Kvartiri - Kvartali, Ceni

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
alexiworld
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2003 2:05 am
Обратна връзка:

Kvartiri - Kvartali, Ceni

Мнение от alexiworld »

Zdraveite, :)

Interesuva me koi kvartali sa za predpochitane v Montreal i kak varirat cenite na tezi mesta. Sashto ako moje da mi dadete i niakoi savet za tova kak da se tarsi kvartira shte sam vi blagodaren. Principno me interesuva za 4 1/2 (ili 3 1/2) za semeistvo s 2 deca prez january. Chuval sam, che e mnogo studen mesec :(

:?: Edni poznati mi spomenaha, che plashtali po 750$ CND. Tova mnogo li sa za kvartira? Kolko minimum triabva da izkarva chovek na chas za da plashta takava kvartira? Dori ako niakoi moje da kaje i podobni cifri za 600$, 650$ i 700$ shte e super.

Blagodaria vi predvaritelno!
D&N&D
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Дек 13, 2003 11:07 am
Местоположение: Burgas

Мнение от D&N&D »

Nie sashto se interesuvame ot tazi tema. Ako niakoi moge da spodeli shte sme mu blagodarni.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

tazi tema e po podhodiashta za "jivot" v quebec, tam ima po goliam shans da bade vidiana
mestia ia.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

Zdraveite,
Metro Rosemont - mnogo e blizo do centyra, pochti niama csvetnokoji, za razlika ot zapadnite kvartali kato NDG i CDN, mnogo e spokoino, pylno e s magazini i kafeneta naokolo, blizo e do pazara Jean Talon (neshto kato Georgi Kirkov)... Stiga se pesha za 10 min do Laurier, kydeto zapochva izvestnoto Plateau. Parkove i baseini - mnogo naokolo, idealno e za semeistvo s detsa. Mnogo sme dovolni ot razpolojenieto. Govori se predimno frenski.
Veche pisah za kvartira v nashia blok, 3 i 1/2. Bi triabvalo da e 600 dolara, s vkluchen chauffage i topla voda. Nie sme v 4 i 1/2 za 750, kato ploshtta mu e syshtata, samo deto sa pregradili chast ot hola, da dobiat edna malka chetvyrta staichka.
Pri nas predplata ne iskat, no ako ia haresate, shte vi poiskat 100 dolara depozit da ia zapaziat za vas, dokato stane vreme za pyrvia naem. V molbata se popylvat socialen nomer i mesechen dohod. Ako ne napraviat kompromis za vas, zashtoto dokolkoto razbiram shte ste novodoshli, vijte postingite na Botzo (ako ne se lyja), blizo do nas imalo blok za vremenno nastaniavane, s naem mesets za mesets. Tykmo shte imate vreme da razuznaete naokolo, dokato si vadite dokumenti mests-dva.
NDG: kyshti, kyshti i kyshti, tuk tame supermarket. Kafeneta i magazincheta : nula. Ojivlenie vecher i noshtem: nula. Ako vi se razhojda vecherno vreme, e dosta skuchno i nepriatno sred zaspalite kyshti s tymni prozorci. Cvetnokoji: tuk tame iz kvartala e pylno. Bylgari i rysnaci sushto ima dosta. Govori se predimno angliiski.
Cote Saint Luc: evreiski kvartal do NDG, kazvat che tuk snegyt se chisti predi da e padnal. Tuk e Cavendish mall - evreiski tyrgovski centyr, priaten za prez zimata, s mnogo magazini, kafeneta i kino. Transport - mnogo losh, ne e za bez kola. Avtobusite minavat na 20 minuti mai i sa do rano vecher. Ima betonni blokove (=shumoizolatsia), koito mai nikak ne sa evtini. Spored men ne e leko za novodoshli, osven ako ne namerite izgoden apartament za prenaemane i ne si kupuvate kola oshte v nachaloto. Bylgari ima, ne e kato da niama.
Downtown: tam bih se premestila pri pyrva vyzmojnost :lol:
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

Propusnah: ako se zapytite kym NDG, okolo ulitsa Walkley da ne priparvate za nishto na sveta, nevednyj sa mi se izpraviali kosite tam... Tymnokoji na tylpi si praviat sedianki vecher, mirishe na treva, stavat chesto ulichni boeve, iavno sa niakakvi bezrabotni i drogata ne im e nepoznata.
Kazvam, zashtoto tam imalo blok, v koito sym chuvala che priemali radushno novodoshli bylgari.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

PREPORACHVAM VI kvartala okolo plaza CDN,ul.Victoriya/Plamondon i Parc Exstension da gi izbyagvate.
Ako obichate obache ekzotikata i jelaete da se potopite v atmosferata na yugoiztochna Aziya ili Pendjab moje da poemete riska.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

