goliamata zabluda QUEBEC

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

На който не му харесва в Квебек да ходи в... Бритиш Колумбия :mrgreen:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

sasho71 написа:
miteto написа: тия дето реват юнашки от Канада ако дойде утре полицията и им каже "Екстрадираме ви в България още този момент" ще леят крокодилски сълзи и по корем ще се влачат само и само да не ги изгонят :lol: Ама иначе на акъли много щедро го раздават :shock:
Mitak, аз не рева юнашки, а само констатирам. :wink:
А и може ли да ми посочиш мой постинг в който казвам "Не идвайте"...
Саше, ревеш си юнашки отвсякъде :D , ама не очаквах да се правиш на две и половина. Къде бил казал не идвайте :shock: Индиректно със всеки постинг, ето и два в които го казваш директно:
sasho71 написа:
taralej написа:Има и още един вариант...
...
има и още един вариант- не идвай тука :wink:
sasho71 написа:
kukuvica написа:
Аз искам да знам, да се захващам ли с идеята Канада и дали това няма да е бягство и вид предателство към тази земя пропита с кръвта на прадедите ми...
...
Да се захващам ли? :wi:
не се захващай, напусни час по-скоро тоз форум и не се връщай тука. има опасност от заболяване "синдром канадско куче" :twisted:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

dionis написа: Ако не6то не ви достига, не другите ви са виновни аmи mай mързела ви е в повече :idea:
няма нищо лошо в мързела, той само движи прогреса :D мен например именно мързела ме е накарал да уча, защото знам че няма да работя после, че няма да имам работно време, че ще си бъда сам шеф, че няма да пускам малоумни резюмета в търсене на работа, че няма да се моля на някой да ми разпише отпуска за да си отида до БГ...тъй че не подценявайте мързела :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

аааа ОК, МИтак, ще ги изтрия :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

miteto написа: сигурен съм че всички тия дето реват юнашки от Канада ако дойде утре полицията и им каже "Екстрадираме ви в България още този момент" ще леят крокодилски сълзи и по корем ще се влачат само и само да не ги изгонят :lol:
Ааа ш ма извиняваш, ама няма такова нещо :roll: Ако стане такъв фал бих им казала "ама моля ви се, другари, аз сама таковата мога да си тръгна, няма нужда от насилие.." :eek7: :mrgreen:

пп. освен това бих им навряла канадския си паспорт в мутрите (хихи) и ги давам под съд :twisted:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Мнение от toncho »

sasho71 написа:
kukuvica написа:
Аз искам да знам, да се захващам ли с идеята Канада и дали това няма да е бягство и вид предателство към тази земя пропита с кръвта на прадедите ми...
...
Да се захващам ли? :wi:
не се захващай, напусни час по-скоро тоз форум и не се връщай тука. има опасност от заболяване "синдром канадско куче" :twisted:
mite,

ми то на тва кво да отговориш бе братко
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Интересно ми е защо реакциите по темата за живота в Канада и тази за "скъсаните" на интервю са толкова различни.

Ако кажа, че нещо не ми харесва тук, веднага ще бъда оплют и обявен за мрънкало, неудачник и т.н., ще ми бъде обяснено, че всичко зависи само от мен самия и маса други клишета.

В същото време, ако бъда скъсан на интервю за имиграция, ще бъда готин човек. А интервюиращия ще отнесе всички отрицателни епитети. Ще ми обяснят, че то всъщност нищо не зависи от мен, все едно съм на изпит в университета и т.н.

А интервюто за имиграция всъщност е детска игра в сравнение със всяко едно интервю за работа тук. Критериите са относително обективни, дипломите и стажа се признават, интервюиращите са интелигентни хора, видяли свят - нямат нищо общо със средно-статистическия табарнак пред който трябва да се "доказваш" за да те вземе на работа.

Защо е този двоен стандарт :?:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

ivandi написа:Защо е този двоен стандарт :?:
И аз това се питам - защо всички за които Канада е гадна дупка и ги е страх до полуда да не пипнат синдрома "канадско куче", под профила им пише: Монреал, Торонто - а не например: София, Харманли, Бургас :?:
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Мнение от toncho »

ivandi написа:Интересно ми е защо реакциите по темата за живота в Канада и тази за "скъсаните" на интервю са толкова различни.

Ако кажа, че нещо не ми харесва тук, веднага ще бъда оплют и обявен за мрънкало, неудачник и т.н., ще ми бъде обяснено, че всичко зависи само от мен самия и маса други клишета.

В същото време, ако бъда скъсан на интервю за имиграция, ще бъда готин човек. А интервюиращия ще отнесе всички отрицателни епитети. Ще ми обяснят, че то всъщност нищо не зависи от мен, все едно съм на изпит в университета и т.н.
...
Защо е този двоен стандарт :?:
ами идея нямам още повече, че мисля че интервюто си зависи единствено и само от теб и от никой друг. моето интервю във виена беше за по малко от 20 мин въпреки, че английския определено не ми е силата. и ако те поцепят на тва интервю не виждам нищо готино в теб - както сам казваш то е доста елементарно.

