Veche sum v Winnipeg,Manitoba

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Veche sum v Winnipeg,Manitoba

Мнение от No667 »

PATUVANETO:

tragnah ot Sofia s Lufthansa za Winnipeg s edin priatel,smenihme vav Franfurt za toronto,no izletiahme s 3 chasa zakasnenie,smeniaha niakakva duza na dvigatela na Boing-a,kacnahme v Toronto sas zakasnenie i biahme veche izpusnali vrazkata za Winnipeg.
Minahme bez nikakav problem prez granicata i mitnicata i imigracionnite.

Imigracionnite gledat po barzo da minavash i izobshto ne im puka dali si za Winnipeg ili v Toronto ste ostavash ili za Montreal ste otprashish.
super barzo se minava,pitat za parite,kazvash im che si OK i si gi imash i tova e,nikakvi pari ne se zanimavat da broiat ili da proveriavat.

LUFTHANSA:

tai kato biahme izpusnali vraskata za Winnipeg,ot Lufthansa za tiahna smetka ni nastaniha v hotel International PLAZA do letishteto,kato ni platiha bilet za bus i telefonni razgovori do kanada i BG,zaradi zakasnenieto.Hotela beshe super jestok,az v Bg ne sum spal v takiva.

WINNIPEG:

na sledvashtia den izletiahme za Winnipeg s Air Canada,kato bileta beshe vkluchen v obshtata cena na Lufthansa platena oste v BG.
2 chasa polet do Winnipeg,ot samoleta izglejda gotino,grada e goliam i si ima i nebostargachi i ot gore izglejdat cool.
dnes mi e parvia den v Winnipeg,no dosta obikaliahme,za 10 min vednaga ti izvajdat Healt Card.Grada mi se struva stranno,ne moga da mu svikna za 1 den na arhitektura i sgradi i hora.
Ima indianci da se motaiat.
Ima golemi sgradi v downtowna,rekite sa gotini,abe oste ne moga da pisha mnogo vpechatlenia,no obeshtavam.
Minah prez ofisa na TD za da si napravia smetka v bankata,iskaha da znaiat kakvi dokumenti imam i kazaha che OK.
Ima kakvo da se gleda oste v Winnipeg,ste mine mesec pone za da svikna.
Priateli sa ni zapazili kvartira,daje veche q naehme,gotina e i nai-vajnoto evtina v downtowna.
Tova e sega nakratko,ste pisha poveche sled vreme
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

айде и успехи много и късмет..:)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »


Welcome to Canada! Ochakvam oshte vpechatleniya ot Winnipeg i samo shtastie i uspehi v noviya ti dom! :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

winnipeg

Мнение от No667 »

Pisha tozi posting na 2 si den v Winnipeg,dnes dosta neshta napravih,biah do imigracionnite slujbi,izkefiha se che sme doshli jivi i zdravi v Winnipeg,doide slujitelia koito ni e dal sertifikatite,toi se zapozna s nas,dade ni vizitki,pogovorihme si,izkefi se ot nas,che samo za 2 dni s moia priatel sme naprednali tolkova veche v situaciata.

V imigracionnite slujbi zvaniat hora ot celia sviat po telefona da pitat za programata na Manitoba,slujitelkata koiato otgovaria i e veche dosadno da povtaria edno i sashto na vseki obadil se.

Na buroto do nea imashe 2 dosieto i lepenka na papkata YES,znachi sa odobreni,do dosieto imashe ot plikovete na Manitoba i nie s moia priatel se zasmiahme kato vidiahme plikovete,zashtoto v takiva si poluchihme sertifikatite i slujitelkata i tia se zasmia i ni kaza che nie veche znaem kak raboti programata na Manitoba zastoto sme v Winnipeg.

V TD Trust si otvorihme smetki i ni dadoha karti.
Podadoh si za SIN nomer dnes.
Veche se orentiram v Downtown-a na Winnipeg,dosta stranno mi e kato arhiktura obache,visoki sgradi na razlichni mesta v grada,shiroki ulici,malko hora se motat bezcelno,ogromen mall s topli vrazki.

