danatci

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

danatci

Мнение от miloto »

Privet na vsichki. Znam, che ne sam pisala dosta otdavna, no sega imam vajno pitane kam tezi, koito znaiat i mogat da mi pomognat.

Nezavisimo, che sme v BG ot min. godina, iskame da si pusnem dokumenti za danatcite, na majat mi mu pristignaha dokumenti i chekove, a na men mi otkazaha da mi dadat ot poslednoto rabotno miasto s motiva, che sam izvan Canada i che ne mogat da mi dadat takava belejka. Dali moga bez neia da si popalna danatcite ili bi triabvalo da napravia neshto drugo.

Blagodaria vi predvaritelno.

Kasmet na vsichki :lol:
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Привет и на теб,miloto
Отказът да ти издадат необходимите служебни бележки за доходите и удържаните данъци в Канада не е пречка да подадеш декларацията по чл.41 от ЗОДФЛ.
А в спогодбата за избягване на двойното данъчно облагане, сключена между България и Канада, има един член 26-ти - "Размяна на информация". Там си е записано, че компетентните органи от двете държави могат да се обръщат едни към други за получаване на необходимите им сведения. Да му мислят данъчните.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

miloto, ako si rabotila na shtat, te sa zadaljeni da ti predstaviat belejka
T-4
ako ne iskat da ti davat, moje da se obarnesh kam vlastite tuk (mislia che v quebec si imate svoe danachno buro).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: danatci

Мнение от Koko »

miloto написа:Privet na vsichki. Znam, che ne sam pisala dosta otdavna, no sega imam vajno pitane kam tezi, koito znaiat i mogat da mi pomognat.

Nezavisimo, che sme v BG ot min. godina, iskame da si pusnem dokumenti za danatcite, na majat mi mu pristignaha dokumenti i chekove, a na men mi otkazaha da mi dadat ot poslednoto rabotno miasto s motiva, che sam izvan Canada i che ne mogat da mi dadat takava belejka. Dali moga bez neia da si popalna danatcite ili bi triabvalo da napravia neshto drugo.

Blagodaria vi predvaritelno.

Kasmet na vsichki :lol:

Това че си извън Канада не е основание да ти откажат документ за това каква заплата си получавала. Както и Кольо е отбелазял, ако си работила легално работодателя ти е длъжен по закон да ти издаде Т4 и ако откаже да го направи, можеш да му стъжниш живота пред данъчните.
От друга страна, дори и без такъв документ, пак можеш да подадеш данъчна декларация, стига да знаеш колко пари си получила и съответно какви удръжки имаш върху тях.
dido13
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 2:45 pm

Мнение от dido13 »

danacite za balgarite sa kato futbola i jenite - wsichki gi razbirat :shock:

ne bih se doweril na nikoi neprofesionalist, osobeno waw foruma.
zashto ne potarsish w saita na CRA i MRQ ili se obarnesh kam niakoi profesional?

citirane na spogodbata bez da ia razberesh si e goworene naizust dosta rusnaci i italianci izgoriaha pri nas.
Izobshto s towa shega ne biwa, che posle boli :wink:
Гост

Мнение от Гост »

dido13 написа:ne bih se doweril na nikoi neprofesionalist, osobeno waw foruma.
Що бе, Дидо 13, бгмонреал е от форума и всички му се доверяваме :wink: :D
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

dido13 написа:danacite za balgarite sa kato futbola i jenite - wsichki gi razbirat :shock:
ne bih se doweril na nikoi neprofesionalist, osobeno waw foruma.
zashto ne potarsish w saita na CRA i MRQ ili se obarnesh kam niakoi profesional?
citirane na spogodbata bez da ia razberesh si e goworene naizust dosta rusnaci i italianci izgoriaha pri nas.
Izobshto s towa shega ne biwa, che posle boli :wink:
dido13, кога се регистрира, че и оценки взе да даваш 8)
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Дидо, извинявай но не ми стана ясно ти самият в коя област си професионалист - надявам се че е нещо по-добро от General Labour.

