в каква посока беше изпаряването?
От моите познати които ме посрещнаха навремето почти никой не остана в Канада, но предпочитаната посока за изпаряване е на юг.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Три мои познати семейства се изпариха безвъзвратно от тук преди новата година след 5-6 год. престой.Сега ,чета в Малки обяви ,че и други българи стягат куфарите.Кво ви става бе хора. :?
Батка, Батка. Сал един ти остана да гърбиш в таз пуста Каната. 800-те дни ще станат май години и всичките в гърбене... :lol: :rotfl:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от bp_de »

bateto написа:Три мои познати семейства се изпариха безвъзвратно от тук преди новата година след 5-6 год. престой.Сега ,чета в Малки обяви ,че и други българи стягат куфарите.Кво ви става бе хора. :?
Може и да са се усетили 4е ве4е сме в ЕУ.нали знае6 4е първите или пе4елят или губят -но в тоя слу4аи ли4но за мене първите сте спе4елят.
Които се е понапанал да про4ете това онова относно влизането на Бг в ЕУ предполагам 4е ве4е си е направил изводите.

Оказва се 4е в пове4ето слу4аи така наре4ената забрана да се работи в едикоя си стран е прах в о4ите на местните -успокояване на обстественото мнение.

та това може да е едно от обясненията.
xoflow
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 01, 2006 6:35 pm

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от xoflow »

bateto написа:Три мои познати семейства се изпариха безвъзвратно...
Ne znaya dali sa go napravili zaradi teb ;) no ako da, please zapoznay se s vazmozhno nay-golyam broy semeystva, che da se iznasyat (po vazmozhnost i spored mnenieto na bp_de kam Evropa (b.s.).)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от KolioBalkanski »

bateto написа:Три мои познати семейства се изпариха безвъзвратно от тук преди новата година след 5-6 год. престой.Сега ,чета в Малки обяви ,че и други българи стягат куфарите.Кво ви става бе хора. :?
защо толкова много българи си купуват бе ем вета?
3 мои познати българи си купиха бе ем вета наскоро - спрете се българи, оставете малко бе ем вета и за нас :-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Защо всички мои познати си купуват къщи !?
Поне 3-4 ма мои познати си купиха къщи през последните няколко месеца. Единия даже иска да си купува и BMW. Спрете се бе !

Кольо, май трябва да сменяме познатите, нашите нещо не са много правилни (у ред). Виж кво праят познатите на хората ...
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от filipne »

bp_de написа:
Оказва се 4е в пове4ето слу4аи така наре4ената забрана да се работи в едикоя си стран е прах в о4ите на местните -успокояване на обстественото мнение.

та това може да е едно от обясненията.
bp_de би ли дал малко повече инфо по въпроса. Предполагам , че имаш информация поне за Германия.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Az znam za Francia: kandidastwashza rabota, te te haredswat , vadiat ti rabotna viza ot Bulgaria, kato prisitglesh na miasto ti davat 10 godishna karta na prebivavasht s pravo na rabota, towa poslednot e nowoto ot tazi godina.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Филипне, доста неща се промениха откакто БГ е с ЕС, но да работиш в ЕС никога от 1990г. не е било проблем, просто трябва да си намериш работодател, и да можеш да правиш нещо добре.Всичките ограничения за работа са само врати в полето.
...мразя мастика без айрян...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми аз прочетох в Малки обяви ,че поредното българско семейство си обявява апартамента за пренаемане заради завръщане в Бг.Две от познатите ми семейства се дислоцираха също в Бг. ,а третото на Палма де Майорка/те всъщност и от там дойдоха/преди 4 год.Затова отворих темата да попитам какво става.
А тези с баварците и къщите не ми ги хвалете ,аз на такива им викам на гол *** чифте пищови,разкарват на банката ламарините и живеят в на банката бараките и ще опъват каиша докато се изясне ,демек докато ламарината бъде изядена от жълтата лисица,а бараката от молците и др. видове дървоядни. :D
Аз лично с дохода си мога да задлъжнея на банката за баварец и за барака ,но не смятам ,че по този начин ще купя свободата и независимоста си.Ако на вас тази ситуация ви харесва действайте ,тук ви е местото. :D
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Защо толкова много българи напускат Канада

Мнение от bp_de »

filipne написа:
bp_de написа:
Оказва се 4е в пове4ето слу4аи така наре4ената забрана да се работи в едикоя си стран е прах в о4ите на местните -успокояване на обстественото мнение.

та това може да е едно от обясненията.
bp_de би ли дал малко повече инфо по въпроса. Предполагам , че имаш информация поне за Германия.
Мога да ти дам линк към съвсем прясен документ-от преди няколко дена -4-5 януари издаден от службата по труда в немско.
е на немски е ама ако не се оправи6 -кажи какво да ти транслеитна.

с няколко думи- от 2005 има нов закон и така наре4ените висикоквалифицирани кадри им издават директно перманент ресиденс . А пък с влизането на Бг в ЕУ - ако работодател не си намери 4овек - из ЕУ трябва да предложи първо на страни в ЕУ но с забрани за работа - което си е фотмалност в некои бран6ове.

Преди бе6е кофти сто се минава6е през службат аз 4ужденци -ама сега откакто сме в ЕУ -тая служба може да го духа.
Отделно има категории дето пак ваобст ен се нуждаят от никакво разре6ение от никаква служба.

http://www.arbeitsagentur.de/zentraler- ... usl-AN.pdf
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Щото повечето които са дошли тук ( Северна Америка ) са дошли с впечатленията от филмите които са гледали.
След като дойдат и се сблъскат с действителноста им се вижда сиво ( квото си е в действителност ).
& на мене не ми се стои тука ма съм вързан & дърт.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Marginal39 написа:Щото повечето които са дошли тук ( Северна Америка ) са дошли с впечатленията от филмите които са гледали.
След като дойдат и се сблъскат с действителноста им се вижда сиво ( квото си е в действителност ).
& на мене не ми се стои тука ма съм вързан & дърт.
:beer: :beer: :beer:
Imash v predvid "La Belle" Severna Amerika... istinskata ne e siva...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

vladi написа:
Marginal39 написа:Щото повечето които са дошли тук ( Северна Америка ) са дошли с впечатленията от филмите които са гледали.
След като дойдат и се сблъскат с действителноста им се вижда сиво ( квото си е в действителност ).
& на мене не ми се стои тука ма съм вързан & дърт.
:beer: :beer: :beer:
Imash v predvid "La Belle" Severna Amerika... istinskata ne e siva...
Коя е истинската?
:beer: :beer: :beer:
Заключено