Indiancite i te sa mi stranni,tova e edinstvenoto koeto ne me kefi tuka.
Indiancite sa v centura,oste ne sum hodil v drugite raioni na Winnipeg,a te bili mnogo po krasivi i gotini,te sa i ot drugia krai na rekata,no e dosta pyt pesh i dnes niamahme vreme a i sme umoreni.

Imam oste mnogo vpechatlenia,no ste pisha poveche sled izvestno vreme.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
ive
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:19 am

Мнение от ive »

Хайде на добър път и много късмет ти желая!!!
Ние пътуваме другия месец!
Чакаме да пишеш още впечатления!!! :D
kikivc

ha dobre doshli

Мнение от kikivc »

dobre ste mi doshli v winterpeg:)))))))))


vzemete se obadete da piem po edna bira :beer: che to skoro shte svarshi lyatoto i veche nyama da e good za bira :cry:

hilyadi uspehi v canada :D
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

:)

Мнение от Alina »

Честито и от мен

радвам се че всичко е ОК при теб. Прати много поздрави на Ангел и на твоят съквартирант. Имаш ли насрочена дата за теста по английски. Можеш ли да ги питаш какво ще стане, ако кандидатствал по друга процедура дойде направо там. Или малко по-късно. Ще мога ли да изтегля по тяхната близките си.

Много, много :D :D :D :D :D

И успех.
Alina
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Winnipeg

Мнение от No667 »

V grada Winnipeg ima ogromni bulevardi i samo koli po tiah i pochti lipsvat peshehodci,tuka e prekaleno amerikansko i industrialno,nikoi ne dviji pesh a samo s koli,sas sakvartiranta mi dosta obikaliahme vchera,hodihme vav Frenskia kvartal ot drugia krai na rekata,a okolo rekite e krasivo i gotino,karat jetove,ima kafeta,prednia den hodihme v Italianskia kvartal da piem bira,tam e kato v Evropa s kafeneta,inache grada e amerikanski tip kato ot filmite.
V grada ima festival imashe Indianski folklor,super ekzotika e,napravihme si snimki s Shaenite.
Za da idesh do magazina mnogfo se hodi,tuka sa ogromni raztoianiata,леле i gradovete ima v Canada.
Da hodish pesha e ludost,oste ne poznavam grada osven Dowuntown.
Vsichki golemi korporacii ot magazini sa izvan grada ,tam e i stadiona za amerikanski futbol,tam hodiat s koli i si pazaruvat zdravo,ogromna plosht ot magazini,za 1 magazin ti triabva 1 den da go razgledash,v Downtowna ima ogromen Mall sashto.
Amerikanskia nachin na jivot e ludost,ne e kato v Evropa,tova ste vi podtiska v nachaloto.
Biahme na diskoteka,zavede ni hazaina na bloka,super party i palno s gotini jeni,ostanah izumen,ima mnogo gotini jeni ot vsiakakvi rasi,kakto i rusi kanadki.Ima kupon v takiva mesta.
V Magazinite stokite nishto obshto s Evropa ili BG,palno e s bezmisleni stoki.
Ulicite i kashtite prilichat na bungala s trevichka otpred.
Ima katerichki mnogo da se razhojdat mejdu kashtite,ima gotini parkove.
No nai strannoto za men e che mn ogo malko hora sa peshehodci,prosto vseki otiva niakade s kolata si i nikoi ne hodi pesh.
Ste pisha oste,tova e samo nabarzo niakoi neshta
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Winnipeg

Мнение от vladi »

A i pri vas li v Winnipeg povecheto kashto sa 2-3 etajni ot darvo?

Pozdravi na grada na nai-velikia personaj na vsichki vremena - nepovtorimiat Mecho Puh :D :lol: (Winny Puh - Winnipeg)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Winnipeg

Мнение от speedy »

vladi написа: Pozdravi na grada na nai-velikia personaj na vsichki vremena - nepovtorimiat Mecho Puh :D :lol: (Winny Puh - Winnipeg)
Аааа, моля, моля! Winnie the Pooh си е кореняк от Онтарио :D

http://www.autobahn.mb.ca/~woodduck/pag ... eriver.htm
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Winnipeg

Мнение от No667 »

