printiraite si tova v bg

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

printiraite si tova v bg

Мнение от todor73 »

zdravejte na vsichki koito sega sa v bg. printirajte si tova i si go vzemete v quebec. ako ste "normalni imigranti" ste vidite kolko mnogo istina ima tuk. govoria za pqrvite 1-2 god. ste vidite kolko chesto ste spriagate tezi cifri. razbira se che tova niama da se haresa na niakoi sqforumci zastoto te si gledat ot sobstvenata kambanaria. pitate li gi te dori ste vi kajat che takova nesto nema. nema, ama ima :shock: .
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

zabravih da go postna. ne sqm go pisal az, no se nadiavam avtora da proiavi razbirane za plagiatstvaneto mi. :D
mi, mnogo prosto - obiasniavam:

4 1/2 na lubimoto vi avenu "Кент" е 650-750 $ s vklutseno otoplenie i topla voda, 4 1/2 se namira i za 550$

2 karti za gradski transport 108 $, tolkova struva i bensina za messets

Internet, telefon, kabelna tv i tok 150-170 $

hrana za 4 tshoveka (bzkraino po obilna i kateshtvena ot BG) 400 $

kato simirash shte vidish tshe se polutshava 1300-1400 $, koeto oznatshava sthe ostavat pari za drebni udovolstvia

osven tova kato porabotish na tsherno se izkarvat okolo 500$ na messets, koeto sa ti djibrite, indianskite tsigari i domashnata rakia, a moje i da spestiavash.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Lichno na men predelno mi e qsno che chovek v Kanada ne moje da spesti pochti nishto. Zdravo bachkane mi e maikata kakto pri tebe taka i v bg za da se uspee da ostane taka povechko nqkoi lev. Glavnata razlika spored men e che v Canada tova moje da stane i stava po burzo otkolkoto v Bg. Predpolagam che po podrobni izchislqniq mogat i da go dokajat. :idea:
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

...
Гост

Re: printiraite si tova v bg

Мнение от Гост »

todor73 написа:zdravejte na vsichki koito sega sa v bg. printirajte si tova i si go vzemete v quebec. ako ste "normalni imigranti" ste vidite kolko mnogo istina ima tuk. govoria za pqrvite 1-2 god. ste vidite kolko chesto ste spriagate tezi cifri. razbira se che tova niama da se haresa na niakoi sqforumci zastoto te si gledat ot sobstvenata kambanaria. pitate li gi te dori ste vi kajat che takova nesto nema. nema, ama ima :shock: .
Тодоре, това, което е написал мосю HisShadow се отнася за семейства с 2 деца, т.е. не за теб. Защо - ами има едни допълнителни 500 долара детски. И тъй - ти си сам, получаваш 520 + 500 на черно - 1020 на месец. За теб може и да стигат, но нямаш разходите на едно семейство. За това аз държа да напиша на семействата в България да не си правят илюзии. Що се отнася до цифри - написала съм ги в "Статията за социала". Истината за мен е, че ако си направиш труда да работиш за 10 долара на час легално, ще имаш същите пари, но ако стане случайно нещо с теб при работа - имаш сигурност. Освен това, поради факта, че си с ниски доходи, накрая на годината ще ти върнат от данъците достатъчно пари. Други съображения: ще трупаш "канадски опит", който не е задължително да бъде по твоята специалност. Всеки ден се събираш с местно говорящи :P и общуваш на езика, който трябва. Така или иначе ходиш да работиш, защо да го правиш на черно ? Не разбирам. Аз не съм против социала, но той е по-неизгоден за мен. Обясни ми защо има предимства ?
dodo
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2003 4:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dodo »

za Ombudsmankata:

kato ne haresvash sotsiala shto ne se otkajesh ot nego ?
a diplomata za koiato govorish e palna idiotshtina
tukashnoto obrazovanie e napravo jalko
a kato si vzemesh diplomata mojesh da si ia zavresh otzad - ili da otidesh v arabskiasviat s neia ili da se varnesh v BG i da se pravish na "Belikdentse"

tvoite detsa da ne bi da sa re rodili s zlatni lajitshki v ustite tshe ne im stigat 500$, ... na kva se pravish ma kravo
Гост