ако кажеш, че не ти харесва мястото в което си и търсиш съвет как и какво да промениш е повече от разбираемо. но да плюеш всичко и всички, че си е таковало таковата, да "предупреждаваш" целия свят как ще се прецака ако те последва там където си седиш прецакан затънал като хипопотам - до уши ама отворил ЕЙ такава уста - тва вече е малко изнервящо.
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Kuma Lisa написа:
miteto написа: сигурен съм че всички тия дето реват юнашки от Канада ако дойде утре полицията и им каже "Екстрадираме ви в България още този момент" ще леят крокодилски сълзи и по корем ще се влачат само и само да не ги изгонят :lol:
Ааа ш ма извиняваш, ама няма такова нещо :roll: Ако стане такъв фал бих им казала "ама моля ви се, другари, аз сама таковата мога да си тръгна, няма нужда от насилие.." :eek7: :mrgreen:

пп. освен това бих им навряла канадския си паспорт в мутрите (хихи) и ги давам под съд :twisted:
:P Ей че ме накефи това! :beer: :beer: :beer:
To Live Is To Die
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами ivandi ,незнам дали си забелязал,ама във форимте "Емиграция в Quebec " и "Живот в Quebec" пишат различни хора,не очакваш да мислят еднакво ,нали.
Лично мойто мнение че интервютата минават прекалено лесно и затова после има толкова много недоволни и излугани.Не съм забелязала на интервюто ми някакво лично отношение към мен,просто си изпълняват стриктно изискванията и ако някой е излъгал в попълването на документите ,логично е да не събере в последствие точките.
nikola
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 5:37 am
Обратна връзка:

Мнение от nikola »

po vyprosa s mrynkaneto i az-mrynkat 6oto bylgarinyt si e mrynkalo po priroda.i v raq da ide , tam pyk kurvi nqma da puskat-ta takiva mi ti raboti! nali sme maistori da u4im drugite kak da si vyr6at rabotata, vmesto da si gledame na6ata(v nai-6irok smisyl)sigurno i az go pravq, vypreki , 4e se staraq da se predpazvam ot predpisaniq, oba4e to kato si e v genite...nai-lesno e da vidi6 lo6oto za kakvoto i da bilo,a posle 4ak po4va6 da se oglejda6 dali ne si propusnal ne6o hubavo.az taka i ne vqrvam , 4e tam e po-hubavo, oba4e naumih si da probvam da ida i da vidq-edno znam-ako ne me kefi nqma sila , koqto da me dyrji na kofti mqsto.ako na nqkoi tam mu e kofti i si kisne pak tam, ili e mazohist, ili koftito si mu e v glavata. ei na4esah si i az krastata s publi4ni pisanici.:)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Momkoto, shto ne se probvash da napravish edin po-trezv analiz na situaciyata i ne vzemesh da pochetesh Charles Cambell ili Daniel Stoffman, primerno?! :idea:

Toncho i Koko sa pravi. Pomisli si prvo, kolko ot teya deto idvat sa independent immigrants- shte ti kaja 60%. Drugite sa sponsorirani rodnini na imigrantii bejanci. Te ne tryabva da vlizat s nikvi pari tuk. Osvn tova, mnogo ot t.nar. independent workers idvat tuk pone sas sapruga, a mnogo chesto i s edno-dve deca, koito ne idvat s 10 bona v joba, uveryavam te. Da ne govorim i za kvebekskata kvota, kadeto dori ne se iziskvat podobni sumi. Taka che po-spokoyno sas zaklyucheniyata. Canada samo kato izplati socialnite pomoshti na kandidat-bejancite, koto po dve-tri godini se pravyat na cigani, pedali i ne znam kakvi oshte i e na zaguba. Da ne govorim za drugite razhodi. Nali tochno zatova hora kato Daniel Stoffman kritikuvat imigracionnata programa, shtoto Canada vmesto da pecheli ot neya, tya gubi.

Preporachvam ti knigata:
Who Gets In: What's Wrong with Canada's Immigration Program and How to Fix It ot Daniel Stoffman

Kato ya prochetesh, pak shte govorim. Deal? :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Момкото
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 9:54 am
Местоположение: На оня свят

Мнение от Момкото »

Да ама мама ми е забранила да чета такива книжки.
Тя каза, че сега влизам в пубертета и трябва да прочета "Мъжът и жената интимно".
По-добре да си паднал духом отколкото да духаш паднал.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Момкото написа:Да ама мама ми е забранила да чета такива книжки.
Тя каза, че сега влизам в пубертета и трябва да прочета "Мъжът и жената интимно".
A neshto da ti e kazala za "maja i rakata intimno"? :oops:
Заключено