"Во время Первой Мировой Войны группа военных из Виннипега направлялась в Европу через восточную Канаду для соединения со 2й Канадской Бригадой. Во время остановки поезда на Белой реке в Онтарио, лейтенант Гарру Колиборн купил у охотника за $20 маленького медвежонка и назвал его Виннипег или коротко Винни. Так Винни прибыл в Британию и был формально подарен Колиборном Лондонскому зоопарку, Так как бригада отбыла воевать во Францию. В зоопарке медвежонок был очень популярен и прожил там с 1919 по 1934 год. Этот Медвежонок был также любимцем и у Кристофера Робина, сына A.A. Milne (английского писателя). Кристофер называл своего teddy bear (игрушечного медведя) Винни или Винни Пух. Так A.A. Milne начал писать истории для своего сына, добавив персоонажей (кролика, пяточка, сову и многих других) с фермы 100-Acre-Wood деревенского дома A.A Milne'a. Первые рассказы о Винни - Пух были опубликованы 14 октября 1926 года, и полностью закончены в 1928. Всего было продано с того времени по 1996 год более 20 милионов копий этой книги. Книга переведена и издана на 25 языках.."

tova e ot tozi site za Winnipeg:

http://www.russianwinnipeg.org/
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Taka kakto opisvash grada mnogpo mi prilicha na Vancouver,az lichno ne mogah da vazpriema podoben nachin na givot,makar i grada da e mnogo krasiv kato razpologenie i se premestih v MTL. ,kadeto e mnogooo po razlichno,moge bi po taya prichina Mtl. se citira kato nay evropeyskiya grad na kontinenta ,makar da e amerikanski i da nyama nishto obshto s Evropa.Tova mnenie go davam za horata koito si zadavat vaprosa-A kak e tam?-imam chuvstvoto ,che ako kanadskiya flag ne se vee i na dvete mesta,nyama da razbera che sam bil v edna i sashta dargava.
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

E, хайде сега на Ванкувър. Тук ако живееш в downtown не ти трябва кола и ела вечер да видиш какво става по Davie и Денман :D
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Parite

Мнение от No667 »

Tova go pisha za Plovdivchani koito me pitaha s lichno saobshtenie !!!

Znachi parite si gi nosih v CASH v USA i malka suma v CAD koito biah smenil v OBB Banka sreshtu Trimoncium podleza.

Na letishteto v Toronto,ne vidiah na niakoi da mu broiat parite ili da proveriavat,samo te pita kolko nosish i ti mu kazvash che si OK i tova e.
Moje bi ako kajesh che nosish mnogo malko ste ima vaprosi i razparvia,ama toi te pita verno li tova koeto ti pishe che nosish,na men pisheshe 8500 CAD ,az kazah priblizitelni,ne chak tolkova i slujitelia mi pisa 7000 CAD i kaza OK li ti e taka,mojeshe da napravia pazarlak,ama barzah za poleta za Winnipeg,koito i bez tova izpusnah obache.
Prez imigracionnite se minava barzo,davat ti razni knijki kakvo da pravish kato nov imigrant i si v Canada veche.
Abe v Canada po lesno vleznah otkolkoto ako v Garcia da rechem.

Posle na 2 ili 3 den ne si spomniam otidoh v TD Canada Trust i si napravih smetka i si vnesah parite,kato USD mi gi smeniha v CAD i taka mi sa v bankovata karta,az vnesah USD a v kartata CAD kato mi gi smeniha po kursa na bankata i bez komisionni.

Kato si pravite karti se pazarete za po izgodni uslovi.
Pichove ot Plovdiv,ste vidite che Canada ne e tova koeto sme si govorili na Iguanata,tolkova neshta ste vi se storiat shibani,vseki iska ot niakade da vi izmami zakonno i da vi vzeme pari,za vsiako neshto ima pazarlak i komisionna ili danak.Vnimavaite mnogo sas vsiaka pokupka v nachaloto i chetete vnimatelno etiketite.Ako ne znaete ezika dobre e predpostavka da vi izmaknat kinti kato pazaruvate ili da vi abonirat za neshto,abe sistemata e napravena na principa na piramidite ot BG,da vi obira !!!!!!
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Заключено