А във форума има утвърден специалист, особено що се отнася до финансови въпроси в България, така че Дидо ако ти трябва професионална консултация по финанси, а според мен явно имаш нужда от такава, можеш да се обърнеш към него:


http://www.bgcanada.com/pforum/profile. ... ile&u=8542
dido13
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 2:45 pm

Мнение от dido13 »

Ombudsman написа:
dido13 написа:ne bih se doweril na nikoi neprofesionalist, osobeno waw foruma.
Що бе, Дидо 13, бгмонреал е от форума и всички му се доверяваме :wink: :D
goworia za neprofesionalist. Dany si e profesionalist, a kolko koi se doweriawa na kogo, to si e tehen problem!
Ne sam ostanal s wpechetlenie, che tochno ti mu se doweriawash, no karai :D
dido13
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 2:45 pm

Мнение от dido13 »

LaRue написа:
dido13 написа:danacite za balgarite sa kato futbola i jenite - wsichki gi razbirat :shock:
ne bih se doweril na nikoi neprofesionalist, osobeno waw foruma.
zashto ne potarsish w saita na CRA i MRQ ili se obarnesh kam niakoi profesional?
citirane na spogodbata bez da ia razberesh si e goworene naizust dosta rusnaci i italianci izgoriaha pri nas.
Izobshto s towa shega ne biwa, che posle boli :wink:
dido13, кога се регистрира, че и оценки взе да даваш 8)
ti kaw go dawash? felfebel?
spoko be, che shte poluchish udar :wink:
dido13
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 2:45 pm

Мнение от dido13 »

Koko написа:Дидо, извинявай но не ми стана ясно ти самият в коя област си професионалист - надявам се че е нещо по-добро от General Labour.

А във форума има утвърден специалист, особено що се отнася до финансови въпроси в България, така че Дидо ако ти трябва професионална консултация по финанси, а според мен явно имаш нужда от такава, можеш да се обърнеш към него:


http://www.bgcanada.com/pforum/profile. ... ile&u=8542
ti waobshte ne me poznawash i zapochwash da dawash ocenki.
konsultacii po finansi ot koito i da e niamam nujda otdawna sam si gi naprawil :wink:

Inache, maina, rabotia waw finansowia sektor ot wremeto kogato si se rodil i molia ne se zakachai s men - az samo si dawam 2ta centa.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

dido13 написа:
Ombudsman написа:
dido13 написа:ne bih se doweril na nikoi neprofesionalist, osobeno waw foruma.
Що бе, Дидо 13, бгмонреал е от форума и всички му се доверяваме :wink: :D
goworia za neprofesionalist. Dany si e profesionalist, a kolko koi se doweriawa na kogo, to si e tehen problem!
Ne sam ostanal s wpechetlenie, che tochno ti mu se doweriawash, no karai :D


----------------------------------------------------------------------------------

Модераторска забележка

Дидо13, правя ти забележка за това че си нарушил т.2 от правилата на форума – изнасяне на лична информация за друг участник. Мисля че БгМонтреал изрично подчерта че нежелае да бъде наричан с интинското му име.


2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Junk!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
dido13
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 2:45 pm

Мнение от dido13 »

abe wie ludi li ste? ot de da wi znam koi koi e i kakwo bil zabranil!

w Mtl sam razpredelen do kraia na godinata i niamam namerenie da wi ucha imenata, priakorite i idiotiite naizust!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

dido13 написа:abe wie ludi li ste? ot de da wi znam koi koi e i kakwo bil zabranil!

w Mtl sam razpredelen do kraia na godinata i niamam namerenie da wi ucha imenata, priakorite i idiotiite naizust!!
Правилата на форума са написани достатъчно ясно. Надявам се че поне тях можеш да прочетеш.
Заключено