КотДеНеж в частта до утрамонт - бетонни блокове, също на БГ улицата Кент, дървени блокове, предимствата са ниските наеми, многото паркове наблизо, басейнът в ТМР, спортните центрове в ТМР и Утрамон, ресторантите и кафетата на Бернар, страшно близо до центъра - с влака от Канора е 7 мин; метро магазина в плацата бачка до 11 часа. Коско е на 15 мин с кола...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Подкрепям мнението на Любо. В К-д-Н около плацата вече се усеща циганията, на места е направо пълна, доката в часта си до Утрамон - Уилдъртън, Кент е много прилично, удобно и сравнително евтино. Всъщност Кент е последната свястна улица, така да се каже на границата, от там надолу е.... :P
To Live Is To Die
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Az preporachvam moya mikro kvartal ,rayona m/u Uni. MTl. i Westmount,avtobus do centara na 3,4min. m/u dve metra CDN i Gy Concordiya,3 min s kola do glavnata i 20 pesha,samo deto e malko presechena mestnostta.Magazini,kafeneta bol,betonni blokove i znachitelno malko maymuni.Samo edno neudobstvo-malko skapichko 3 1/2 -ot 700-900 d. ,4 1/2 ot 800-1000d.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Za Cote-Saint-Luc Clarissa veche e razkazala, samo da dopalnya che osnovnata vatobusna liniya, obsluzhvashta kvartala - 103, e mnogo nachesto. Ne e blizo do metroto, tova e problemat. Ot nay-otdalechenata tochka na kvartala do metroto e 20 min. V NDG - zavisi ot myastoto, na Monkland naprimer e mnogo priyatno za razhodka. Za Rosemont i az sam chuvala dobri neshta, nyamalo mnogo imigranti i saotvetno decata vi imat po-golyam shans da se integrirat. Az ako byah novopristignala bih se orientirala kam Rosemont. Nyakoy da znae neshto za Anjou? Chuvala sam che i v St-Leonard e dobre i sravnitelno evtino.
X
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 12:51 am

Мнение от X »

Mnogo e got v Anjou,no e na baba si v ...ajde da ne go pisha tova.Otnosno NDG spored men g-ca Clarisa se e oburkala mnogo losho ,a za transporta v CSL - :?: :shock: .Viz za Walkley,s njakoi utochnenija maj sum suglasen
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Clarissa написа:Zdraveite,

NDG: kyshti, kyshti i kyshti, tuk tame supermarket. Kafeneta i magazincheta : nula. Ojivlenie vecher i noshtem: nula. Ako vi se razhojda vecherno vreme, e dosta skuchno i nepriatno sred zaspalite kyshti s tymni prozorci. Cvetnokoji: tuk tame iz kvartala e pylno. Bylgari i rysnaci sushto ima dosta. Govori se predimno angliiski.
Downtown: tam bih se premestila pri pyrva vyzmojnost :lol:
в НДГ е Монкланд второто по кафенета авеню след Кресент и е оживено 25 часа в денонощието.
горната част на НДГ е изключително приятна и наистина е само къщи (което е супер)

Центъра :shock: за нищо на света не бих живял там!

Иначе с батето сме съкварталци и напълно споделям неговото мнение (особено ако наистина се намират на такива цени)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

E govorya za nay eftinoto,to inache v sasednite blokove garsonierite zapochvat ot 1000 i na gore.
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

X, priemam napylno che moje i da ne sym prava za NDG... samo da znaesh, che sym jiviala tam edna godina.... mnogo dobre znam i Monkland i vsichko naokolo.... ama, moia gledna tochka: - ))
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

НДГ-тотална дупка!С 2-3 малки изключени:Монкланд,части от Шербрук и Гранд(красиви къщички и много спокойно).
КСЛ-много приятен и спокоен квартал.Много бетонни блокове!Зле е от транспортна гледна точка.Цените са по-скъпи от НДГ и КДН!
КДН в часта си около катедралата Сент Жозеф,Юниверсите дьо Монтреал и метро КДН си е направо приказка.Много бетонни блокове,магазини и нелоши ресторантчета!Наемите са като цяло нормални:около 600 за 3 1\2(барака) и 750-800 за бетонен същата големина.
Ако имате кола,то можете да отидете и в Лашин или Дорвал.Много красиви къщички с красиви градинки!Блокове на брега на реката,малки кафенета!Изключително спокойно,много малки паркчета и места за спортуване!МНОГО по-ниски наеми-от 350 до 500 за 3 1\2(бараки)!При тези с ниски цени обикновенно не се включва нищо и нямат хладилник и печка!!!Лоши откъм транспортна гледна точка и далече от центъра!
Уестмаунт е страхотен с множество китни блокчета!Близо е до центъра!Скъпички са наемите!
Центъра е най-хубавото място,но наемите са убииствени,ако не си в общинско жилище!!!

ПП:За Уолкли съм напълно съгласен с Клариса-гето
Заключено