Мнение от Гост »

kato ne haresvash sotsiala shto ne se otkajesh ot nego ?
За щастие не съм била на социал.
a diplomata za koiato govorish e palna idiotshtina
tukashnoto obrazovanie e napravo jalko
a kato si vzemesh diplomata mojesh da si ia zavresh otzad - ili da otidesh v arabskiasviat s neia ili da se varnesh v BG i da se pravish na "Belikdentse"
Когато поучиш тук и вземеш диплома, тогава говори какво е образованието. Но предполагам, че едва ли можеш да се справиш, умнико.
tvoite detsa da ne bi da sa re rodili s zlatni lajitshki v ustite tshe ne im stigat 500$
Моите деца, може и да не са родени със златни лъжички в устата, но няма да ядат пържоли и пилета за по 1 долар, които са генетично променени и по-скоро антихрана. Нито пък ще пият химията на евтините сокчета, нито пък ще се хранят с нитратни салати и т.н. да не продължавам, умнико.

na kva se pravish ma kravo
Личи си, че си много добре възпитан, умнико. Пожелавам ти да пребъдеш и със социала и с дипломата си. 8)
dodo
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2003 4:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dodo »

shto za teb e trudnost da vzemesh diploma ot Montreal - znatshi si ujasno tapa, to si i litshi ot idiotiite, koito pishesh


na kaza kakvo shte pravish s diplomata, kato ia vzemesh
Гост

Мнение от Гост »

Аз може и да съм тъпа, може и да пиша идиотии, ама ти не си много добре възпитан.

А за дипломата - не се грижи. Така или иначе на мен ми е осигурена работата, ти му мисли. 8) Бачкането на черно само гърбица прави, а какво правиш с дипломата си от България ? В рамка ли си я сложи ? Гледаш ли си я всеки ден ?
dodo
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2003 4:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dodo »

e za tova se draznia ot tozi formu

tuk ima 10-15 dushitsi, koito ili sa doshli s torba pari, otkradnati ot bednata BG, ili sa rodnini na niakoi, koito im urejda jivot - tezi hora sa osnovnite pissatshi vav tozi forum i se praviat na vojdove i utshiteli, kato tazi krava "ombudsman"
NE VIARVAITE NA TOVA, KOETO PISHAT
Гост

Мнение от Гост »

Ама като се дразниш, душицо, не ни обръщай внимание. Не посещавай форума, бачкай на черно и си кътай социала. Ама недей да лъжеш хората, които още не са дошли, че там е далаверата и всички тук са много тъпи.
tuk ima 10-15 dushitsi, koito ili sa doshli s torba pari, otkradnati ot bednata BG, ili sa rodnini na niakoi, koito im urejda jivot
За щастие или не, хората са различни. И да завиждаш за "торбата" или "роднините" няма да ти стане по-леко. Може би по-добре щеше да бъде да си оправиш възпитанието, в много случаи помага за по-добър живот. Това да го знаеш от учителката-крава Омбудсманова.
dodo
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2003 4:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dodo »

e, vetshe ti lasna gaza, kakto i na ostanalite otgovornitsi i redovni pissatshi
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Abe Dodo, ti puk otkade se prakna?
Mnogo si wazpitan, niama 6to. Wednaga "me spe4eli " na twoia strana...
Kato ne si saglasen s ne6to, kavi si go normalno, 6to rasi6 obidi? Ako puk towa ti e normalnoto, pazi bove. 6te wzema da se prehwarlia w lagera na antisocialadgiite, samo i samo da ne me otavdestwi niakoj s takiwa kato teb.
Обичам да преча
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

"Додо- грозна и тромава безкрила птица, обитавала някога остров Тасмания, изчезнала в средата на 16 век. Според някои изследователи все още се срещат отделни екземпляри, някои твърдят, че са я виждали и във форума bgcanada, официално обаче не е доказано дали тази птица все още съществува"- Енциклопедия Британика
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Гост

Мнение от Гост »

Аз пък от "ЗА" социала май се прехвълям в "лагера" "ПРОТИВ" социала, защото с такива умници в един лагер не заставам. 8)

От сега нататък ще бъда "ПРОТИВ" социала, докато някой не ми обясни, че е "по-изгодно" от това да работиш за 10 долара на час /не по специалността си/. Има ли желаещи :?:
Заключено